علت جرقه زدن آسیاب برقی

علت جرقه زدن آسیاب برقی

مشکل جرقه زدن آسیاب برقی را یک بار برای همیشه برطرف کنید

جرقه زدن آسیاب برقی یکی از مشکلات متداولی است که می تواند برای مدل های مختلف این دستگاه ایجاد شود. این مشکل به صورت کلی می تواند به دلیل عواملی مانند سوختن بالشتک های موتور، خرابی کلید روشن و خاموش، کوتاه شدن ذغال های موتور، آسیب دیدگی آرمیچر و در نهایت معیوب شدن یاتاقان های موتور باشد. در این مطلب که توسط نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر تهیه شده است به بررسی دلایل جرقه زدن این دستگاه و راهکار های رفع آن می پردازیم.

جرقه زدن آسیاب برقی به دلیل خرابی کلید روشن و خاموش

در بعضی از موارد مشکل جرقه زدن آسیاب برقی به دلیل خرابی کلید روشن و خاموش است. برای رفع این مشکل باید ابتدا دستگاه را از برق بکشید و بدنه دستگاه را باز کنید. سپس کلید روشن و خاموش را بررسی کنید. در صورت معیوب شدن به شما توصیه می کنیم آن را تعویض نمایید.

جرقه زدن آسیاب به دنبال خراب شدن ذغال های موتور

برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا اتصال برق آسیاب برقی را قطع کنید. سپس باید بدنه دستگاه را باز کنید. در این مرحله موتور را از محل قبلی خود جابه جا کرده و سپس محفظه موتور را به دقت باز کنید. ذغال های موتور را به دقت بررسی کنید و در صورت دیدن هر نوع مشکل آن را سریعا تعویض کنید. مشکلات مربوط به ذغال های موتور معمولا خود را به صورت فرسودگی و یا کوتاه شدن نشان می دهند.

جرقه زدن آسیاب برقی به علت سوختن بالشتک های موتور

در صورتی که مشکل جرقه زدن دستگاه به دلیل سوختگی بالشتک های موتور باشد، لازم است به منظور رفع دلیل جرقه زدن آسیاب برقی، از مراحلی که در ادامه به شما می گوییم کمک بگیرید. در اولین گام باید موتور را از برق جدا کنید.

سپس باید این اقدامات را انجام دهید:

  • سیم های رابط را به دقت از دو سر بالشتک ها باز نمایید
  • آوومتر را روی اندازه گیری اهم تنظیم کنید
  • پروب اهم متر بالشتک ها را تک تک مورد بررسی قرار دهید
  • در صورت نیاز باید سیم پیچی آن را تعویض کنید

آسیب دیدگی آرمیچر

آسیب دیدگی آرمیچر

یکی از دلایل جرقه زدن آسیاب برقی آسیب دیدگی آرمیچر است. برای رفع این مشکل ابتدا دستگاه را از برق کشیده و بدنه آسیاب برقی را جدا کنید. آرمیچر باید به طور کامل تعویض شود. در صورتی که در این کار مهارت ندارید، می توانید از تکنسین های مجرب کمک بگیرید.

معیوب شدن یاتاقان های موتور علت ایجاد جرقه در آسیاب برقی

موتور یکی از حساس ترین بخش های آسیاب های برقی به شمار می آید که برای عیب یابی و تعمیر آن نیاز به مهارت کافی می باشد. برای اینکه بتوانید علت ایجاد جرقه در آسیاب برقی که مربوط به یاتاقان های موتور می باشد را رفع کنید لازم است از یک تعمیرکار کمک بگیرید. به شما پیشنهاد می دهیم که با تکنسین های مراکز معتبر در تماس باشید تا بتوانید مشکل دستگاه خود را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف نمایید.

علت اینکه بعد از چند لحظه روشن کردن آسیاب برقی موتور داغ می شود چیست؟

به دلیل وجود جرقه های شدید زیر زغال های موتور این مشکل رخ می دهد و باعث می شود بویی شبیه به بوی سوخت به مشام برسد.

مشکلات مربوط به ذغال های موتور معمولا از چه نوعی هستند؟

ذغال های موتور آسیاب برقی معمولا در این شرایط به صورت فرسودگی و یا کوتاه شدن هستند.

آیا برای هر کدام از ایراداتی که گفته شد می توانیم خودمان شخصا اقدام کنیم؟

خیر توصیه می شود که حتما از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

جرقه زدن آسیاب برقی مشکلی است که باید سریعا برای حل آن اقدام کرد

جرقه زدن آسیاب برقی مشکلی است که باید سریعا برای حل آن اقدام کرد

جرقه زدن آسیاب برقی مشکلی تخصصی است که در بیشتر مدل های آسیاب برقی شاهد آن هستیم. این مشکل شاید در نگاه اول پیچیده و کمی نگران کننده به نظر برسد اما در عین حال به سادگی قابل رفع است. به شما پیشنهاد می کنیم که برای حل این مشکل حتما به تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیرات آسیاب برقی مراجعه کنید تا علاوه بر هزینه در وقت خود هم صرفه جویی کرده باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 1.3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین