علت کار نکردن آسیاب برقی

علت کار نکردن آسیاب برقی

علت کار نکردن آسیاب برقی

اگر به دنبال علت کار نکردن آسیاب برقی هستید با ما در این مقاله همراه باشید. ما همه دلایل را بررسی و راه کار آن را ارائه می دهیم.در هر صورت اگر موفق به روشن کردن دستگاه نشدید آن را به ما بسپارید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره  02144291259تماس بگیرید.

چرا آسیاب برقی روشن نمی شود؟

از آسیاب برقی برای خرد و ریز کردن مواد غذایی استفاده می شود این دستگاه مانند هر وسیله برقی ممکن است به دلایل مختلف روشن نشود. رایج ترین علت کارنکردن آسیاب برقی به صورت زیر است:

 • گیر کردن تیغه ها

یکی از دلایل روشن نشدن آسیاب برقی گیر کردن تیغه ها است. در صورتی که تیغه گیر کرده باشد در صورت روشن کردن، تیغه نمی چرخد و حتی صدای زیادی از دستگاه شنیده می شود. برای رفع مشکل دستگاه را خاموش و محفظه دستگاه را باز و تیغه ها را چک کنید. در صورتی که غذا در آن گیر کرده باشد آزاد کنید. اگر مجدد گیر کرد باید کل مواد غذایی یا ادویه جات را خارج و چک کنید و دوباره در محفظه بریزید.

بنابراین اگر آسیاب خالی است، مخزن را با ادویه مناسب پر کنید. اگر آسیاب با ادویه اشتباه پر شده است. مخزن را خالی کنید و ادویه مناسب را جایگزین آن کنید.

نکته: سعی نکنید نمک دریایی را که خیلی مرطوب است آسیاب کنید. اگر خیلی خیس است، آن را از آسیاب خارج کنید و بگذارید 24 تا 48 ساعت قبل از پر کردن آسیاب در هوا خشک شود. نمک مرطوب می تواند به تیغه بچسبد. اگر این اتفاق افتاد، دستگیره بالایی را شل کنید و روی آسیاب ضربه بزنید تا  تیغه آزاد شود.

 • خرابی واشر

واشر یک قطعه کاربردی در آسیاب برقی است که برای جلوگیری از نشت مواد غذایی از محفظه آسیاب در آن طراحی شده است. در صورت خرابی واشر، آسیاب برقی روشن نمی شود و از کار می افتد و باید اقدامات لازم برای تعویض واشر آسیاب برقی انجام شود. از علائم خرابی واشر می توان به نشتی مواد غذایی از محفظه آسیاب  و به خوب خرد نشدن مواد غذایی اشاره کرد.

 • خرابی موتور

خرابی موتور یکی از دلایل اصلی علت کار نکردن آسیاب برقی است. رایج ترین علامت خرابی موتور بوی سوختگی موتور است. البته هر چند بوی سوختگی می تواند دلایل دیگری داشته باشد اما اگر همراه با روشن نشدن باشد دلیل آن خرابی موتور است. در این مواقع بهتر است اقدامی انجام ندهید و آن را به مرکز خدمات و تعمیرات آسیاب برقی بسپارید. در این مواقع اغلب نیاز به تعویض قطعه آسیب دیده است.

 • قطعی اتصالات

قطعی اتصالات از دیگر دلایل کار نکردن آسیاب برقی است. در این مواقع بررسی کنید که کنتاکت های مخزن و کنتاکت های واحد موتور تمیز باشند. در صورت لزوم آنها را با یک پارچه خشک تمیز کنید.  در صورتی که اتصالات قطع شده باشد برق به سیستم نمی رسد و دستگاه روشن نمی شود.

 • خرابی کلید

در صورتی که پاور یا کلید خاموش و روشن کردن دستگاه شکسته باشد و یا اینکه اتصالات برقرار نشود آسیاب برقی کار نمی کند. در این مواقع تعویض قطعه باید انجام شود. اگر در تهران هستید می توانید دستگاه را برای ما بفرستید تا عیب یابی صحیح قطعه را انجام و در صورتی که نیاز به تعویض قطعه داشته باشد اقدامات لازم را انجام دهیم.

 • پارگی بالشتک یا قطب

از رایج ترین علت کار نکردن آسیاب برقی می توان به پارگی بالشتک یا قطب اشاره کرد. با توجه به اینکه مدار در این لوازم خانگی به صورت سری است پارگی در بالشتک با خاموشی دستگاه همراه است.

 • نیم سوز شدن موتور

گرمای بیش از حد در موتور که به دلایل ساختاری و الکتریکی اتفاق می افتد سبب نیم سوز شدن موتور می شود

 • پریز برق کار نمی کند ‌و یا کابل برق به درستی وصل نشده است

از یاد نبریم که گاهی اوقات مشکلات جزئی سبب روشن نشدن آسیاب برقی می شود.  در صورتی که پریز برق کار نمی کند ‌و یا کابل برق به درستی وصل نشده است دستگاه روشن نمی شود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که پریز برقی که در آن آسیاب برقی  وصل است دارای اتصال است.

راهکارهای ماندگای بیشتر آسیاب برقی

راهکارهای ماندگای بیشتر آسیاب برقی

آسیاب برقی مانند همه لوازم خانگی ممکن است فرسوده شد. برای اینکه این وسلیه کاربردی دارای عمر بیشتری باشد لازم است:

 • مواد غذایی خیلی سخت را با این دستگاه خرد نکنید.
 • بهتر است مواد مورد استفاده رطوبت زیادی نداشته باشند و خیس نباشند.
 • دستگاه را بعد از کارکردن تمیز کنید.
 • آسیاب برقی را از رطوبت دور نگه دارید.
 • در هنگام جابه جایی سعی کنید که به آن ضربه وارد نشود.

جمع بندی

همراهان عزیز، در این مقاله از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر سعی کردیم علت کارنکردن آسیاب برقی را با جزئیات شرح دهیم و اقدامات لازم برای رفع مشکل را بررسی کنیم. در صورتی که نتواستید  علت روشن نشدن آسیاب برقی را کشف کنید می توانید این کار را به ما بسپارید. در مجموعه ما تمام تلاش خود را می کند که دستگاه را سلامت به شما تحویل دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با ما می توانید از قسمت تماس با ما با ما و شبکه های اجتماعی ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 2]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین