علت کند شدن چرخ گوشت

علت کند شدن چرخ گوشت

علت کند شدن چرخ گوشت

امروزه خیلی از افراد جامعه ترجیح می دهند به جای خرید گوشت چرخ شده ی آماده از فروشگاه ها با استفاده از چرخ گوشت گوشت چرخ شده تهیه کنند. با این کار می توان تا حدودی اطمینان حاصل کرد که گوشت مورد نظر از لحاظ بهداشتی مشکلی ندارد. اما با گذر زمان چرخ گوشت ها هم مثل هر وسیله ی دیگری دچار مشکلاتی می شوند از جمله ی این مشکلات کند شدن چرخ گوشت است که باعث می شود کار با چرخ گوشت برایمان سخت شود اگر شما هم در خانه ی خود از چرخ گوشت استفاده می کنید و اخیرا متوجه شده اید که چرخ گوشت شما به اندازه ی کافی خوب کار نمی کند این مقاله را که توسط نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر تهیه شده است از دست ندهید.

در وهله ی اول در اغلب مواقع کند شدن چرخ گوشت به تیغه های آن بر می گردد حال دلایل کند شدن تیغه ها چیست؟ و چگونه می توان از کند شدن آن جلوگیری کرد؟

در زیر برخی از مواردی که رعایت نکردن آن ها می تواند منجر به کند شدن چرخ گوشت شود شرح داده شده است.

راههای جلوگیری از کند شدن چرخ گوشت

از برش های کوچک گوشت استفاده کنید

برای افزایش طول عمر چرخ گوشت بهتر است از قطعات کوچیک گوشت استفاده کنید. قطعات بزرگ علاوه بر اینکه با فشار وارد محفظه می شوند باعث فشار زیاد به موتوردستگاه نیز می شوند و استفاده از برش های بزرگ می تواند به مرور زمان باعث کند شدن دستگاه شما شود.

 گوشت را با استخان چرخ نکنید

چرخ کردن گوشت همراه با استخان می تواند به مرور زمان منجر به کند شدن و آسیب به تیغه ها شود پس بهتر است استخان های گوشت را جدا نموده و سپس آن را چرخ کنید.

 برای خرد کردن سبزیجات سفت از چرخ گوشت استفاده نکنید

ضمن اینکه آب موجود در سبزیجات ممکن است به موتور دستگاه نفوذ کرده و باعث خرابی موتور شود. خرد کردن میوه ها و خوراکی های سفت به وسیله ی چرخ گوشت می تواند به تیغه ها آسیب رسانده و منجر به کند شدن آن ها شود.

بعد از استفاده تیغه و محفظه را تمیز کنید

بعد از هر بار استفاده از چرخ گوشت محفظه و تیغه های چرخ گوشت را تمیز کنید و اجازه ندهید حتی مقدار کمی گوشت یا چربی درون دستگاه باقی بماند.

 به طور پیوسته و طولانی از چرخ گوشت استفاده نکنید

استفاده ی مکرر و طولانی مدت از دستگاه می تواند در طولانی مدت باعث کند شدن تیغه ها و عملکرد نامناسب دستگاه شود.

 قطعات چرخ گوشت را تا جایی که امکان دارد خشک کنید.

پس از هر بار استفاده از چرخ گوشت بهتر است اجزاعی که خیس شده اند خشک شوند یا در مواقعی که اقدام به شستن بخش هایی از چرخ گوشت می کنید بهتر است پس از شستن آن بخش ها را خشک نمایید این کار باعث جلوگیری از آسیب و یا زنگ زدگی می شود.

 اگر تیغه ی دستگاه آسیب دیده است آن را تعویض کنید

به مرور زمان ممکن است تیغه ی دستگاه شما فرسوده شده یا زنگ بزند در این صورت بدیهی است که دستگاه به خوبی گوشت را چرخ نمی کند و تیغه ها نیاز به تعویض شدن دارند.

از نصب درست تیغه ها اطمینان حاصل کنید

اگر تیغه ها را به درستی نصب نکنید این امر می تواند منجر به عملکرد کند دستگاه بشود پس از نصب صحیح تیغه ها اطمینان حاصل کرده و در صورت اتصال غلط آن ها را از دستگاه جدا کرده و مجدد وصل کنید.

 مطمئن شوید لوله ی چرخ گوشت مسدود نباشد

در صورتی که لوله ی چرخ گوشت با استخان ها، چربی ها و. . . مسدود شده باشد ممکن است از سرعت دستگاه شما کاسته شود و به خوبی همیشه کار نکند. به همین علت باید این مسئله را بررسی نموده و در صورتی که لوله مسدود باشد این مشکل را برطرف کنید.

 مطمئن شوید واشر ها سالم هستند

ممکن است واشر های دستگاه شما دچار مشکل و خرابی شده باشند. اگر واشر ها آسیب دیده باشند تیغه ها به خوبی نمی چرخند و این عمر منجر به کند شدن عملکرد دستگاه خواهد شد.

تیز کردن تیغه

بهتر است هر چند ماه یک بار تیغه های دستگاه خود را چک کرده و در صورت نیاز آن ها را تیز یا تعویض نمایید.

 برای تیز کردن تیغه های چرخ گوشت می توانید از سنگ آهن یا سمباده استفاده کنید

 روش تیز کردن تیغه با سنگ آهن

ابتدا تیغه ها را از دستگاه جدا نموده تمیز و خشک نمایید سپس آن ها را بر روی سنگ آهن به سمت پایین بکشید. قسمت های مختلف تیغه را تیز نمایید و در هنگام انجام این کار مراقب باشید.

 

روش تیز کردن تیغه ی چرخ گوشت به وسیله ی سمباده

 وسایل مورد نیاز:

  •  سمباده ی مدل P180
  • چسب نواری دو طرفه
  •  یک سطح شیشه ای در ابعاد مناسب

در ابتدا از قسمت پشت سمباده دو طرف رو به رو ی هم را چسب بزنید حال چسب ها را از روی سمباده جدا کرده و سمباده را از قسمت چسبناک روی سطح شیشه ای فیکس کنید. تیغه های چرخ گوشت را از چرخ گوشت جدا کرده و به صورت دستی روی سمباده بکشید.

رفع مشکل کند شدن چرخ گوشت

 جمع بندی

دلیل کند شدن دستگاه چرخ گوشت در اکثر مواقع به کند شدن تیغه ها مربوط است که شما می تواند با رعایت نکاتی همچون چرخ نکردن استخان گوشت، جلوگیری از ماندن رطوبت روی دستگاه و زنگ زدگی، چک کردن منظم تیغه ها و تعویض آن ها  در صورت لزوم و. . . از آن جلوگیری کنید.

بهتر است هر چند ماه یک بار تیغه های دستگاه را با رعایت احتیاط نیز نموده و سپس از آن استفاده کنید.

 برای تیز کردن تیغه ها می توانید از سنگ آهن و سمباده کمک بگیرید.

همچنین ممکن است قطعاتی همچون واشر خراب شده باشند و همین امر منجر به کند شدن دستگاه شده باشد

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و در صورتی که به کمک بیشتری نیاز دارید می توانید به تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیرات چرخ گوشت استفاده کنید مراجعه کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین