علت آب نیامدن از دستگاه اسپرسوساز

علت آب نیامدن از دستگاه اسپرسو ساز

آب نیامدن از دستگاه اسپرسو ساز؛ یک مشکل جدی

به دلیل محبوبیت قهوه اسپرسو، امروزه دستگاه های اسپرسو ساز محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرده اند. به شکلی که در بیشتر آشپزخانه ها و مغازه ها می توان یک دستگاه اسپرسو ساز پیدا کرد. یکی از مشکلات رایج این دستگاه، عدم خروج آب از آن است. اگر شما هم علت آب نیامدن از دستگاه اسپرسو ساز را نمی دانید و می خواهید از راهکار های رفع آن باخبر شوید، تا انتهای این مطلب که توسط نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر تهیه شده است با ما همراه باشید.

نشانه های خرابی در دستگاه اسپرسو ساز

نشانه های خرابی در دستگاه اسپرسو ساز می تواند متنوع و بسته به نوع خرابی و سیستم دستگاه متفاوت باشد. اما برخی نشانه ها هستند که تقریبا در تمامی دستگاه های اسپرسو ساز مشترکند و راه حل های مشترکی نیز دارند. این نشانه ها عبارتند از:

  • عدم خروج آب: اگر آب به درستی از دستگاه جاری نشود یا جریان آب قطع شود، ممکن است مشکلی در پمپ آب، شیر آب یا خطوط آب دستگاه وجود داشته باشد. مراجعه به نمایندگی ها یا تماس با یک تعمیرکار خوب، می تواند در رفع این مشکل به شما کمک کند
  • قهوه تلخ یا بدبو: اگر قهوه تهیه شده تلخ، بدبو یا بی‌کیفیت باشد، احتمال خرابی لوله های آب یا کثیف بودن فیلتر دستگاه وجود دارد. برای رفع این مشکل ابتدا فیلتر دستگاه را بررسی کنید. در صورت کثیف بودن نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید. اگر همچنان مشکل ادامه داشت، از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید
  • نشت آب: اگر آب از قسمت‌های غیر معمول دستگاه نشت کند، احتمال وجود خرابی در لوله های آب دستگاه اسپرسو ساز وجود دارد. برای رفع این مشکل، حتما به یک تعمیرکار مطمئن مراجعه کنید
  • آب نیامدن از دستگاه: یکی دیگر از نشانه های خرابی در دستگاه اسپرسو ساز، آب نیامدن از آن است.

چرا از دستگاه اسپرسو ساز آب نمی آید؟

مشکل آب نیامدن از دستگاه اسپرسو ساز، از آن دسته مشکلاتی است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما چیزی که مهم است، وجود راه حل برای تمامی این موارد است. در ادامه، علت آب نیامدن از دستگاه اسپرسو ساز و راه حل های آن را بررسی می کنیم.

خالی بودن مخزن آب دستگاه

خالی بودن مخزن آب، یکی از علت های آب نیامدن از دستگاه اسپرسو ساز است. مخزن آب دستگاه را بررسی کنید و در صورت خالی بودن، نسبت به پر کردن آن اقدام کنید. اگر دستگاه اسپرسو ساز شما به آب شهری متصل است، باز بودن شیر آن را بررسی کنید.

پر کردن بیش از اندازه پرتافیلتر

گاهی اوقات ممکن است به دلیل پر کردن بیش از اندازه پرتافیلتر (قطعه ای که پودر قهوه در آن پر شده و سپس عصاره از آن خارج می شود)، مسیر آب دستگاه بسته شده و از آن آب خارج نشود. توجه داشته باشید که مقدار استاندارد قهوه برای پر کردن پرتافیلتر، بین 15 تا 21 گرم و در ایده آل ترین حالت ممکن، 18 گرم است. ابتدا قهوه را وزن کرده و سپس پرتافیلتر را پر کنید.

بیش از حد آسیاب شدن دانه های قهوه

اگر شما هم از آن دسته افرادیهستید که علاقه به آسیاب قهوه توسط خود دارید، مهم است که این کار را به صورت استاندارد انجام دهید. آسیاب کردن بیش از حد دانه های قهوه باعث ریز شدن دانه های آن می شود که می تواند علت آب نیامدن از دستگاه اسپرسو ساز باشد. سعی کنید دانه های قهوه را به مقدار مناسب (نه خیلی ریز و نه خیلی درشت) آسیاب کنید تا از مشکلات پیش آمده جلوگیری کنید.

هوا گرفتن پمپ دستگاه

گاهی اوقات به دلیل هوا گرفتن پمپ دستگاه، مشکلاتی در دستگاه اسپرسو ساز پیش می آید. یکی از این مشکلات هم آب نیامدن از دستگاه است. برای رفع این مشکل ابتدا پمپ دستگاه را بررسی کنید و در صورتی که دسترسی به لوازم تعمیر آن ندارید، از یک تعمیرکار متخصص راهنمایی بگیرید.

وجود املاح زیاد در آب

وجود املاح زیاد یا به اصطلاح،سخت بودن آب مورد استفاده در دستگاه اسپرسو ساز، می تواند علت آب نیامدن از آن باشد. معمولا آب شهری دارای املاح زیادی هستند که همین موضوع باعث بروز مشکلاتی در دستگاه های مختلف و مخصوصا دستگاه اسپرسو ساز می شود. برای رفع این مشکل می توانید از یک دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنید.

رسوب قهوه در لوله های پمپ دستگاه اسپرسو ساز

گاهی اوقات ممکن است به دلیل استفاده زیاد از دستگاه اسپرسو ساز، مقداری قهوه در لوله های پمپ دستگاه باقی بمانند و به مرور زمان، باعث رسوب کردن لوله ها شوند. لوله های پمپ دستگاه را بررسی کنید و در صورت وجود باقی مانده قهوه در آن ها، نسبت به رسوب زدایی اقدام کنید. در بازار، رسوب زداهای مختلفی وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. اگر دسترسی به رسوب زداها ندارید، می توانید محلولی از سرکه و آب را تهیه و در مخزن آب اسپرسو پر کنید. سپس دستگاه را بر روی حالت دم کردن تنظیم کرده و اجازه دهید فرآیند رسوب زدایی انجام شود. بهتر است که این کار را به صورت ماهیانه انجام دهید تا مطمئن شوید که دستگاه شما هیچ وقت رسوب نخواهد کرد.

وجود مشکلات الکتریکی

دستگاه اسپرسو ساز یک دستگاه الکتریکی  است برای فعالیت به جریان برق نیاز دارد. گاهی اوقات ممکن است خرابی در لوازم برقی یا سیم کشی ها، علت آب نیامدن از دستگاه اسپرسو ساز باشد. آسیب دیدن بردهای مدار، وجود اتصالی و پوسیدگی سیم ها می توانند از دلایل خراب شدن قطعات الکتریکی دستگاه باشند. در صورت وجود مشکل در این قطعات، نسبت به تعمیر یا تعویض آن ها اقدام کنید.

آب نیامدن از دستگاه اسپرسوساز قابل رفع است

آب نیامدن از دستگاه اسپرسو ساز قابل رفع است

همانطور که مشاهده کردید، تمامی مشکلات دستگاه اسپرسو ساز قابل رفع هستند و شما می توانید با مراجعه به نمایندگی ها یا دریافت کمک از یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیرات اسپرسو ساز، این مشکلات را رفع کنید. ما در این مطلب تلاش کردیم تا علت آب نیامدن از دستگاه اسپرسو ساز و راه های رفع این مشکل را به شما معرفی کنیم تا دیگر نگران آب نیامدن از دستگاه اسپرسو ساز خود نباشید.

سوالات متداول

علت آب نیامدن از دستگاه اسپرسو ساز چیست؟

مشکل آب نیامدن از دستگاه اسپرسو ساز می تواند دلایل زیادی داشته باشد. عمده ترین این دلایل وجود رسوب در لوله های آب و پر بودن بیش از اندازه پرتافیلتر است. بررسی لوله های آب و فیلتر ها، می تواند به رفع این مشکل کمک کند.

آیا می توانیم دستگاه اسپرسو ساز را در خانه تعمیر کنیم؟

بله شما می توانید با استفاده از ابزار مختلف نسبت به تعمیر دستگاه اسپرسو ساز در خانه اقدام کنید. اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که بهترین راه برای تعمیر این دستگاه، مراجعه به نمایندگی ها یا تعمیرکاران با تجربه و متخصص است.

چرا قهوه ای که از دستگاه اسپرسو ساز خارج می شود بدبو است؟

در صورتی که فیلتر های دستگاه اسپرسو ساز کثیف یا دارای رسوب باشند، قهوه خارج شده از دستگاه بدمزه و بدبو می شود. برای رفع این مشکل ابتدا فیلتر های دستگاه را بررسی و در صورت وجود کثیفی، اقدام به تمیز کردن آن ها کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین