علت نشتی آب از آبسردکن

علت نشتی آب از آبسردکن

علت نشتی آب از آبسردکن

از رایج ترین مشکلات آبسردکن این است که از آن آب نشت می کند. در این مقاله از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر به بررسی علت نشت آب از آبسردکن پرداخته می شود. در صورتی که با راه حل های ارائه شده نتوانستید مشکل را حل کنید می توانید برای عیب یابی و تعمیر نشتی آب از آبسردکن با ما ارتباط برقرار کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 021442291259 مجموعه همیار ریپیر تماس بگیرید.

چرا آبسردکن نشتی دارد؟

یکی از مشکلات رایج آبسردکن ها نشتی آب است. نشتی ممکن است از قسمت های شت دستگاه آبسردکن، شلنگ آبسردکن،مخزن آبسردکن و سینی دستگاه باشد.  در صورت نشتی کف خیس و کثیف می شود و در صورتی که بر روی سرامیک این اتفاق می افتد امکان افتادن افراد وجود دارد. لذا باید علت نشتی آب از آبسردکن به سرعت شناسایی شود.

اگر زمان و حوصله بررسی را ندارید و در تهران هستید کافی است با مجموعه ما تماس بگیرید. تکنسین ماهر ما در سریع ترین زمان ممکن خود را می رساند و مشکل را رفع می کند. شما می توانید در قسمت تماس با ما در همین سایت راه های ارتباطی ما را جستجو کنید. نزدیکترین شعبه به خود را پیدا و تماس بگیرید و یا درخواست خود را ثبت کنید.

دلایل نشتی آب از آبسردکن

دلایل نشتی آب از آبسردکن همیشه جدی نیست و ممکن است به علت های جزئی سبب ایجاد این مشکل شده باشند:

 • سینی تخلیه یا چکه گیر دستگاه پر شده است.

در صورتی که سینی تخلیه یا چکه گیر دستگاه پر شده باشد آب نشت پیدا می کند. بنابراین لازم است که چکه گیر را همیشه چک کنید و در صورت پر شدن آب آن را تخلیه کنید. در صورتی که سینی تخلیه به سرعت پر می شود باید دلایل آن را پیدا کنید.

 • ممکن است پیچ پشت دستگاه شل شده باشد.

شل شدن پیچ در همه آبسردکن ها اتفاق می افتد. ضربه و فرسودگی از دلایل رایج این امر است. با یک آچار مناسب پیچ را محکم کنید. مواظب باشید پیچ شکسته نشود. همچنین می توانید با محلول های ضد زنگ پیچ را شستشو دهید تا از آلودگی پاک شود و راحت تر شل و سفت شود.

 • اتصالات و شلنگ ها دچار گرفتگی و پارگی شده باشتد.

به دلیل رسوباتی که در آب وجود دارد ممکن است شلنگ و اتصالات آبسرد کن دچار گرفتگی شود. اگر نتوانستید این مشکل را رفع کنید با ما ارتباط برقرار کنید تا این اتصالات را برای شما نو کنیم.

 • مخزن بیرونی آبسردکن ترک برداشته یا سوراخ شده است.

سوراخ شدن مخزن یکی از شایع ترین دلایل مراجعه به ما است. ممکن است به دلیل ضربه در جابه جایی، فرسودگی مخزن آبسردکن سوراخ شده باشد. برای رفع این مشکل لازم است حتما توسط تعمیرکار ماهر مخزن بررسی شود. در صورتی که با جوش دادن این مشکل حل شود اقدامات لازم انجام شود در غیر این صورت باید اقدامات لازم برای تعویض مخزن آبسردکن انجام شد.

 • شناور از تنظیم خارج شده باشد.

زمانی که شناور از تنظیم خارج شود ممکن است نشتی اتفاق بیفتد. در این مواقع بهتر است دفترچه راهنمای دستگاه را ببینید و مطابق با آن تنظیمات لازم را انجام دهید.

 • شیرآب یا آبریز چکه کند

چکه کردن شیر آب یا آبریز را با توجه به نوع فشاری یا پدالی می توان تعمیر کرد.

 • در صورتی که دریچه پشت دستگاه به طور کامل بسته نشده باشد

در صورتی که دریچه پشت دستگاه باز است می توانید چک کنید که دریچه بسته باشد.

 • دستگاه تراز نباشد

در محیط های شیب دار دستگاه را قرار ندهید و یا توجه به پایه های دستگاه آن را تراز کنید.

 • خرابی شاسی آبسردکن

شاسی آبسردکن اگر علت نشتی آب از آبسردکن باشد باید توسط تعمیرکار حرفه ای تعمیر شود.

 • ممکن است فشار آب بالا رفته است.

افزایش فشار آب دلایل مختلفی دارد که در صورت نشتی آب از آبسردکن باید بررسی شود.

 • آسیب دیدگی مخزن آب سرد و گرم

در صورتی که مخزن آب سرد و گرم آسیب دیده باشد آب از آبسردکن نشت می کند.

چطور از نشتی آب از آبسردکن جلوگیری کنیم؟

چطور از نشتی آب از آبسردکن جلوگیری کنیم؟

ممکن است از آبسردکن آب نشت کند اما نتوانید که چطور این مشکل را حل کنید. شما باید تمام مراحلی که بخش قبلی بیان شد را چک کنید. در صورتی که آبسردکن مشکلات سطحی را نداشت  و شما نتوانستید به درستی عیب یابی کنید. بهتر است به متخصص و تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیرات آبسردکن بسپارید. اگر در تهران سکونت دارید ما به شما همیار ریپیر را معرفی می کنیم. همیار رییپر مرکز تخصصی لوازم خانگی و برقی است و انواع تعمیرات لوازم خانگی در این مجموعه انجام می شود. هر قطعه ای که بخواهید و در لوازم برقی مورد نیاز باشد در این مجموعه پیدا می کنید. برای ارتباط با ما می توانید نزدیکترین نمایندگی به محل زندگی خود را پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره هایی که در در همین سایت در قسمت تماس با ما ارائه شده است تماس بگیرید.

جمع بندی

نشت آب از آبسردکن یکی از مشکلاتی است که ممکن است در هر آبسردکنی مشاهده شود. علت نشتی آب از آبسردکن دلایل مختلفی است.اغلب این مشکلات سطحی بوده و به کمک یک سرویسکار آبسردکن حل می شود. گاهی هم این مشکلات پیچیده است و نیاز به بررسی  بیشتر است و شاید نیاز باشد که آبسردکن را تعمیرگاه لوازم خانگی انتقال دهید. اگر در تهران هستید با بهترین تکنسین های لوازم خانگی و برقی این کار انجام می شود. تعمیر لوازم خانگی در تهران توسط مهندسین ماهر همیار ریپیر انجام می شود. برای دسترسی به این مجموعه می توانید از قسمت تماس با ما با همیار ریپیر ارتباط برقرار کنید و یا می توانید با شماره 02144291259 ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین