علت روشن نشدن اتو پرس

علت روشن نشدن اتو پرس

مشکل روشن نشدن اتو پرس را چطور می توانیم برطرف کنیم

دلایل زیادی برای مشکل روشن نشدن اتو پرس وجود دارد. اغلب افراد اما با مشاهده این اتفاق تصور می کنند که دستگاه آن ها از کار افتاده و یا سوخته است. تجربه نشان داده است که روشن نشدن اتو پرس معمولا به دلیل مشکلات مربوط به برق رسانی دستگاه است. در این مطلب از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر به بررسی دلایل و راهکار های رفع مشکل روشن نشدن این دستگاه می پردازیم.

برق رسانی پریز برق را بررسی کنید

برق رسانی پریز برق را بررسی کنید

در صورتی که دستگاه اتو پرس شما روشن نشد اولین چیزی که باید آن را بررسی کنید، برق رسانی پریز است. شاید در نگاه اول این مساله برای شما پیش پا افتاده به نظر برسد. اما باید بگوییم که یکی از دلایل متداول روشن نشدن اتو پرس در واقع همین مساله است. در این شرایط به شما پیشنهاد می کنیم که اتو را در پریز دیگری آزمایش کنید.

روشن نشدن اتو پرس به دلیل ایراد دو شاخه یا سیم رابط

یکی از دلایل روشن نشدن اتو پرس، معیوب بودن دو شاخه و یا سیم رابط است. برای حل این مشکل به شما توصیه می کنیم از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید. زیرا خطر برق گرفتگی برای شما وجود دارد. برای این منظور تعمیر کاران دو شاخه را به پریز متصل کرده و با رعایت ایمنی کامل، ولتاژ را در ترمینال اصلی راه اندازی می نمایند تا از سلامت فنی دو شاخه و سیم رابط مطمئن شوند. اگر به دستگاه ولتاژ نمی رسد لازم است تا دو شاخه و یا سیم رابط عوض شود.

سیم بندی مدار قطع است

بعد از سالم بودن پریز برق و دوشاخه و سیم رابط دستگاه، نوبت به چک کردن سیم بندی مدار می رسد. هرگونه ایراد در این قسمت می تواند از برق رسانی صحیح به دستگاه جلوگیری کرده و مانع از روشن شدن آن شود. این مورد نیز صرفا باید توسط تعمیر کاران مجرب و حرفه ای انجام شود. بدین شکل که درپوش اتو باز می شود و درستی اتصالات بررسی می شود.

نکاتی برای اینکه با مشکل روشن نشدن اتو پرس مواجه نشوید

تمامی کاربران اتو پرسی علاوه بر آموزش استفاده از این دستگاه به آموزش نگهداری از آن نیز احتیاج دارند. با رعایت نکات نگهداری اتو پرس می توانید تا سالیان متمادی بدون نیاز به تعمیرات از آن استفاده کنید. در ادامه به برخی از نکات برای نگهداری از این دستگاه می‌ پردازیم.

از جمله این موارد می توانیم به نکات زیر اشاره کنیم:

  • محل قرارگیری دستگاه باید به گونه ای باشد که احتمال افتادن آن به صفر برسد. آسیب های جدی به این دستگاه معمولا در اثر افتادن و ضربه خوردن ایجاد می شوند
  • اغلب مشکلات اتو پرس در نتیجه استفاده از آب شهری یا آب معدنی است. برای افزایش طول عمر دستگاه و همچنین جلوگیری از به وجود آمدن بسیاری از مشکلاتی که در بخش فوق به آن اشاره شد، بهتر است تا از آب کاملا تصفیه و یا جوشیده استفاده کنید

سوالات متداول

برای اینکه با مشکل روشن نشدن دستگاه مواجه نشویم بهتر است چه میزان از آن استفاده کنیم؟

عدم استفاده طولانی مدت از اتو پرس باعث بروز مشکلاتی در آن می شود. به همین دلیل توصیه می شود هفته‌ای یک ‌بار از دستگاه استفاده کنید.

در زمان کار با اتو پرس بهتر است بیشتر مراقبت چه قسمتی باشیم؟

معمولا قسمت بالایی اتو پرس مهم ترین و حساس ترین قسمت آن است. به همین خاطر نباید به ‌هیچ ‌عنوان روی آن آب بریزد.

تعمیر کاران چگونه مشکل برق رسانی به اتو پرس را برطرف می کنند؟

برای این کار تعمیر کاران دو شاخه را به پریز متصل کرده و با رعایت ایمنی ولتاژ را در ترمینال اصلی راه اندازی می کنند تا از سلامت فنی دو شاخه و سیم رابط مطمئن شوند. اگر به دستگاه ولتاژ نمی رسد لازم است تا دو شاخه و یا سیم رابط عوض شوند.

مشکل روشن نشدن اتو پرس را بهتر است جدی بگیرید

مشکل روشن نشدن اتو پرس را بهتر است جدی بگیرید

مشکلات مربوط به اتو پرس اگرچه ساده بنظر می رسند اما چون اغلب این موارد به دلیل مشکلاتی در برق رسانی صحیح دستگاه اتفاق می افتد اکیدا توصیه می کنیم تا از عیب یابی و باز کردن دستگاه خودداری کنید. اتو پرس دستگاهی است که اگر به درستی از آن نگهداری کنید تا سالیان سال برای شما کار می‌کند. سرویس و تعمیر به موقع آن نیز بخشی از فرآیند نگهداری آن است. بهترین کار برای تعمیر دستگاه مراجعه به یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیرات اتوپرس است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین