علت نشتی مایعات از پارچ مخلوط کن

علت نشتی مایعات از پارچ مخلوط کن

علت نشتی مایعات از پارچ مخلوط کن

داشتن یک مخلوط کن نشتی، به خصوص زمانی که می خواهید یک اسموتی خوشمزه تهیه کنید، می تواند بسیار خسته کننده باشد. اما نگران نباشید؛ ما اینجا هستیم  و راهنمایی های لازم در رابطه با علت نشتی مایعات از پارچ مخلوط کن و راه حل تعمیر آن را بیان می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه این مقاله از  نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر همراه ما باشید.

چرا نشتی مایعات از پارچ مخلوط کن را نباید نادیده بگیرید؟

نشت بلندر یک عیب رایج است که همه به طور دوره ای با آن مواجه می شوند. یک مشکل به ظاهر جزئی می تواند منجر به یک حادثه بزرگ مانند برق گرفتگی، آتش گرفتن موتور یا حتی یک حادثه تهدید کننده زندگی شود. همچنین می‌تواند باعث اتصال کوتاه شود و به طور بالقوه به دستگاه آسیب برساند.جدا از این، باعث ایجاد آشفتگی در آشپزخانه می شود و کار شما را پیچیده تر می کند. این آشفتگی همچنین باعث انتشار میکروب ها در آشپزخانه می شود که محیطی ناسالم را ایجاد می کند. بنابراین ، بسیار مهم است که در صورت وجود هر نوع از نشتی در مخلوط کن، در اسرع وقت به مشکل رسیدگی کنید تا از آسیب بیشتر جلوگیری کنید.

دلایل نشتی مایعات از پارچ مخلوط کن

درست است که انواع و برندهای مختلفی از مخلوط کن در بازار وجود دارد اما ساختار اصلی و عملکرد آنها یکسان است و ممکن است دچار نشتی شوند. در ادامه علت نشتی مایعات از پارچ مخلوط کن ارائه می شود:

واشر آسیب دیده یا خراب شده

واشر یا مهر و موم یک حلقه لاستیکی است که بین مجموعه تیغه و شیشه قرار می گیرد. با گذشت زمان،واشرها ممکن است فرسوده یا آسیب ببینند، که ممکن است باعث نشتی شود.

مجموعه تیغه شل یا آسیب دیده

تیغه شل یا آسیب دیده ممکن است باعث نشتی شود. این زمانی اتفاق می افتد که بخواهید تکه های بزرگی از مواد سفت را در مخلوط کن بریزید که فشار بیشتری به بلبرینگ در مجموعه وارد می کند.

ظرف مخلوط کن را بیش از حد پر کنید

هنگامی که ظرف مخلوط کن را بیش از حد پر می کنید، فشار اضافی در داخل شیشه ایجاد می شود که می تواند به تیغه ها و همچنین واشر آسیب برساند. این می تواند منجر به نشتی شود.

ترک در شیشه یا تراشه ایجاد شود.

یکی دیگر از دلایل نشتی می تواند ترک یا تراشه در شیشه باشد.

گرفتگی در واشر

گاهی اوقات، ذرات غذا ممکن است در پایه شیشه گیر کند که می تواند بر واشر تأثیر بگذارد. این می تواند منجر به نشتی از پایین و درب شود.

مونتاژ نادرست

اگر مخلوط کن خود را اشتباه مونتاژ کنید، ممکن است با مشکل نشتی مواجه شوید. هنگام مونتاژ دستگاه خود دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید.

چگونه نشتی مخلوط کن را تعمیر کنیم؟

چگونه نشتی مخلوط کن را تعمیر کنیم؟

پس از شناسایی علت نشتی با بررسی عمیق، نوبت به رفع آن می رسد. در اینجا چند مشکل وجود دارد که می توانید به راحتی در خانه با مهارت های فنی کمی آنها را برطرف کنید.

تعویض واشر آسیب دیده

اگر مشکلی در واشر یا مهر و موم لاستیکی پیدا کردید، می توانید به راحتی در اولین تلاش آن را تعویض کنید. می توانید به راحتی مهر و موم را با قیمت ارزان از همیار ریپیر پیدا کنید. برای این منظور فقط کافی است با مجموعه ارتباط برقرار کنید.

ترک خوردن پارچ

اگر پارچ ترک خورده باشد، نمی توانید آن را تعمیر کنید. حتما باید اقدامات لازم برای تعویض آن را انجام دهید. زیرا مایع به سرعت و به طور مداوم در داخل پارچ می چرخد. هر گونه تعمیر موقت فقط برای مدت کوتاهی باقی می ماند. شما می توانید یک پارچ جایگزین را از سازنده یا هر تامین کننده قطعات الکتریکی خریداری کنید و جایگزین کنید.

سفت کردن یا تعویض مجموعه تیغه

در حین بازرسی، اگر مجموعه تیغه ای شل یا آسیب دیده پیدا کردید، می توانید آن را سفت کنید یا قطعه جایگزین را خریداری کنید و با ابزار مناسب به راحتی آن را نصب کنید. برای تعمیر یا تعویض دقیق تر می توانید از همیار ریپیر کمک بگیرید.

تمیز کردن پارچ

پس از بررسی کامل، اگر مشکلی پیدا نکردید، پارچ  را با پر از آب کنید و آن را با آب صابون بشویید. سپس بقایای غذا یا ذراتی را که ممکن است در مجموعه تیغه گیر کرده باشند، از برق بکشید و بردارید. ممکن است به دلیل ذرات غذا، شکاف های کوچکی در داخل مجموعه تیغه وجود داشته باشد، بنابراین مایع می تواند به بیرون نشت کند.

چه زمانی باید با یک متخصص تماس بگیرید

چه زمانی باید با یک متخصص تماس بگیرید

اگر کار فنی را درک نمی کنید یا نمی توانید علت نشتی را بفهمید، باید از یک تکنسین یا خدمات تعمیر سازنده کمک حرفه ای بگیرید. فقط در صورت داشتن تجربه فنی در مورد وسایل برقی ریسک کنید. زیرا یک اشتباه کوچک ممکن است خسارت جبران ناپذیری را ایجاد کند. اگر در تهران هستید می توانید علت نشتی مایعات از پارچ مخلوط کن را از یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیرات مخلوط کن جستجو کنید. همیار ریپیر مرکز خدمات تخصصی لوازم خانگی و برقی در تهران می باشد. برای ارتباط با این مجموعه از قسمت تماس با نزدیکترین نمایندگی در تهران ارتباط برقرار کنید.

نکاتی برای جلوگیری از نشت مایعات از مخلوط کن

بلندرها ماشین های پرسرعتی هستند که قطعات متحرک زیادی دارند. این قطعات به مرور زمان فرسوده می شوند. اما در اینجا چند نکته تخصصی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از نشت زیاد مخلوط کن خود رعایت کنید.

  • درب آن را به درستی ببندید و مطمئن شوید که شیشه مخلوط کن شما به خوبی تراز شده است.
  • هر بار پس از استفاده مخلوط کن را بشویید تا از باقی مانده مواد غذایی مسدود نشود.
  • اطمینان حاصل کنید که واشر تمیز، به درستی نشسته و کامل است.
  • مواد سفت را به تکه های کوچکتر خرد کنید.
  •  تیغه را به زور سفت نکنید، زیرا می تواند به واشر آسیب برساند.
  • شیشه را در حداکثر حد خود پر کنید.
  • مخلوط کن را در حالت یکنواخت نگه دارید.
  • هنگامی که موتور کاملا متوقف شد، حتما شیشه را بردارید.
  • مایعات داغ را با هم مخلوط نکنید، زیرا می توانند به واشر آسیب برسانند.
  • در صورت وجود نشتی، آن را خاموش کرده و در اسرع وقت تعمیر کنید.

نتیجه

علت نشتی مایعات از پارچ مخلوط کن را جدی بگیرید زیرا در صورت نادیده گرفتن خسارات جدی به محصول وارد می شود.  برای یافتن علت نشتی مایعات از پارچ مخلوط کن این است که واشر و تیغه آسیب دیده را چک کنید و سپس مجموعه پیشنهاداتی که در این مقاله ارائه شد را بررسی کنید و در صورتی که نتوانستید مشکل را حل کنید و یا نیز به تعویض و تعمیر قطعه داشتید با ما تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین