علت بخار ندادن بخارشوی

علت بخار ندادن بخارشوی

علت بخار ندادن بخارشوی

در صورتی که بخار شوی بخار تولید نکند می تواند دلایل زیادی داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی علت بخار ندادن بخارشوی بپردازیم و اینکه چگونه و کجا به دنبال حل این مشکل باشید. در صورتی که مشکل جدی بود و به تعمیر بخار شوی نیاز داشتید می توانید از طریق همین سایت در قسمت تماس با ما با مجموعه ما یعنی نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر ارتباط برقرار کنید و یا با شماره 02144291259 تماس بگیرید.

مهم ترین دلایل بخار ندادن بخارشوی

چندین دلیل رایج وجود دارد که باعث ایجاد وقفه در عملکرد مولد بخارشوی می شود. تشخیص صحیح به شما کمک می کند تا بدون مراجعه به خدمات مراکز خدمات، با خرابی مقابله کنید.

فلس یا رسوب آهک

علیرغم توصیه های متعدد تولید کنندگان، پیشنهاد استفاده  از آب مقطر در ژنراتورهای بخار دارند ، اما بسیاری از خریداران همیشه دستورالعمل ها را دنبال نمی کنند. اغلب آب لوله کشی داخل مخزن ریخته می شود که با داشتن ترکیب سخت و شوری بالا منجر به تشکیل رسوب روی دیواره ها و داخل لوله خروجی بخار می شود. در نتیجه، کانال هایی که با پوشش قلیایی پوشیده می شوند، اجازه عبور بخار را نمی دهند.

تغییر شکل پوشش سطوح داخلی

یکی از دلایل احتمالی وقفه در عملکرد مولد بخار ممکن است ریزش لایه بالایی پوشش در داخل مخزن یا کانال های آن باشد که به نوبه خود منجر به گرفتگی و عدم امکان خروج بخار می شود.

آسیب مکانیکی

برخی از شایع ترین دلایل علت بخار ندادن بخارشوی، عبارتند از:

 • شکستگی شیلنگ بخار یا اتصالات
 • وجود ترک در مخزن که منجر به شکست مهر و موم می شود.
 • سایش واشر
 • ظاهر چین و چروک در پایه نگهدارنده یا اتو
 • خرابی وسایل الکترونیکی

به طور معمول، چنین خرابی نتیجه آسیب مکانیکی مخزن است. اگر مهر و موم شکسته شود، بخار شروع به نشستن روی بردهای الکترونیکی، نمایشگر یا دکمه ها می کند. برای جلوگیری از چنین شرایطی، لازم است به طور دوره ای اطمینان حاصل شود که بخار از شیلنگ بخار عبور می کند یا خیر؟ در این مورد، فقط متخصصان مرکز خدمات یا خرید تجهیزات جدید و با کیفیت بالاتر کمک خواهد کرد.

خرابی المنت گرمایشی

خرابی المنت گرمایشی یکی از علت بخار ندادن بخارشوی است. دلایل اصلی خرابی ممکن است. پایان عمر کاری ترموستات، افت ولتاژ ثابت یا کیفیت اولیه پایین دستگاه باشد.

هر یک از این خرابی ها علائم زیادی دارند. تشخیص به موقع خرابی و انتخاب بهینه ترین راه حل برای  تعمیر آن دارای اهمیت است تا از مشکلات بعدی جلوگیری کند.

 علیرغم دلایل مختلفی که می تواند باعث از کار افتادن بخارشوی شود، بسیاری از آنها قابل تعمیر است. با این حال، اگر کوچکترین شک یا مشکلی دارید، همچنان توصیه می شود از یک مرکز خدمات کمک حرفه ای بخواهید. این رویکرد تعمیرات با کیفیت بالا و عدم عواقب نامطلوب را تضمین می کند.

نحوه تعمیر بخار ندادن بخارشوی

نحوه تعمیر بخار ندادن بخارشوی

تشخیص صحیح علت بخار ندادن بخارشوی به شناسایی کمک می کند، باید راه حل مناسبی برای حل مشکل انتخاب کنید:

 • داروهای خاص صنعتی به شما کمک می کند تا با جرم و پلاک مقابله کنید. برای انجام این کار، دارو را در یک مخزن قرار می دهند، سپس با آب تصفیه شده یا مقطر پر می کنند و دستگاه را روشن می کنند. با کمک چنین محلولی می توان دیواره های مخزن و همچنین کانال ها را پس از شستشو با آب به راحتی تمیز کرد و بخارشوی آماده استفاده خواهد بود.
 • اگر پوشش داخلی آسیب دیده باشد، باید بخارشوی را جدا کرده و کانال ها و خود دیگ را تمیز کنید. اغلب در چنین مواردی ممکن است نیاز به تعویض برخی از قطعات نیز باشد و بنابراین بهتر است چنین کاری را به متخصصان بسپارید.
 • در صورت آسیب مکانیکی، ابتدا باید یک بازرسی بصری از مولد بخار انجام دهید. نه تنها لازم است عنصر ساختاری شکسته شده را جایگزین کنید، بلکه کل سیستم را بررسی کنید.
 • نقص الکترونیکی مستلزم جداسازی دستگاه و در صورت لزوم تعویض قطعه شکسته است

اگر دستگاه کار می کند، اما بخاری خارج نمی شود، در این حالت، اگر مهارت های حرفه ای ندارید، عیب یابی و تعمیر آن را به متخصصین در زمینه تعمیر بخارشوی بسپارید. مشکل را می توان حل کرد، اما شما باید پوشش تجهیزات را جدا کرده و کل شبکه الکتریکی را با یک مولتی متر آزمایش کنید.

مشکلات جدی تری زمانی ایجاد می شود که موتور از کار بیفتد. بهتر است قبل از اینکه چنین مشکلی ایجاد شود دستگاه را به تعمیرکار ماهر برسانید

چند نکته برای کمک به خریداران بخارشوی

 • هنگام خرید بخارشوی، هر خریدار باید درک کند که تجهیزات ارزان تر نمی توانند با کیفیت و بادوام باشند.مواد و اجزای ارزان‌تر می‌تواند خراب شود. بنابراین بهتر است محصولات را از تولید کنندگان معتبر خریداری کنید.
 • حتما در مخزن از آب مقطر استفاده کنید. چنین مراقبتی از تشکیل رسوبات قلیایی جلوگیری می کند.
 • در اولین علائم آسیب جدی، دستگاه باید از شبکه جدا شود و بماند تا خنک شود.
 • شما نباید سعی کنید یک خرابی جدی را خودتان برطرف کنید، این منجر به قطعات غیر ضروری پس از مونتاژ و مشکلات جدی تر می شود.
 • بلافاصله پس از روشن شدن چراغ هشدار، کارتریج های ضد رسوب را تعویض کنید.
 • با انتخاب یک مولد بخار مطمئن و باکیفیت و سرویس دهی مسئولانه آن، مدت زمان کارکرد بدون مشکل دستگاه را افزایش می دهید

سخن آخر

در این مقاله به علت بخار ندادن بخارشوی پرداخته شد. اگر با راه کارهایی که ارائه شد نتوانستین مشکل را برطرف کنید می توانید تعمیر این وسیله کاربردی را به ما بسپارید. ما مرکز خدمات تخصصی لوازم خانگی و برقی در تهران هستیم و علت بخار ندادن بخار شوی را به وسیله تکنسین ای ماهر و با تجربه ای که داریم تعمیر می کنیم.

برای ارتباط با ما از طریق همین سایت با نمایندگی های ما در شمال تهران، در شرق و جنوب و غرب تهران ارتباط برقرار کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02144291259 ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین