علت جرقه زدن دستگاه مخلوط کن

علت جرقه زدن دستگاه مخلوط کن

جرقه زدن دستگاه مخلوط کن؛ مشکلی خطرناک

دستگاه مخلوط کن می تواند برای آماده کردن انواع آبمیوه ها و حتی درست کردن کیک نیز استفاده شود. این دستگاه ممکن است در مواقعی با مشکلاتی مانند جرقه زدن مواجه شود. در صورتی که مخلوط کن شما نیز این مشکل را دارد، توصیه می کنیم سریعا آن را خاموش کرده و به دنبال رفع مشکل باشید. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات همیار ریپیر با علت جرقه زدن دستگاه مخلوط کن و راهکارهای رفع آن آشنا می شویم.

پنج دلیل و راهکارهای رفع مشکل جرقه زدن دستگاه مخلوط کن

پنج دلیل و راهکارهای رفع مشکل جرقه زدن دستگاه مخلوط کن

در حالت کلی، یک دستگاه مخلوط کن به هیچ عنوان نباید جرقه بزند. جرقه زدن خطرات بسیار زیادی از جمله برق گرفتگی دارد. علاوه بر خطرات جانی، این می‌تواند به سیم کشی ساختمان یا همان منبع برق نیز آسیب جدی وارد کند. در مواقعی دیده شده است که به دلیل جرقه زدن و ایجاد نوسان ولتاژ، تمام سیم کشی یک ساختمان سوخته و نیاز به تعویض پیدا کرده است. به همین خاطر، توصیه می کنیم اگر با مشکل جر‌‌قه ز‌دن مخلو‌‌ط کن مواجه شده اید.

به طور کلی 5 دلیل برای بروز مشکل جر‌قه زد‌ن دستگاه مخلو‌ط کن وجود دارد:

  • خرابی ذغال های موتور
  • کلید روشن و خاموش خراب شده است
  • بالشتک های موتور سوخته اند
  • آرمیچر موتور آسیب دیده است
  • خرابی یاتاقان های موتور منجر به جر‌قه ز‌دن مخلو‌ط کن می شوند

خرابی کلید خاموش و روشن دلیلی برای جرقه زدن دستگاه مخلوط کن است

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما خرابی کلید خاموش و روشن دستگاه مخلوط کن می تواند عاملی برای بروز خرابی و جرقه زدن این دستگاه باشد. داخل کلید خاموش و روشن از پل هایی تشکیل شده است که در گذر زمان، این پل ها آسیب می بینند.

توجه کنید که کلید خاموش و روشن دستگاه مخلوط کن قابلیت تعمیر ندارد و باید در صورت خرابی آن را تعویض کنید. برای این منظور، باید ابتدا دستگاه را از برق بکشید و با کمک آچارهای لازم، بدنه را باز کنید. سپس باید کلید را از سیم های متصل به آن جدا کرده و با نمونه نو جایگزین کنید.

خرابی ذغال های موتور

در صورتی که ذغال های موتور مخلو‌ط کن آسیب دیده باشند، ممکن است این دستگاه با مشکل جر‌قه زد‌ن مواجه شود. برای این منظور، نیاز است که این ذغال ها با نمونه سالم و نو تعویض شوند. برای انجام این کار، باید بدنه دستگاه باز شده و موتور از جای خود خارج شود. سپس، باید با دقت کافی محفظه موتور را باز کرده و ذغال هایی که کوتاه شده اند را تعویض کنید.

خرابی بالشتک های موتور

موتور دستگاه مخلوط کن از قطعات مختلفی از جمله بالشتک تشکیل شده است. در صورتی که بالشتک های موتور سوخته باشند، احتمال بروز جرقه در موتور افزایش پیدا می کند. برای رفع این مشکل باید موتور را از بدنه جدا کرده و سیم های رابط بالشتک را جدا کنید. در ادامه، باید دستگاه آوومتر روی اندازه گیری اهم تنظیم شود و با کمک آن بالشتک ها را بررسی کنید. در صورت نیاز، ممکن است بالشتک ها نیاز به سیم پیچی پیدا کنند.

خرابی آرمیچرهای موتور

آرمیچر موتور می تواند در صورت خرابی باعث جرقه زدن دستگاه مخلوط کن شود. برای رفع این مشکل باید دستگاه را از برق بکشید و بعد از مطمئن شدن از خرابی آرمیچر، آن را تعویض کنید. توجه کنید که این کار بسیار تخصصی است و نیاز به لحیم کاری دقیق دارد.

خراب شدن یاتاقان های موتور

یکی دیگر از علت های خرابی و جر‌قه ز‌دن دستگا‌ه مخلو‌ط کن، خرابی یاتاقان های موتور است. اما برای بررسی این قطعات نیاز به دانش تخصصی و ابزارهای خاص دارید. به همین خاطر، بهتر است بررسی این مورد را به تکنسین بسپارید.

تعمیر مشکل جرقه زدن دستگاه مخلوط کن را به کارشناسان بسپارید

تعمیر مشکل جرقه زدن دستگاه مخلوط کن را به کارشناسان بسپارید

به طور کلی، 5 عامل برای بروز مشکل جرقه زدن دستگاه مخلوط کن وجود دارند و ممکن است در برخی مواقع چند عامل دست به دست هم بدهند و باعث بروز این مشکل شوند. توصیه می کنیم برای رفع این مشکل با یکی از کارشناسان متخصص در زمینه تعمیرات مخلوط کن تماس بگیرید. چرا که عدم برخورداری از دانش و ابزارهای لازم می تواند آسیب بیشتری به دستگاه شما بزند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین