علت جرقه زدن اتومو

علت جرقه زدن اتومو

علت جرقه زدن اتومو

جرقه زدن اتومو یکی از مشکلاتی است که به هنگام استفاده از اتومو ممکن است برای شما پیش آمده باشد. در صورتی که این مشکل را مشاهده کردید بهتر است سریعا اقدامات لازم برای عیب یابی و رفع آن را انجام دهید. در این مقاله که توسط نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر تهیه شده است به تعمیر و علت جرقه زدن اتو مو پرداخته می شود. در صورتی که در دستگاه شما چنین مشکلی وجود دارد و با توجه به راه حل هایی که در این مقاله بیان شد نتوانستید آن را حل کنید می توانید تعمیر اتو مو در تهران را به ما بسپارید. در مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی انواع لوازم برقی عیب یابی و تعمیر می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز خدمات تخصصی تعمیرات لوازم خانگی و برقی از طریق شماره هایی که در قسمت تماس با ما درج شده است ارتباط برقرار کنید.

چرا اتو مو جرقه می زند؟

دلایلی مختلفی برای جرقه زدن اتومو وجو دارد. اهم دلایلی را می توان به صورت زیر شمرد:

اتو مو بیش از حد داغ می شود.

بعضی افراد در استفاده مداوم از اتو مو آن را در دمای بالا تنظیم می کنند. استفاده طولانی مدت در دمای بالا می تواند در دستگاه جرقه ایجاد کند. بنابراین بهتر است زمانی که در دمای بالا از این محصول استفاده می کنید آن را برای مدت کوتاهی خاموش کنید تا خنک شود.

رطوبت به دستگاه نفوذ کرده است.

زمانی که مو خیس است هنگامی که با قطعات الکترونیکی اتو مو برخورد می کند جرقه می زند. بهتر است موی شما نیمه خشک و در محیط مناسب اقدام به اتو مو کنید.

فرسودگی اتو مو

گاهی اوقات دلیل جرقه زدن اتو مو فرسودگی دستگاه، قدیمی شدن و خرابی در قطعات داخلی آن است.

قطعه داخلی اتو مو آسیب دیده است.

مانند هر وسیله برقی ممکن است قطعات داخلی اتو مو آسیب دیده باشد. خرابی المنت، کلید و سیم کشی بیشترین گزارش خرابی اتو مو و دلیل جرقه زدن است. در این مواقع باید دستگاه را به تعمیرکار ماهر اتو مو بسپارید تا سریعا عیب یابی و تعمیر شود.

وجود موادی مانند روغن و اسپری و ماسک مو بر روی مو و شستشوی نامناسب

گاهی اوقات به دلیل شستشوی نامناسب و یا استفاده از روغن و ماسک مو سبب علت جرقه زدن در اتو مو است.

شدت نوسانات برق زیاد است.

مانند هر وسیله برقی در صورتی که برق نوسان کند ممکن است علت جرقه زدن اتو مو باشد. بهتر است در زمان هایی که برق دارای نوسنات شدیدی است از اتومو استفاده نکنید. استفاده از محافظ برق مناسب بسیار در استفاده مناسب این وسیله برقی دارای اهمیت است.

در هر صورت جرقه زدن اتو مو می تواند احساس ناخوشایندی در شما ایجاد کند. همچنین به دلیل اینکه اتو مو یک لوازم برقی است و در تماس مستقیم با شما است ممکن است در صورت جرقه زدن به شما آسیب برساند. دقت داشته باشید که عیب یابی مناسب انجام دهید تا مشکل جدی ایجاد نشود. شما می توانید با شماره هایی که در سایت در قسمت تماس با ما درج شده است با ما ارتباط برقرار کنید. ما گام به گام به شما مشاوره رایگان می دهیم. اگر مشکل برطرف نشد اقدامات لازم برای تعمیر آن انجام می شود.

عیب یابی جرقه زدن اتو مو

در بخش اول علت جرقه زدن اتو مو را بررسی کردیم. حالا باید عیب یابی کنید. در صورتی که نقص اتومو از خرابی قطعات داخلی باشد باید سریعا به تعمیرکار حرفه ای لوازم برقی برسانید. به طور کلی برای عیب یابی جرقه زدن اتو مو باید اقدامات زیر را انجام دهید.

  • در صورتی که جرقه زدن اتو مو را مشاهده کردید سریعا جریان برق را قطع کنید.
  • موهای خود را از نظر خیس بودن و موادی مانند ماسک مو و روغن چک کنید. در صورتی که این مشکلات را نداشت دستگاه را بررسی کنید.
  • سیم برق و اتصالات دستگاه را بررسی کنید.
  • اگر در دمای بالا از این دستگاه استفاده می کردید اجازه دهید خنک شود.
  • در صورتی که مشکل همچنان پا برجا باشد باید قطعات داخلی اتو مو بررسی شود. برای این منظور بهتر است خودتان اقدامی انجام ندهید و به تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی بسپارید.

تعمیر جرقه زدن اتو مو

تعمیر جرقه زدن اتو مو

زمانی که عیب یابی جرقه زدن اتومو انجام شد و علت آن خرابی قطعات داخلی و اتصالات باشد باید آن را به تعمیرکار اتومو بسپارید. برعکس تصور عموم اتو مو و کلیه لوازم برقی قابل تعمیر هستند. تعمیرکار تمام اجزای داخلی اتومو را بررسی و اقدامات لازم برای تعمیر آن را انجام می دهد. همچنین اگر لازم باشد قطعه را تعویض می کنند.

 شما می توانید این کار را به همیار ریپیر بسپارید.در مرکز خدمات تخصصی تعمیرات لوازم خانگی و برقی در تهران کلیه تعمیرات پذیرفته می شود. شما می توانید تعمیر جرقه زدن اتو ما و سایر لوازم برقی را به ما بسپارید. ما در کلیه مناطق تهران سرویس دهی داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در قسمت ارتباط با ما با نمایندگی های ما ارتباط برقرار کنید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره دفتر مرکزی 02144291259 ارتباط برقرار کنید.

جمع بندی

در صورتی که جرقه زدن اتو مو را نادیده بگیرید ممکن است عمر مفید دستگاه کاهش یابد و یا به طور کامل خراب شود. اگر علت جرقه زدن اتو مو مشکلات داخلی و اتصالات باشد براحتی با کمترین هزینه تعمیر می شود. اگر شما در حین کار با دستگاه با این مشکل روبه رو شدید می توانید تعمیر اتومو خود را به ما بسپارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین