علت روشن نشدن مخلوط کن

علت روشن نشدن مخلوط کن

علت روشن نشدن مخلوط کن

امروزه دستگاه مخلوط کن در اکثر خانه ها یافت می شود و با توجه به نیازهای روز کاربرد فراوانی پیدا کرده است.

دستگاه مخلوط کن نیز مانند سایر دستگاه های برقی ممکن است به دلیل استفاده های نادرست یا استفاده ی زیاد در طولانی مدت دچار خرابی یا اختلال شود. در این مقاله توسط نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر تهیه شده است دلایل روشن نشدن مخلوط کن را بررسی می کنیم و اگر تاکنون با این مشکل مواجه شده اید در یافتن علت شما را یاری می نماییم.

دوشاخه ی معیوب

 اگر دوشاخه ی مخلوط کن دچار آسیب شده باشد یا سیم های متصل به دستگاه دچار شکاف یا پیچ خوردگی بیش از حد شده باشند ممکن است شما با این مشکل مواجه شوید که دستگاه با فشار دادن دکمه روشن نشود.پس در ابتدا مطمئن شوید دوشاخه به طور صحیح در پریز جای گرفته باشد یا معیوب نباشد.پس از آن سیم های برق را نیز بررسی کنید و از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.

پریز معیوب

اگر پریزی که دستگاه را به آن متصل کرده باشید جریان برق نداشته باشد بدیهی است که دستگاه مخلوط کن شما کار نخواهد کرد.می توانید با اتصال یک دستگاه دیگر به همان پریز این مشکل را بررسی کنید که اگر علت روشن نشدن دستگاه پریز برق بود مخلوط کن را به پریز دیگزی متصل کنید.

گرم شدن بیش از حد

اگر مخلوط کن شما بیش از حد گرم شده باشد ممکن است دستگاه به صورت خودکار خاموش شود.اگر متوجه شدید دستگاه شما داغ شده است آن را از برق بکشید و حدود ۳۰ دقیقه به آن استراحت دهید تا خنک شود.

بخار ناشی از خوراکی ها

در برخی موارد اگر شما در حال مخلوط کردن خوراکی های بسیار داغی باشید که بخار از آن ها بلند می شود این بخار ناشی از خوراکی های درون مخلوط کن می تواند باعث خاموش شدن خودکار دستگاه شود. اگر با این اتفاق مواجه شدید چند دقیقه به دستگاه استراحت داده و مجدد آن را روشن کنید.

خرابی موتور

اگر موتور دستگاه شما آسیب دیده  و خراب شده باشد مخلوط کن شما روشن نخواهد شد.

قرار دادن مخلوط کن بر روی دور خیلی تند برای میکس کردن خوراکی های خیلی سفت می تواند به موتور دستگاه شما آسیب برساند.

خرابی کلید پاور

اگر کلید پاور مخلوط کن شما آسیب دیده باشد باعث می شود جریان برق به درستی به دستگاه شما نرسد و این امر منجر به روشن نشدن دستگاه شما می شود.اگر کلید پاور دستگاه مخلوط کن شما خراب باشد برای تعمیر آن باید از متخصصین کمک بگیرید.

خرابی سایر اجزاء

اگر سایر اجزاء مخلوط کن خراب شده باشند این امر می تواند منجر به روشن نشدن مخلوط کن شما شود.

خرابی چرخ دنده ها،  صفحه ی کنترل سرعت، برد، کلید روشن و خاموش یا هر یک از اجزاء دیگر می تواند دلیل مشکل شما باشد.

حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه طور می توانید از دستگاه مخلوط کن خود بیشتر مراقبت کرده و عمر آن را افزایش دهید.ما در زیر نکاتی را مطرح می کنیم که می توان با رعایت آن ها عمر دستگاه را افزایش داد.

راههای افزایش طول عمر مخلوط کن

 

مخلوط کن را بیش از اندازه پر نکنید

پر کردن بیش از حد مخلوط کن یا مواد گوناگون می تواند فشار زیادی را به موتور دستگاه شما وارد کند پس بهتر است هنگام کار با مخلوط کن آن را بیش از اندازه پر نکنید.

مواد خیلی داغ را درون مخلوط کن نریزید

همان طور که در بالا گفته شد اگر موادی که درون دستگاه خود می ریزید از خود بخار تولید کند در برخی موارد این بخار می تواند منجر به خاموش شدن خودکار دستگاه شما شود و با افزایش حرارت دستگاه به مخلوط کن شما صدمه بزند.

مخلوط کن خود را تمیز نگه دارید

با تمیز نگه داشتن مخلوط کن خود به افزایش طول عمر آن کمک کنید.

پس از هر بار استفاده از دستگاه آن را تمیز کرده و بشویید و مطمئن شوید بقایای باقی مانده ی خوراکی ها در دستگاه شما نباشد.رعایت همین مورد می تواند به افزایش طول عمر دستگاه شماکمک کند.

اجزاء متحرک را روغن کاری کنید

 روغن کاری صحیح تیغه ها و اجزاء متحرک مخلوط کن می تواند به افزایش طول عمر آن کمک کند سعی کنید برای این کار یک برنامه ی منظم تنظیم کرده و در بازه های زمانی مشخص بخش های متحرک مانند تیغه ها را روغن کاری کنید فقط اطمینان حاصل کنید که قبل از روغن کاری اجزاء را کاملا تمیز کرده باشید و مطمئن شوید روغنی که استفاده می کنید با دستگاه شما سازگار است.

از دستگاه خود در برابر رطوبت زیاد یا هوای خیلی سرد محافظت کنید

هنگامی که از مخلوط کن خود استفاده نمی کنید آن را در محیطی خشک و سرپوشیده نگه داری کنید. این عمل عمر دستگاه شما را افزایش خواهد داد.

قبل از استفاده از دستگاه دفترچه ی راهنما را مشاهده کرده و آن را مطالعه کنید.

برای استفاده ی بهتر از دسنگاه سعی کنید قبل از استفاده حتما دفترچه ی راهنما را مطالعه کنید.قطعا راهکار هایی برای محافظت بیشتر و استفاده ی صحبح از دستگاه نیز درون دفترچه ذکر شده استکه با عمل کردن به آن می توانید عمر دستگاه را افزایش دهید.

رفع مشکل روشن نشدن مخلوط کن

جمع بندی

هر دستگاهی به مرور زمان دچار آسیب دیدگی و اختلال خواهد شد.روشن نشدن دستگاه مخلوط کن هم می تواند دلایلی همچون خرابی اجزاء مختلف دستگاه همچون موتور ، صفحه ی کنترل سرعت، برد ، کلید و … داشته باشد.همچنین این امکان وجود دارد که خاموش شدن ناگهانی دستگاه شما موقتی بوده و به دلیل داغ شدن بیش از حد و استفاده ی زیاد اتفاق افتاده باشد یا ناشی از مشکلات الکتریکی منزل باشد.شناسایی درست علت کار نکردن دستگاه مخلوط کن امری تخصصی است که می توانید آنرا به متخصصین تعمیرات مخلوط کن بسپارید.

همچنین شما می توانید با راهکار های پیشنهاد شده در این مقاله به افزایش طول عمر دستگاه خود کمک کرده و از خرابی و آسیب در آینده جلوگیری کنید و در صورت بروز مشکل می توانید به متخصصین مراجعه کرده و برای رفع مشکل خود اقدام کنید.

امید است که این مقاله برای شما مفید بوده و مطالعه ی آن به شما در عیب یابی و یافتن علت مشکل کمک کرده باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین