علت روشن نشدن و داغ نشدن ساندویچ ساز

علت روشن نشدن و داغ نشدن ساندویچ ساز

روشن نشدن و داغ نشدن ساندویچ ساز؛ مشکلی فنی در این دستگاه

یکی از لوازم برقی خانگی که در تهیه انواع ساندویچ کاربرد دارد، دستگاه ساندویچ ساز است. گاهی اوقات این دستگاه دچار مشکلاتی مانند روشن نشدن و داغ نشدن می شود. باید بدانید که این مشکل می تواند از ایرادات فنی خود دستگاه باشد. در هر صورت جای نگرانی نیست؛ چرا که در بیشتر موارد می توان مشکلات این دستگاه در این زمینه را برطرف کرد. در ادامه این مطلب از نمایندگی تعمیرات همیار ریپیر با ما همراه باشید تا به بررسی راهکارهای حل مشکل روشن نشدن و داغ نشدن ساندویچ ساز بپردازیم.

چرا ساندویچ ساز روشن و داغ نمی شود؟

چرا ساندویچ ساز روشن و داغ نمی شود؟

همیشه زمانی که یک وسیله برقی دچار مشکل می شود باید موارد مانند قطعی برق خانه، پریدن فیوز، خرابی پریز، ایراد در سیم های برق و دکمه پاور دستگاه را بررسی کنید. ساندویچ ساز یکی از وسایل برقی خانگی است که استفاده از آن روز به روز افزایش پیدا می کند. اما گاهی این دستگاه با مشکل روشن نشدن و داغ نشدن مواجه می شود.

عوامل خارجی که ممکن است باعث بروز این مشکل شوند همان قطعی برق یا پریدن فیوز خانه، خرابی سیم های برق و یا دکمه پاور هستند. بنابراین بهتر است بررسی کنید که برق خانه قطع نباشد. برای این کار باید فیوز برق خانه چک کنید. همچنین مطمئن شوید که پریز برق، دوشاخه و سیم های برق دستگاه قطعی ندارند. به دلیل اینکه ساندویچ ساز یک وسیله برقی است، در نتیجه برای کار کردن نیاز به نیروی الکتریکی دارد. از همین رو باید اتصالات برق آن را بررسی کنید و از ورود جریان برق به دستگاه مطمئن شوید.

اما دلایل فنی بروز مشکل روشن نشدن و داغ نشدن ساندویچ ساز شامل موارد زیر می شود:

  • خرابی ترموستات دستگاه
  • ایراد در برد الکتریکی ساندویچ ساز
  • خرابی فیوز حرارتی دستگاه

خرابی ترموستات

ترموستات یکی از قطعات حساس در دستگاه ساندویچ ساز است که در صورت از کار افتادن یا درست عمل نکردن آن دستگاه روشن نخواهد شد. این قطعه در واقع وظیفه تنظیم کردن حرارت ساندویچ ساز را بر عهده دارد. به دلیل اینکه قطعه ترموستات برای مشتری غیر قابل دسترس است، در صورت خراب شدن نمی توان آن را دوباره تنظیم کرد. چرا که ترموستات دستگاه هنگام تولید در کارخانه تنظیم می شود. برای حل این مشکل باید یک تعمیرکار متخصص آن را بررسی کند. اگر ترموستات قابل تعمیر باشد، تعمیرکار آن را تعمیر خواهد کرد. اما اگر این قطعه قابل تعمیر نباشد حتما باید آن را تعویض کنید.

ایراد در برد الکتریکی ساندویچ ساز

ممکن است که برد الکتریکی علت روشن نشدن و داغ نشدن ساندویچ ساز باشد. بنابراین لازم است که این قطع را در هنگام بروز چنین مشکلی بررسی کنید. برد الکتریکی مسئول دریافت نیروی برق از پریز به وسیله سیم های دستگاه و تامین نیرو برای روشن شدن ساندویچ ساز است.

در صورتی که برد الکتریکی به درستی عمل نکند یا از کار افتاده باشد، ساندویچ ساز روشن نشده و در نتیجه داغ نمی شود. بهتر است که بررسی این قطعه را به یک تعمیرکار مجرب بسپارید. چرا که اگر خودتان بخواهید آن را بررسی کنید، به دلیل نداشتن مهارت در این کار، ممکن است باعث آسیب بیشتر به ساندویچ ساز شوید. این قطعه نیز قابل تعمیر است، اما اگر نتوان آن را تعمیر کرد، حتما باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

خرابی فیوز حرارتی

فیوز حرارتی یکی از قطعات بسیار حساس در دستگاه ساندویچ ساز به شمار می رود. درست عمل نکردن یا از کار افتادن این قطعه باعث روشن نشدن و داغ نشدن ساندویچ ساز می شود. باید بدانید هنگامی که با چنین مشکلی مواجه شدید، ابتدا باید فیوز حرارتی را بررسی کنید. خراب شدن فیوز حرارتی در واقع باعث خواهد شد که ساندویچ ساز گرم نشود. از همین رو به نظر می رسد که دستگاه ساندویچ ساز روشن نشده است. این قطعه وظیفه کنترل دمای دستگاه را بر عهده دارد و از داغ شدن بیش از حد آن جلوگیری می کند. در صورتی که فیوز حرارتی از کار افتاده یا به درستی عمل نمی کند، حتما باید آن را تعویض کنید.

رفع مشکل روشن نشدن و داغ نشدن ساندویچ ساز به کمک تعمیرکار

رفع مشکل روشن نشدن و داغ نشدن ساندویچ ساز به کمک تعمیرکار

وسایل برقی خانگی هر یک با مشکلات مخصوص به خود مواجه می شوند که نتیجه همه آن ها روشن نشدن این وسایل است. یکی از این وسایل برقی ساندویچ ساز بوده که بیشتر با مشکل داغ نشدن رو به رو می شود. برای رفع این مشکل ابتدا باید به شناسایی علت روشن نشدن و داغ نشدن ساندویچ ساز بپردازید. سپس برای تعمیر و تعویض قطعات از یک تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیرات ساندویچ ساز کمک بگیرید. چرا که انجام این کار نیازمند داشتن تجربه و مهارت کافی در زمینه تعمیر وسایل برقی خانگی، مخصوصا ساندویچ ساز است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 2]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین