علت خرابی سوپاپ زودپز

علت خرابی سوپاپ زودپز برقی

نگاهی به انواع خرابی سوپاپ زودپز

خرابی سوپاپ زودپز باعث ایجاد چه مشکلاتی می شود؟ اگر این سوپاپ اطمینان عملکرد درستی نداشته باشد باعث می‌ شود تا بخار داخل دیگ زودتر از موعد از دیگ خارج شده و باعث نپختن غذا یا دیر پختن آن شود یا در صورت گیر کردن و بسته شدن روزنه خروج بخار می ‌تواند باعث انفجار زودپز در آشپزخانه شما شود. در این مطلب از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر به بررسی دلایل و راهکار های رفع مشکل سوپاپ زودپز می پردازیم.

حالت های کلی خرابی سوپاپ زودپز

حالت های کلی خرابی سوپاپ زودپز

به خاطر داشته باشید که از دلایل عمده نپختن مواد غذایی در زودپزها یا دیرپختن آن، خرابی سوپاپ اطمینان در زودپزها می ‌باشد. باید به این نکته مهم دقت داشته باشید که معمولا سوپاپ اطمینان زودپز ها در دو حالت دچار ایراد می ‌شوند.

حالت های اول و دوم خرابی سوپاپ زودپز که بیشتر دیده شده اند

حالت اول زمانی است که سوپاپ، بخار را در زمانی که هنوز سوپاپ اطمینان فعال نشده به بیرون هدایت کند که این بیشتر به خرابی واشر آن بر می‌گردد و حالت دوم زمانی است که اصلا بخاری را به بیرون هدایت نکند، که این امر می‌تواند بسیار خطرناک باشد. برای جلوگیری از این خطر حتما باید پس از استفاده زودپز، سوپاپ اطمینان را به خوبی تمیز کرده و آن را آزمایش کنید.

نشت بخار از سوپاپ

یکی از موارد خرابی سوپاپ زودپز نشت بخار از سوپاپ است. در صورتی که بخار به طور مداوم و برای مدت زمان بیشتر از 2 دقیقه از سوپاپ نشت کند می توانیم این حالت را در سوپاپ مشاهده کنیم. به طور کلی دو دلیل عمده برای این مشکل وجود دارد.

این 2 دلیل عبارتند از:

  • برای حل این مشکل بهتر است بقایای مواد غذایی موجود بر روی درز گیر سلیکونی سوپاپ و یا اطراف آن را به خوبی تمیز کنید
  • در چنین مواردی معمولا واشر سیلیکونی سوپاپ فرسوده شده است. به همین دلیل هم در این موارد شما باید واشر را تعویض کنید

گیر کردن سوپاپ زودپز

ممکن است فکر کنید سوپاپ گیر کرده است. اما آیا واقعا اینطور است؟ مدل های مختلف زودپز دارای موقعیت های مختلفی هستند که سوپاپ در زمان کار می تواند در آن قرار بگیرد. درب زودپز را بررسی کنید و توجه داشته باشید که وقتی درب روشن نیست، موقعیت معمولی/پایین کجاست. برخی از مدل ها دارای سوپاپ قرمز رنگ هستند.

اگر سوپاپ در موقعیت “بالا” گیر کرده است، ممکن است به دلیل چسبندگی مواد غذایی باشد. در چنین شرایطی به شما پیشنهاد می کنیم از یک قاشق یا چوب غذاخوری بلند استفاده کنید و به آرامی سوپاپ را فشار دهید. اگر سوپاپ در موقعیت «پایین» گیر کرده است، احتمالا به این دلیل است که زودپز در قسمت واشر مشکل دارد.

سوالات متداول

خرابی سوپاپ زودپز چگونه باعث ترکیدن زودپز می شود؟

سوپاپ یکی از مهمترین قطعات در هر زودپز است که در زمان افزایش فشار داخل محفظه علامت هشداری مانند صدای سوت زدن ایجاد می کند. در این صورت باید شعله گاز را کم کنید. زمانی که سوپاپ خراب باشد این سوت شنیده نمی شود و در نهایت با افزایش فشار و بخار درون محفظه زودپز می ترکد.

چه دلایلی باعث نشت بخار از سوپاپ می شوند؟

از جمله این دلایل می توانیم به تجمع بقایای مواد غذایی بر روی درزگیر سیلیکونی و خرابی واشر سیلیکونی اشاره کنیم.

در زمان گیر کردن سوپاپ بهتر است از چه ابزاری استفاده شود؟

در این شرایط توصیه می کنیم از یک قاشق یا چوب غذا خوری بلند استفاده کنید.

پخت غذا در کمترین زمان ممکن با حل مشکلات مربوط به سوپاپ زودپز

پخت غذا در کمترین زمان ممکن با حل مشکلات مربوط به سوپاپ زودپز

به طور کلی استفاده از زودپز برای پخت غذا روشی کارآمد در مواقع ضروری است که وقت کمی در اختیار داریم. رعایت برخی از نکات باعث می شود غذا در بهترین حالت توسط زودپز طبخ شود. با بررسی وضعیت بخش های مختلف زودپز مانند سوپاپ اطمینان توسط یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیرات زودپز، واشر درب و سایر قطعات می توانید از پخت کامل غذا در امنیت و بدون بروز مشکل اطمینان حاصل کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

2 thoughts on “علت خرابی سوپاپ زودپز برقی”

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین