علت صدا دادن دستگاه اسپرسو ساز

علت صدا دادن دستگاه اسپرسو ساز

صدا دادن دستگاه اسپرسو ساز؛ از مشکلات مرسوم این دستگاه‌ها

دستگاه های اسپرسو ساز از لوازم خانگی محبوب عاشقان قهوه هستند! این دستگاه‌ها پس از مدتی از کارکرد دچار مشکلاتی می‌شوند و یکی از این مشکلات که بیشتر کاربران با آن روبه‌رو می‌شوند، صدا دادن دستگاه اسپرسو ساز است. لازم است که در چنین شرایطی به علت صدا دادن دستگاه اسپرسو ساز توجه کرده و سریعا برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید تا مشکل بیشتر نشود. در این مطلب از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر به بررسی دلایل و راهکارهای صدا دادن دستگاه اسپرسو ساز می‌پردازیم.

جدا شدن پمپ دستگاه اسپرسوساز

جدا شدن پمپ دستگاه اسپرسوساز

آیا تا به حال در زمان کار با دستگاه اسپرسو ساز متوجه صداهای غیرعادی شده‌اید؟ یکی از دلایل اصلی ایجاد صدای غیرطبیعی و لرزش از دستگاه، جدا شدن پمپ آن است. درون هر دستگاه اسپرسو ساز پمپی قرار داده شده است. در صورتی که این پمپ از دستگاه جا شود، ممکن است دستگاه در طول کار کردن صدایی را از خود خارج کند.

در نتیجه بهتر است یک تکنسین فرایند عیب یابی را انجام بدهد. در شرایطی که پمپ از دستگاه جدا شده باشد، با قرار دادن آن در جای اصلی خود می‌توان صدای خارج شده از دستگاه را قطع کرد. این جدا شدگی پمپ هم ممکن است به دلایل مختلفی مانند ضربه به دستگاه، جابه‌جایی اسپرسوساز و یا نصب غیراصولی قطعات اسپرسو ساز باشد.

عدم وجود آب در مخزن

هر دستگاه اسپرسو سازی داری مخزنی است که از آن به منظور نگهداری آب استفاده می‌شود. به منظور تهیه انواع نوشیدنی توسط دستگاه اسپرسوساز باید آب به اندازه کافی درون دستگاه وجود داشته باشد. در صورتی که آب به اندازه کافی در مخزن وجود نداشته باشد، ممکن است شاهد صدا دادن دستگاه اسپرسوساز باشیم. بنابراین در هر شرایطی پیش از روشن کردن دستگاه مخزن آب را پر کنید تا مشکلی برای دستگاه شما ایجاد به وجود نیاید.

صدا دادن دستگاه اسپرسو ساز به علت درشت بودن اندازه دانه‌های قهوه

یکی از دلایل صدا دادن دستگاه اسپرسو ساز، درشت بودن اندازه دانه‌های قهوه است. به همین منظور ابتدا قهوه را به خوبی بررسی کنید. برای تهیه اسپرسو در این دستگاه، دانه‌های قهوه باید به خوبی آسیاب شده باشند. دانه‌ها باید به قدری نرم بشوند که سبب مسدود شدن خروجی اسپرسوساز نشوند. قهوه‌ها باید به مانند آرد  نرم شوند تا در زمان تهیه نوشیدنی سر و صدایی در دستگاه ایجاد نکنند.

حل مشکل صدا دادن اسپرسو ساز به کمک این ترفندهای طلایی

در شرایطی که دستگاه اسپرسوساز شما از خود صداهایی ناهنجار و غیرطبیعی تولید می‌کند، باید هرچه سریع‌تر نسبت به رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام بدهید. در ادامه این بخش قصد داریم به بررسی راهکارهایی بپردازیم که می‌توانید از آن‌ها به منظور عیب‌یابی دستگاه اسپرسوساز کمک بگیرید.

این راهکارها نیز عبارتند از:

  • برای اینکه بتوانید مشکل سر و صدای دستگاه اسپرسو ساز را برطرف کنید، ابتدا مخزن آب دستگاه را بررسی کنید و در صورتی که نیاز بود، درون آن آب کافی بریزید
  • چنانچه فشار آب کم است، باید اجازه بدهید تا فشار آب شیر شهری به اندازه کافی برسد و سپس از دستگاه خود استفاده کنید
  • با در نظر گرفتن اینکه برای دم کردن قهوه از چه روشی استفاده می‌کنید، باید برای آسیاب کردن دانه‌های قهوه اقدام کنید
  • اگر مشکل صدا دادن دستگاه اسپرسو ساز به علت جدا شدن پمپ باشد، باید آن را در جای اصلی خود قرار بدهید
  • در بعضی موارد تجمع رسوبات آهکی درون دستگاه سبب صدا دادن دستگاه می‌شوند که در این شرایط باید از روش‌های رسوب زدایی اسپرسو ساز استفاده کنید

چگونگی رسوب زدایی دستگاه اسپرسو ساز

به منظور رسوب زدایی و تمیز کردن دستگاه اسپرسو ساز می‌توانید مقداری آب لیمو یا سرکه را با آب مخلوط کنید. سپس محلول را درون مخزن دستگاه اسپرسو ساز بریزید و به مدت 10 الی 15 دقیقه صبر کنید. بعد از آن فیلتر را درون اسپرسو ساز گذاشته و اجازه بدهید تا پروسه دم کشیدن قهوه طی بشود. در نهایت مخزن را خالی کرده و این کار را مجددا با آب معمولی انجام بدهید. لیمو به دلیل اسیدیته بودن، باعث باز شدن لوله‌ها و رفع رسوبات درون دستگاه خواهد شد.

صدا دادن اسپرسو ساز؛ مشکلی که باید به دست متخصصین رفع شود

صدا دادن اسپرسو ساز؛ مشکلی که باید به دست متخصصین رفع شود

بعضی مواقع دستگاه‌های اسپرسو ساز صداهایی غیرعادی از خود تولید می‌کنند. این صداها عمدتا به دلیل مشکلاتی مانند جدا شدن پمپ از دستگاه اسپرسو ساز، نبود آب کافی درون مخزن، آسیاب نشدن قهوه‌ها در اندازه مناسب، تجمع رسوب در لوله‌های دستگاه، باز بودن دریچه و پر شدن بیش از ظرفیت مخزن هستند. با بررسی تمامی این موارد بهتر است هر چه سریع‌تر نسبت به رفع این مشکل آزاردهنده اقدام کنید و از یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیرات اسپرسو ساز بخواهید که در رفع این مشکل به شما کمک کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین