علت روشن نشدن بخارشوی

علت روشن نشدن بخارشوی

زمانی که بخارشوی روشن نمی ‌شود

دستگاه‌ های بخارشوی فقط به آب و حرارت نیاز دارند و همین ساز و کار ساده آن ‌ها باعث محبوبیتشان شده است. اما بخارشوی‌ ها نیز مانند دیگر دستگاه ‌های الکترونیکی، اجزای مختلفی دارند که خرابی هر کدام از آن‌ ها می ‌تواند باعث بروز مشکل شود. در این بین، روشن نشدن بخارشوی یکی از مشکلات رایج این دستگاه است که می‌ تواند ناشی از عوامل متفاوتی باشد. در نتیجه، پیش اقدام برای رفع این مشکل، باید مطمئن شوید که مشکل قابل حل است و می ‌توانید به تنهایی آن را رفع کنید. البته توصیه ما به شما این است که از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید.

روش‌های اصلی رفع مشکل روشن نشدن بخارشوی

روش‌های اصلی رفع مشکل روشن نشدن بخارشوی

پیش از اقدام برای رفع مشکل روشن نشدن بخارشوی، باید دستگاه را عیب یابی کنید. البته بهتر است که این کار را به یک تعمیرکار مجرب بسپارید. اما اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید، باید مطمئن شوید که با تمام اجزا بخارشوی آشنایی دارید و مهارت های شما برای حل مشکل دستگاه کافی هستند. در ادامه این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات همیار ریپیر، با چند علت روشن نشدن بخارشوی و راهکارهای رفع این مشکل آشنا می شویم.

عدم اتصال دستگاه به برق

مواردی مانند نوسانات جریان برق، قطعی در اتصال دستگاه به برق و یا خرابی دو شاخه می‌ توانند باعث روشن نشدن بخارشوی شوند. اگر قصد دارید این مشکل را رفع کنید، باید ابتدا به سراغ دو شاخه دستگاه بروید و برای تست آن، یک دستگاه الکترونیکی دیگر را به پریزی که بخارشوی را به آن متصل کرده بودید، متصل کنید تا مطمئن شوید که مشکل از دو شاخه است. اگر دستگاه دیگری که به پریز وصل کردید، روشن نشد، مشکل از پریز است. در غیر این صورت، مشکل از دو شاخه دستگاه است و برای تعمیر آن، باید از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

برای بررسی پریز، می‌توانید به سراغ مدارشکن بروید. در واقع، همه کلیدهای موجود در جعبه مدارشکن باید در جهت درست باشند. اگر با همسو کردن کلیدهای مدارشکن، مشکل رفع نشد. می ‌توانید بخارشوی را به پریزهای دیگر متصل کنید. اما اگر می‌ خواهید دستگاه را به همان پریز متصل کنید، باید از یک برق کار کمک بگیرید و مشکل را رفع کنید.

استفاده بیش از حد از بخارشوی

اغلب لوازم الکترونیکی به گونه ای طراحی شده اند که اگر بیش از حد مورد استفاده قرار بگیرند، دچار خرابی می شوند. در این بین، بخارشوی نیز یکی از دستگاه های الکترونیکی است که استفاده بیش از حد از آن باعث کاهش عمر مفید دستگاه و بروز مشکلات متعدد می ‌شود.

بدیهی است که سوختن اجزا داخلی می تواند علت روشن نشدن بخارشوی باشد. همچنین اگر دستگاه برای مدت طولانی روشن بماند، اجزا آن داغ می ‌شوند و همین مساله باعث اختلال در کارکرد بخارشوی می شود. در نتیجه، اگر اخیرا برای مدت طولانی از دستگاه استفاده کرده اید، باید کمی صبر کنید و پس از گذشت یک مدت مشخص (که معمولا در دفترچه راهنما ذکر شده است)، آن را مجددا روشن کنید. اما اگر پس از گذشت مدت زمان طولانی، بخارشوی روشن نشد، با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید تا اجزای داخلی دستگاه را بررسی کرده و در صورت نیاز، آن ها را تعویض کند.

خرابی دکمه خاموش و روشن؛ یکی از علل رایج روشن نشدن بخارشوی

زمانی که با مشکلاتی مانند روشن نشدن بخارشوی مواجه می ‌شویم، اغلب به دنبال دلایل پیچیده هستیم. اما واقعیت این است که برخی از مشکلات دلایلی ساده دارند. برای مثال، خرابی دکمه خاموش و روشن می تواند علت روشن نشدن بخارشوی باشد.

همانطور که در بخش پیشین اشاره کردیم، این امکان وجود دارد که اجزای دستگاه در اثر کار زیاد خراب شوند. اما استفاده نادرست از دستگاه تنها مربوط به کار زیاد نیست. در برخی موارد، اعمال فشار زیاد بر روی دکمه بخارشوی، باعث خرابی آن می شود. البته اغلب خرابی های دستگاه هایی از این دست به دلیل خرابی اجزا داخلی و بروز قطعی در اتصالات مدار آن ها رخ می دهند.

توصیه ما این است که پیش از انجام هر اقدامی، اطراف دکمه را بررسی کنید و مطمئن شوید که گیر نکرده است و یا مانعی در مسیر حرکت آن وجود ندارد. سپس، یک بار دستگاه را از پریز بکشید و پیش از اتصال دوباره آن، کمی صبر کنید. در گام بعدی، مجددا دستگاه را به برق متصل کنید و دکمه ها را تست کنید. اگر مشکل روشن نشدن بخار شوی رفع نشده بود، با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

رفع مشکل روشن نشدن بخارشوی به دست تعمیرکاران متخصص

رفع مشکل روشن نشدن بخارشوی به دست تعمیرکاران متخصص

اغلب موارد، پیدا کردن علت روشن نشدن بخارشوی بسیار دشوار است. زیرا علاوه بر مواردی که در بخش‌های پیش گفتیم، انسداد مسیرهای خروجی بخار، خرابی تسمه و کمبود آب در مخزن بخارشوی نیز می توانند عامل بروز این مشکل باشند. در نتیجه، بهتر است برای رفع چنین مشکلاتی، از تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیرات بخارشوی کمک بگیرید تا دستگاه را در کمترین زمان و به بهترین نحو تعمیر کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین