علت شارژ نشدن باتری جارو شارژی

علت شارژ نشدن باتری جارو شارژی

شارژ نشدن باتری جارو شارژی؛ از ایرادات رایج این جاروها

یکی از مشکلات رایج در جاروهای شارژی، شارژ نشدن باتری آن ها هنگام اتصال به برق است. این ایراد به دلایل مختلفی از جمله وجود اشکال در پایه‌ های شارژر، خرابی باتری جارو شارژی، خرابی پریزها و مواردی از این دست، ممکن است به وجود بیاید. البته دلایل ساده تری نیز برای این مشکل وجود دارند که احتمالا در خانه و بدون مراجعه به تعمیرکار نیز می توان آن ها را برطرف کرد. اما برای رفع مشکلات تخصصی این دستگاه، باید دانش فنی لازم را داشته باشید. در ادامه این مطلب از نمایندگی تعمیرات همیار ریپیر، دلایل شارژ نشدن باتری جارو شارژی و راهکارهای برطرف کردن این مشکل را بررسی می کنیم.

دلایل موثر در شارژ نشدن باتری جارو شارژی

دلایل موثر در شارژ نشدن باتری جارو شارژی

عدم شارژ باتری جارو شارژی به عوامل مختلفی بستگی دارد که پس از بررسی پریزها و اطمینان از وجود برق در آن ها باید به عیب یابی و بررسی این عوامل پرداخت. مهم ترین عواملی که باعث می شوند باتری جارو شارژی، شارژ نشود عبارتند از:

  • تمام شدن عمر باتری
  • ضربه خوردن و آسیب دیدگی سیم شارژر دستگاه
  • مسدود بودن راه هوایی از جمله مخزن گرد و غبار، لوله و میله جارو شارژی
  • آسیب دیدگی بدنه باتری جارو شارژی
  • کثیفی جارو شارژی
  • عدم قرار گیری مناسب جارو بر روی پایه
  • خرابی پایه شارژر
  • خرابی پریز برق

در ادامه به بررسی مهم ترین عوامل و راهکار رفع آن ها می پردازیم.

خراب شدن پایه شارژر از دلایل شارژ نشدن باتری جارو شارژی است

وجود ایراد یا خرابی در پایه شارژر، یکی از دلایل مهم عدم شارژ باتری جارو شارژی محسوب می شود. در صورت استفاده از پایه برای شارژ کردن باتری جارو شارژی، ابتدا باید از روشن بودن دکمه دستگاه اطمینان حاصل کنید. خراب شدن آداپتور یا پایه شارژر مشکلی است که برای تعمیر آن نیاز به دانش فنی و تخصصی وجود دارد و کاربران به راحتی نمی ‌توانند خودشان در منزل آن را برطرف کنند و برای این کار حتما باید به تعمیرکار مراجعه کنند. همچنین ممکن است برای درست کردن دستگاه نیاز به تعویض این قطعات نیز وجود داشته باشد.

مسدود بودن راه هوایی جارو شارژی

علت بعدی که باعث شارژ نشدن باتری دستگاه می شود، وجود هر گونه گرفتگی و انسداد در قسمت مخزن گرد و غبار، لوله و میله جارو شارژی است که باید سریعا برطرف شود. از سوی دیگر، حتی کثیفی فیلتر جارو شارژی نیز می تواند باعث آسیب جدی و دائمی به دستگاه شود. از این رو، در صورت مشاهده چنین مشکلی، باید سریعا تمام اجسام خارجی در جارو شارژی را از آن خارج کرد.

تمام شدن عمر باتری و یا آسیب دیدن جدی آن

معمولا باتری جارو شارژی عمری ۳ ساله دارد. به همین دلیل، بعد از این مدت معمولا باید باتری این دستگاه را تعویض کنید. بهتر است باتری جارو شارژی را از نمایندگی های مجاز خریداری کنید که عملکرد بهتری داشته باشد. از سوی دیگر، در بیشتر جارو های شارژی، باتری بر روی دسته جارو قرار گرفته است. البته در مدل های قدیمی تر، قابلیت جابجا کردن باتری وجود داشت. در مدل های قدیمی این دستگاه ها، ممکن است زمان جابجا کردن باتری به بدنه آن، آسیب جدی وارد شود و همین علت، باعث شارژ نشدن باتری جارو شارژی باشد. در این صورت نیز باید حتما باتری را تعویض کنید.

آسیب دیدن سیم شارژر جارو شارژی

یکی دیگر از عللی که باعث شارژ نشدن باتری جارو شارژی می‌شود، آسیب دیدن و خرابی سیم برق یا سیم شارژر دستگاه است. آسیب دیدن این سیم ممکن به خاطر دلایلی همچون زیر پا ماندن، جویدن یا گاز گرفتن توسط حیوانات خانگی یا خیلی محکم کشیدن سیم و پارگی آن، اتفاق بیفتد. در این صورت، این مشکل تنها با تعویض کابل شارژر رفع خواهد شد.

خرابی پریز برق

دیگر علت شارژ نشدن باتری جارو شارژی، خراب بودن پریز برقی که جارو برای شارژ به آن متصل می‌شود، است. گاهی ممکن است برق منزل وصل باشد، اما پریزی که از آن برای متصل کردن جارو شارژی به برق استفاده می‌کنید، خراب بوده و جریان برق در آن وجود نداشته باشد. خراب شدن پریز اتفاق بسیار معمولی است که در خانه‌های قدیمی بیشتر رخ می دهد. برای کنترل برق داشتن پریز، می‌ توانید از یک فازمتر استفاده کنید. در صورتی که در دسترس نبودن فازمتر؛ می‌ توانید با اتصال یک وسیله برقی دیگر، پریز را کنترل کنید.

مراجعه به تعمیرکاران متخصص برای رفع دلایل فنی جارو شارژی

مراجعه به تعمیرکاران متخصص برای رفع دلایل فنی جارو شارژی

برخی از دلایل شارژ نشدن باتری جارو شارژی، کاملا قابل برطرف کردن در خانه هستند. به عنوان مثال، به راحتی می توانید در خانه این دستگاه را باز کرده و کثیفی و گرد و غبار فیلترهای آن را برطرف کنید تا مشکل شارژ نشدن باتری آن برطرف شود. اما دلایل تخصصی تر مانند خرابی باتری، نیاز به بررسی دستگاه توسط یک تکنسین ماهر دارند.

برای تعمیر و رفع ایراد شارژ نشدن باتری این جاروها، بهتر است آن را به نمایندگی های مجاز و تعمیرکاران با تجربه و متخصص در زمینه تعمیرات جارو شارژی بسپارید. در صورت نداشتن اطلاعات یا دانش فنی کافی در این زمینه، تعمیر خودسرانه این جاروها، تنها باعث خرابی بیشتر آن ها خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین