علت صدای زیاد چرخ گوشت حین کار

علت صدای زیاد چرخ گوشت حین کار

صدای زیاد چرخ گوشت حین کار مشکلی آزاردهنده است

بسیاری از افراد در خانه از وسایل متعددی برای پخت‌وپز و آماده‌سازی مواد غذایی استفاده می‌کنند. یکی از کاربردی‌ترین وسایل در این زمینه، چرخ گوشت است. افراد زیادی از این دستگاه در درست کردن گوشت چرخ‌کرده برای طبخ غذا، درست کردن کالباس، فلافل و موارد دیگر استفاده می‌کنند. برخی از افراد در حین کار با چرخ گوشت با مشکلات متعددی مواجه می‌شوند که یکی از آن‌ها صدای بلند این دستگاه در حین کار است. این صدای بلند می‌تواند در زمان کار با دستگاه چرخ گوشت، برای افراد آزاردهنده باشد و آن‌ها را کلافه کند. در این مطلب از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر با ما همراه باشید تا در این مطلب به بررسی راهکارهای رفع صدای زیاد چرخ گوشت در حین کار با آن بپردازیم.

چرا گاهی چرخ گوشت در حین کار کردن صدای زیادی تولید می‌کند؟

چرخ گوشت یک وسیله بسیار کاربردی در آشپزخانه است که در درست کردن برخی از غذاها به کار برده می‌شود. اما گاهی این دستگاه صدای بیش از حد بلندی تولید می‌کند که به‌نوعی باعث تولید آلودگی صوتی می‌شود. به این ترتیب صدای زیاد چرخ گوشت در حین کار می‌تواند برای افراد آزاردهنده باشد. خوشبختانه این مشکل راهکارهای رفع متعددی دارد. البته باید اشاره کرد که این مشکل به دلایل مختلفی ممکن است بروز پیدا کند. به طور کلی هر دلیل روش رفع متفاوتی دارد؛ بنابراین برای کاهش صدای چرخ گو‌شت و برطرف کردن این مشکل ابتدا باید دلیل بروز آن را شناسایی کنید.

از جمله دلایل افزایش صدای چرخ کوشت در هنگام کار کردن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آسیب فیزیکی به دستگاه چرخ گوشت
  • ایراد در عملکرد چرخ‌دنده‌ها
  • عدم مونتاژ صحیح چرخ گوشت
  • وجود جسم سخت در داخل چرخ گوشت
  • ساییده شدن پروانه‌های فن خنک‌کننده دستگاه
  • ایراد در عایق موتور دستگاه

صدای زیاد چر‌خ گو‌شت به دلیل آسیب فیزیکی به دستگاه

یکی از دلایلی که می‌تواند باعث بروز مشکل صدای زیاد چرخ گوشت در حین کار شود، آسیب دیدن فیزیکی دستگاه است. این آسیب فیزیکی می‌تواند سقوط دستگاه از بلندی و یا وارد شدن ضربه به آن باشد که باعث جابه‌جایی قطعات اصلی دستگاه و تغییر ظاهری دستگاه می‌شود. به این ترتیب ممکن است که در کارکرد دستگاه اختلال ایجاد شود و عملکرد صحیحی نداشته باشد. در چنین شرایطی خود شما نمی‌توانید مشکل را رفع کنید؛ تنها می‌توانید دستگاه را باز کرده و قطعات آسیب‌دیده را تشخیص دهید. بهترین کار این است که با نمایندگی معتبر برند چرخ گوشت خود تماس بگیرید تا یک تعمیرکار حرفه‌ای برای شما ارسال کند.

ایراد در عملکرد چرخ‌دنده‌ها؛ از دلایل صدا دادن چر‌خ گو‌شت

چرخ گوشت دارای چندین چرخ‌دنده است که مهم‌ترین آن‌ها چرخ‌دنده گیربکس دستگاه به شمار می‌رود. در صورتی که بیش از حد به چرخ‌دنده گیربکس فشار وارد شود، ممکن است دچار شکستگی و خرابی شود. در نتیجه صدای بسیار زیادی در چرخ گوشت ایجاد می‌کند. از همین رو خرابی چرخ‌دنده گیربکس می‌تواند از دلایل احتمالی صدای زیاد چرخ گوشت در حین کار کردن با این دستگاه باشد.

سایر چرخ‌دنده‌های چرخ گو‌شت نیز ممکن است دچار خرابی شوند و صدای مهیبی را تولید کنند. در هر صورت، اگر صدای زیاد چرخ گوشت به دلیل خرابی چرخ‌دنده‌ها باشد، باید چرخ‌دنده‌های معیوب را شناسایی کرده و آن‌ها را تعویض کنید. چرا که چرخ‌دنده‌های چرخ گوشت قابل تعمیر نیستند. در صورتی که خودتان توانایی تعویض چرخ‌دنده‌ها را ندارید، با نمایندگی معتبر برند چرخ گوشت خود تماس بگیرید تا به این ترتیب یک تعمیرکار حرفه‌ای به شما معرفی شود.

صدا دادن چر‌خ گو‌شت به دلیل عدم مونتاژ صحیح دستگاه

گاهی ممکن است صدای زیاد چرخ گوشت در حین کار به دلیل عدم مونتاژ صحیح دستگاه باشد. در واقع این مشکل زمانی بروز پیدا می‌کند که در هنگام مونتاژ دستگاه، قطعات آن را به‌درستی سوار نکرده باشید. به این ترتیب قطعات به دلیل عدم قرارگیری در جای صحیح خود، به میزان زیادی تکان خرده و باعث تولید صدای زیاد در دستگاه می‌شوند.

برای رفع مشکل صدای زیاد چر‌خ گو‌شت در ایر عدم مونتاژ صحیح دستگاه، دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کرده و بر اساس دستورات آن، قطعات چرخ گوشت را مجددا روی دستگاه به شکل صحیح سوار کنید. اگر نتوانستید این کار را به‌درستی انجام دهید، تنها کافی است با یک تعمیرکار حرفه‌ای لوازم خانگی تماس بگیرید تا چرخ گوشت شما را به شکل صحیح مونتاژ کند.

تولید صدای زیاد در چر‌خ گو‌شت به دلیل وجود جسم سخت در داخل دستگاه

یکی از دلایل تقریبا رایج صدای زیاد چرخ گوشت در حین کار، قرار گرفتن یک جسم خارجی در داخل دستگاه و گیر کردن آن است. این امکان وجود دارد در میان گوشت‌ها یا هر مواد دیگری که برای چرخ کردن داخل دستگاه می‌ریزید، جسمی سخت مانند سنگ یا استخوان وجود داشته باشد. به طور معمول دستگاه چرخ گوشت توانایی چرخ کردن اجسام سخت مانند سنگ و استخوان را ندارد. از همین رو دستگاه به دلیل ناتوانی در چرخ کردن اجسام سخت، صدای بسیار زیادی را تولید می‌کند.

در صورت بروز صدای بلند در چرخ گوشت، باید بلافاصله دستگاه چرخ گوشت را خاموش کرده و بررسی کنید که جسم سختی در داخل دستگاه گیر نکرده باشد. اگر در داخل دستگاه اجسام سخت وجود دارند، آن‌ها را از دستگاه خارج کنید. در صورتی که اجسام سخت داخل دستگاه را بیرون نیاورید، ممکن است که موتور دستگاه در اثر فشار زیاد بسوزد که در این حالت باید موتور دستگاه تعویض شود.

ساییده شدن پروانه‌های خنک‌کننده دستگاه چر‌خ گو‌شت

پروانه‌های خنک‌کننده یا همان فن دستگاه چرخ گوشت وظیفه خنک کردن دستگاه و جلوگیری از افزایش بیش از حد دمای آن را بر عهده دارد. باید بدانید که ممکن است پروانه‌های خنک‌کننده دستگاه ساییده شده و باعث بروز مشکل صدای زیاد چرخ گوشت در حین کار شوند. این امکان وجود دارد که به مرور زمان پروانه‌های خنک‌کننده هرز شده یا از جای اصلی خود بیرون آید. در چنین شرایطی نیز ممکن است چرخ گوشت صدای زیادی تولید کند. برای رفع این مشکل تنها کافی است که خودتان یا تعمیرکار حرفه‌ای پروانه دستگاه را تعویض کند؛ چرا که این قطعه نیز قابل تعمیر نیست.

ایراد در عایق موتور دستگاه؛ یکی از علت‌های صدای زیاد چرخ گوشت در حین کار

عایق موتور چرخ گوشت در واقع یک لایه روی دیواره‌های موتور دستگاه است که وظیفه کاهش صدای موتور چرخ گوشت تا پایین‌ترین حد ممکن را بر عهده دارد. این لایه عایق به مرور زمان در اثر روشن بودن دستگاه به مدت طولانی و کارکرد زیاد، ممکن است توانایی خود را در کاهش صدای موتور دستگاه از دست بدهد. از همین رو صدای موتور دستگاه افزایش پیدا کرده و باعث بروز صدای زیاد چرخ گوشت در حین کار می‌شود.

در شرایطی که عایق موتور چرخ گوشت خراب شده باشد، لازم است که موتور دستگاه مجددا عایق‌کاری شود؛ برای این کار بهتر است با نمایندگی معتبر برند دستگاه خود تماس بگیرید. به این ترتیب یک تعمیرکار حرفه‌ای به شما معرفی می‌شود تا کار تعویض لایه عایق موتور چرخ گوشت را انجام دهد.

بدون هیچ مشکلی صدای بلند چرخ گوشت در حین کار را رفع کنید

بدون هیچ مشکلی صدای بلند چرخ گوشت در حین کار را رفع کنید

صدای زیاد چرخ گوشت در حین کار دلایل بسیار متعددی دارد که به چند مورد از آن‌ها در این مطلب اشاره کردیم. به طور کلی رفع چنین مشکلی دشواری زیادی ندارد و خود شما می‌توانید تا حدودی این کار را انجام دهید. در صورتی که توانایی تعمیر دستگاه را ندارید، بهتر است با نمایندگی معتبر برند چرخ گوشت خود تماس بگیرید تا یک تعمیرکار حرفه‌ای به شما معرفی شود. این تعمیرکار حرفه‌ای تخصصی بالایی در تعمیر چرخ گوشت دارد و می‌تواند در کمترین زمان ممکن چرخ گوشت شما را به بهترین شکل تعمیر کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین