علت بخار ندادن اتو پرس

علت بخار ندادن اتو پرس

بخار ندادن اتو پرس یکی از مشکلات رایج این دستگاه است

اتو پرس یک دستگاه پیشرفته و کاربردی است که برای اتوکشی لباس های مختلف از ترکیب بخار، حرارت و فشار استفاده می کند. این دستگاه در واقع یک نسخه کوچک تر از اتو پرس های موجود در خشکشویی ها است که به منظور سهولت کار افراد طراحی و تولید شده است. دستگاه اتو پرس با تولید بخار و تحت فشار قرار دادن لباس ها می تواند باعث نرمی پارچه و از بین رفتن چین و چروک های به وجود آمده شود. یکی از مشکلات متداولی که برای این دستگاه به وجود می آید، عدم تولید بخار است. برای برطرف کردن این مشکل، شما باید ابتدا علت بخار ندادن اتو پرس را شناسایی کنید. در این مطلب از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر، قصد داریم تا شما را با دلایل بروز این مشکل و روش برطرف کردن آن آشنا کنیم.

علت بخار ندادن اتو پرس چیست؟

تولید بخار به منظور حفظ نرمی و لطافت پارچه و از بین بردن چین و چروک های ایجادشده به عنوان اصلی ترین قابلیت و ویژگی اتوهای پرسی شناخته می شود. در نتیجه اگر اتوی پرسی قابلیت تولید بخار را از دست بدهد، عملا عملکرد و کارایی خود را از دست داده است و راندمان آن تقریبا به صفر می‌رسد. علت بخار ندادن اتو پرس هر چه که باشد می تواند به صورت مستقیم بر روی عملکرد سایر اجزای این دستگاه کاربردی نیز اثر بگذارد. در نتیجه شناسایی علت بروز این مشکل و اقدام برای رفع آن باید در اولویت قرار داشته باشد.

مهم‌ترین عواملی که می توانند باعث بخار ندادن اتوهای پرس شوند عبارتند از:

  • خالی شدن مخزن اتو
  • کثیف شدن فیلتر اتو
  • عدم نصب و قرارگیری صحیح مخزن در جای خود
  • رسوب گرفتگی در اتو پرس
  • اشتباه در تنظیمات درجه حرارت اتوی پرس
  • ایجاد نوسانات شدید در جریان برق
  • خراب شدن برد اتو
  • خرابی قطعات مختلف اتو پرس
  • خراب شدن سیستم برق دستگاه

خالی بودن مخزن اتو؛ یکی از دلایل ساده بخار ندادن اتو پرس

یکی از مشکلات ساده ای که در بسیاری از موارد به علت بخار ندادن اتو پرس تبدیل می شود، خالی بودن مخزن این دستگاه است. ممکن است شما به دلایل مختلف فراموش کرده باشید که پیش از استفاده از اتو پرس باید مخزن آن را با آب پر کنید.

همین عامل ساده می تواند از تولید بخار توسط اتو پرس جلوگیری کند. برطرف کردن این مشکل بسیار ساده است. شما می توانید اتو پرس را خاموش کرده و پس از بررسی مخزن، در صورت نیاز مقداری آب را به داخل آن بریزید. توجه داشته باشید که روشن کردن اتو پرس بدون توجه به پر بودن مخزن می تواند به تمامی قطعات این دستگاه آسیب برساند.

کثیف شدن فیلتر اتو پرس و جلوگیری از تولید بخار

مخزن تمامی اتوهای پرس دارای فیلترهای خاصی هستند که وظیفه فیلتراسیون و کاهش املاح موجود در آب را برعهده دارند. این املاح می توانند باعث ایجاد نقص فنی و اختلال در عملکرد دستگاه شوند. در نتیجه برای جلوگیری از بروز این مشکل باید در مخزن اتو پرس از فیلترهای مخصوص استفاده کرد. کثیف و مسدود شدن فیلتر می تواند علت بخار ندادن اتو پرس باشد. شما با خرج کردن مخزن می توانید به راحتی وضعیت فیلتر را مورد بررسی قرار دهید.

توجه داشته باشید که در صورت خرابی فیلتر نباید از اتو پرس استفاده کنید. زیرا این امر می تواند باعث رسوب گرفتگی گسترده در بخش های مختلف این دستگاه شود. پیش از استفاده مجدد از دستگاه اتو پرس، می توانید با مراجعه به یک تعمیرکار اتو نسبت به تعویض فیلتر دستگاه اقدام کنید.

تنظیم اشتباه درجه حرارت اتو پرس

زمانی که بررسی علت بخار ندادن اتو پرس می پردازیم، متوجه می شویم که در بسیاری از مواقع بی توجهی یا عدم آشنایی با روش صحیح استفده از اتو باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی می شود. اتو پرسهای موجود در بازار بر روی قسمت بدنه و قاب خود دارای گزینه های مختلفی هستند که وظیفه تنظیم دستگاه را برعهده دارند. شما می توانید از این گزینه ها برای تنظیم درجه حرارت اتو پرس استفاده کنید. ممکن است شما به صورت سهوی یا به دلیل عدم آشنایی با رشو صحیح استفاده از اتو پرس، درجه حرارت این دستگاه را کاهش دهید. کاهش درجه حرارت می تواند از تولید بخار جلوگیری کند.

پس در صورتی که با مشکل بخار ندادن اتو پرس مواجه شدید، قبل از هر چیز تنظیمات مربوط به دجه حرارت دستگاه را بررسی کنید. شاید بتوانید با افزایش درجه حررت اتو پرس این مشکل را به طور کامل برطرف کنید. البته برای تنظیم درجه حرارت اتو پرس باید به عوامل دیگری مانند جنس و میزان نرمی و  لطافت پارچه و لباس های مورد نظر نیز توجه داشته باشد. در غیر این صورت، نمی توانید از تمام پتانسیل این دستگاه کاربردی استفاده کنید و در مراحل اتو کردن لباس ها با مشکل مواجه می شوید.

برای عیب یابی اتو پرس به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید

برای عیب یابی اتو پرس به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید

اتو پرس یک دستگاه پیشرفته و کاربردی برای اتوکشی انواع لباس با استفاده از بخار آب و حرارت است. در صورتی که اتو پرس قابلیت تولید بخار را از دست بدهد، عملا غیر قابل استفاده می شود و نمی توان از آن برای از بین بردن چین و چروک انواع لباس استفاده کرد. علت بخار ندادن اتو پرس می تواند بروز مشکلات فنی و یا صرفا برخی از اشتباهات ساده مانند عدم توجه به وجود آب در مخزن و تنظیمات اشتباه درجه حرارت باشد. در صورتی که برای عیب یابی دلیل بخار ندادن اتو پرس خود با مشکل مواجه شده اید، می توانید از یک تعمیرکار باتجربه و متخصص اتو پرس کمک بگیرید. تعمیرکاران با تجربه می توانند علت بروز مشکل را به سرعت شناسایی کرده و آن را به راحتی برطرف کنند.

سوالات متداول

آیا عدم استفاده از اتو پرس می تواند باعث بروز مشکل بخار ندادن شود؟

در صورتی که برای مدت زمان طولانی از اتو پرس خود استفاده نکرده باشید، این احتمال وجود دارد که با روشن کردن آن با مشکل بخار ندادن موجه شوید.

آیا رسوب گرفتن باعث بخار ندادن اتو پرس می شود؟

رسوب گرفتگی قسمت های مختلف اتو پرس می تواند عملکرد این دستگاه را به طور کامل مختل کند. در بسیاری از موارد، رسوب گرفتگی به عنوان علت بخار ندادن اتو پرس شناخته می شود.

چرا برای تعمیر برد اتو پرس باید به یک تعمیرکار باتجربه مراجعه کنیم؟

تعمیر برد دستگاه اتو پرس فرایندی کاملا تخصصی است که برای انجام آن باید به یک تعمیرکار باتجربه  در زمینه تعمیر اتوپرس مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین