علت روغن ریزی از چرخ گوشت

علت روغن ریزی از چرخ گوشت

روغن ریزی از چرخ گوشت؛ مشکلی رایج که قابل رفع است

یکی از مشکلات رایجی که در چرخ گوشت ها رخ می‌ دهد، مشکل روغن ریزی است. روغن ریزی از چرخ گوشت باعث می شود محیط و مواد غذایی آلوده شوند. این مشکل بسیار آزار دهنده است چرا که در صورت ورود روغن به مواد غذایی، دیگر نمی‌ توان از آن ها استفاده کرد و کاملا به هدر می روند. اما نگران نباشید، چرا که در این مطلب از نمایندگی تعمیرات همیار ریپیر برخی از راهکارهای حل این مشکلات و دلایل بروز آن را برای شما شرح داده ایم. برای حل این مشکل آزار دهنده با ما در این مطلب همراه باشید.

دلایل روغن ریزی از چرخ گوشت

دلایل روغن ریزی از چرخ گوشت

همان‌طور که می‌دانید چرخ گوشت ها در مدل های مختلفی تولید شده اند که ویژگی های خاص مربوط به خود را دارند. بنابراین نمی‌ توان برای همه مدل های چرخ گوشت یک راه حل ارائه کرد. برای مثال در برخی از مدل ها که دارای واشرهای نمدی هستند، فرسودگی واشر می تواند باعث روغن ریزی از چرخ گوشت شود.

روغن ریزی از چرخ گوشت در مدل های دارای واشر نمدی

نشت روغن چرخ گوشت، یکی از شایع ترین مشکلات چرخ گوشت های دارای واشر نمدی می باشد، که اگر در زمان مناسب اقدام به عیب یابی و تعمیر این مشکل نکنید، به سایر قطعات سالم چرخ گوشت نیز آسیب جدی وارد خواهد شد.

برای بررسی دلیل نشت روغن چرخ گوشت در مدل های دارای واشر باید مراحل زیر را طی کنید:

  • پوشش روی چرخ گوشت را باز کنید (با توجه به دفترچه راهنما)
  • واشر نمدی چرخ گوشت را بررسی کنید، اگر پوسیدگی یا ترک در آن وجود داشت آن را جدا کنید
  • یک واشر نمدی مناسب خریداری کرده و آن را جایگزین کنید
  • حالا در مرحله آخر لازم است واشر را به خوبی در جای خود محکم کنید تا روغن ریزی رفع شود

روغن ریزی به خاطر بروز مشکل در بخش جعبه دنده چرخ گوشت

یکی دیگر از موارد که می‌تواند نقش پررنگی در روغن ریزی از چرخ گوشت داشته باشد، خرابی در بخش جعبه دنده است. برای حل این مشکل لازم است، جعبه دنده چرخ گوشت را باز کنید و پیچ های داخل جعبه دنده را به درستی تنظیم کنید. البته این کار نیازمند مقداری دانش و مهارت فنی و دسترس بودن ابزار خاصی است و بهتر است برای حل این مشکل از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

نشت روغن به خاطر استفاده بیش از حد از دستگاه

استفاده از چرخ گوشت در چند ساعت مداوم و برای مدت طولانی باعث می شود فشار بیش از حد به چرخ گوشت وارد شود و همین مساله یکی از علت های روغن ریزی از چرخ گوشت است. برای پیشگیری از بروز این مشکل لازم است، دستگاه را به طور مداوم در ساعت‌های طولانی استفاده نکنید و پس استفاده طولانی نیز اجازه خنک شدن به آن بدهید.

همچنین زمانی که می خواهید گوشت را به داخل چرخ گوشت بریزید، ابتدا صبر کنید تا تمام گوشت و یا مواد داخل دستگاه چرخ شود و بعد حجم بیشتری را اضافه نمایید. اگر در زمان اضافه کردن حجم گوشت به ظرفیت دستگاه توجه نکنید ممکن است با آسیب به دستگاه و در نتیجه روغن ریزی روبرو شوید.

نشت روغن از چرخ گوشت به خاطر خرابی در موتور و اتصالات

اگر موتور چرخ گوشت نتواند به درستی کار کند، ممکن است روغن درون خود را به مجرای خروجی انتقال دهد. این مشکل بیشتر در مواقعی رخ می‌دهد که اتصالات درون موتور و اطراف آن دچار شکستی یا خرابی شده باشند. لازم به ذکر است که رفع این مشکل نیز فقط توسط متخصصین تعمیر لوازم خانگی امکان پذیر است، زیرا نیازمند ابزار حرفه ای و اطلاعات کافی در این زمینه است.

برای رفع مشکلات چرخ گوشت از تعمیرکاران حرفه ‌ای کمک بگیرید

برای رفع مشکلات چرخ گوشت از تعمیرکاران حرفه ‌ای کمک بگیرید

در این مطلب تمام اطلاعات لازم درباره روغن ریزی از چرخ گوشت و راهکارهای آن را در اختیار شما قرار داده ‌ایم. لازم به ذکر است که اگر می خواهید خودتان دست به کار شوید و چرخ گوشت را تعمیر کنید، باید احتیاط کنید. چرا که این کار نیازمند دانش و مهارت در زمینه تعمیرات لوازم خانگی است. اگر مهارت کافی در تعمیر چرخ گوشت را ندارید بهتر است از یک فرد متخصص در زمینه تعمیرات چرخ گوشت کمک بگیرید تا علاوه بر تعمیر چرخ گوشت از بروز حوادث مختلف به خاطر نداشتن مهارت لازم، جلوگیری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین