علت بوی سوختگی از غذاساز

علت بوی سوختگی از غذاساز

علت بوی سوختگی از غذاساز

اگر در زمان استفاده از غذاساز به دنبال علت بوی سوختگی غذاساز هستید، در این مقاله که توسط نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر تهیه شده است همراه ما باشید. ما به طور کامل دلیل استشمام این بو را شرح می دهیم. به طور کلی اگر بوی سوختگی یا الکتریکی از موتور استشمام می شود، این چیزی است که نیاز به تعمیر دارد و می توانید خودتان با کمک ما این کار را انجام دهید و یا اینکه تعمیر آن را به ما بسپارید. ما مشکل را به طور کامل بررسی ، عیب یابی و تعمیر می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره 02144291259با همیار ریپیر ارتباط برقرار کنید.

چرا غذاساز بوی سوختگی می دهد؟

به طور کلی بوی سوختگی در غذاساز علت های بسیاری دارد. اما در صورتی که برای اولین بار از این وسیله کاربردی استفاده کردید و این بو را استشمام کرده اید نگران نباشید، این طبیعی است. اما در صورتی که بو ماندگار شد، لطفا فورا آن را خاموش کنید و اگر در تهران هستید محصول را برای بازرسی به مرکز خدمات و تعمیرات مشتریان ما بیاورید. ما به طور کامل مشکل را بررسی و اقدامات لازم برای رفع مشکل را انجام می دهیم. همچنین در صورتی که دستگاه شما ضمانت نامه دارد و این مشکل ماندگار بود بهتر است به فروشنده گزارش دهید.

عیب یابی بوی سوختگی از غذاساز

 

نو بودن دستگاه

همانطور که پیش از این بیان شد در صورتی که غذاساز نو باشد ممکن است این بو را احساس کنید. در چند بار استفاده اول طبیعی است اما اگر این بو ماندگار شد و دستگاه ضمانت نامه دارد آن را به فروشنده ارجاع و در صورت اینکه ضمانت نامه نداشته باشد آن را برای تعمیرکار غذاساز بفرستید.

بررسی تیغه، چرخ دنده و برش دهنده های دستگاه

تیغه، چرخ دنده ها و برش دهنده را برای علائم ساییدگی بررسی کنید.

شکستگی چرخ دنده ها

چرخ دنده های غذاساز ممکن است فرسوده شده و بشکنند و باعث گیرکردن موتور شود. برای تعویض چرخ دنده ها، ابتدا دستگاه را از برق بکشید و کاسه را از پایه جدا کنید. از یک اسپاجر برای برداشتن پوشش های پیچ و یک پیچ گوشتی برای جدا کردن پیچ های نگهدارنده پوشش پایه استفاده کنید. درپوش را بکشید تا به چرخ دنده ها دسترسی پیدا کنید. مجموعه چرخ دنده را توسط قطعه مرکزی پلاستیکی بیرون بکشید و با چرخ دنده های جدید جایگزین کنید. در صورتی که تجهیزات و لوازم لازم برای این کار را در دسترس ندارید این کار را به تعمیرکارمتخصص در زمینه تعمیر غذاساز بسپارید.

کند شدن تیغه ها

وقتی تیغه غذاساز شما کند است، می‌تواند باعث شود که موتور سخت‌تر از آنچه که باید کار کند و در نتیجه بوی سوختگی یا الکتریکی ایجاد شود. برای تعویض تیغه ها، پردازنده را از برق بکشید و درب آن را بردارید. مجموعه تیغه را تعویض کنید و قبل از مونتاژ مجدد مطمئن شوید که هیچ قسمت شکسته ای در کاسه وجود ندارد.

کند شدن دیسک ها

وقتی دیسک‌های برش‌کن یا خردکن کند می‌شوند، موتور سخت‌تر از آنچه باید کار می‌کند و در نتیجه بوی سوختگی یا الکتریکی ایجاد می‌شود. این قطعات اتصالات قابل جابجایی به غذاساز شما هستند، بنابراین بررسی آنها برای شما آسان است. اگر دیسک به درستی غذا را خرد نمی کند یا برش نمی دهد، آن را بررسی کنید تا ببینید کند است یا خیر؟ در صورت مشاهده علائم تیرگی دیسک را تعویض کنید.

ولتاژ بالا علت بوی سوختگی غذاساز

در صورتی که ولتاژ غذاساز بالا باشد سبب سوختگی غذاساز می شود. بنابراین حتما ولتاژ را کنترل کنید و آن را متناسب با نیاز غذاساز تنظیم کنید.

نیم سوز شدن موتور

یکی از دلایل علت بوی سوختگی از غذاساز نیم سوز شدن موتور است که برای رفع آن بهتر است به مرکز خدمات و تعمیرات لوازم خانگی بسپارید. در این مواقع باید سیم پیچی های دستگاه بررس و در صورت نیاز تعویض شود. گاهی موتور دستگاه به طور کامل نیاز به تعویض دارد. در این مواقع بدنه مخلوط کن را جدا کرده تا دسترسی به موتور آسان شود. در صورتی که فرد حرفه ای نیستید ممکن است امکان مونتاژ مجدد را نداشته باشید و یا سبب بدتر شدن اوضاع شوید. هزینه تعمیر بوی سوختگی از غذاساز در صورتی که مشکل جدی و نیاز به تعویض قطعه نداشته باشد زیاد نیست.

بوی سوختگی به دلیل نشت مایعات

گاهی علت بوی سوختگی از غذاساز نشت مایعات به درون این دستگاه است. حتما دقت کنید که واشرها محکم باشد و در صورتی که زنگ زده، فرسوده و یا آسیب ددیه باشد اقدامات لازم برای تعمیر آن را انجام دهید. البته دقت داشته باشید که در چنین شرایطی دستگاه به برق وصل نباشد و جوانب احتیاطی را رعایت کنید.

نکات لازم برای جلوگیری از انتشار بوی سوختگی از غذاساز

نکات لازم برای جلوگیری از انتشار بوی سوختگی از غذاساز

در استفاده از دستگاه حتما دفترچه راهنمای ان را بخوانید و نکات ایمنی را رعایت کنید. همچنین در هر بار استفاده  دستگاه را به خوبی تمیز کنید تا آب و مواد غذایی به داخل موتور نفوذ نکند. در صورتی که علت بوی سوختگی از غذاساز از موتوردستگاه بود بهتر است به تعمیرکار و مرکز خدمات که تخصص تعمیرات چنین دستگاه هایی را دارند بسپارید. اگر در تهران هستید می توانید این کار را به مرکز ما بسپارید. در شعب مختلف ما انواع تعمیرات لوازم خانگی در تهران انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید.

سخن پایانی

در این بخش علت بوی سوختگی از غذاساز بررسی شد. با توجه به مواردی که بیان شد می توانید براحتی علت بوی سوختگی از غذاساز را عیب یابی و اقدامات لازم برای حل آن را به انجام برسانید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز خدمات تخصصی تعمیرات لوازم خانگی و برقی ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین