علت خاموش شدن جاروبرقی پس از چند لحظه

علت خاموش شدن جاروبرقی پس از چند لحظه

علت خاموش شدن جاروبرقی پس از چند لحظه

امروزه جاروبرقی یکی از وسایل پرکاربرد در منازل است. با استفاده از جاروبرقی تمیز کردن خانه بسیار راحت تر و با سرعت بالاتری اتفاق می افتد. بدیهی است که با  آسیب دیدن جاروبرقی در زندگی روزمره ی ما  اختلالاتی بوجود خواهد آمد.

ممکن است تا کنون با این مسئله رو به رو شده باشید که قصد جارو کردن منزل خود را داشته اید و پس از روشن کردن جاروبرقی متوجه شده اید که پس از چند ثانیه خاموش می شود و حتی ممکن است تا یک ساعت بعد مجددا روشن نشود.

حال ممکن است این سوال را از خود بپرسید که چرا این اتفاق می افتد؟ دلیل خاموش شدن جاروبرقی پس از چند لحظه چیست؟ و چگونه می توان این مشکل را برطرف کرد؟

در این مقاله که توسط نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر تهیه شده است ما دلایل خاموش شدن جاروبرقی را با هم بررسی می کنیم .اگر شما هم تاکنون با این مشکل مواجه شده اید این مقاله را از دست ندهید.

جاروبرقی عمدتا از موتور ،بدنه ،سیم جمع کن و کلید تشکیل شده است.

داغ شدن بیش از حد موتور

بعضی از جاروبرقی ها دارای سنسور حرارتی هستند و در صورتی که حرارت موتور بیش از حد طبیعی بالا برود به طوری که امکان آسیب به موتور وجود داشته باشد این سنسور حرارتی به صورت اتوماتیک دستگاه را خاموش کرده و پس از خنک شدن موتور امکان روشن کردن مجدد برای شما وجود خواهد داشت. پس هنگامی که پس از گذشت یک یا چند ساعت مجددا می توان جاروبرقی را  روشن کرد  به این معناست که موتور جاروبرقی شما سرد شده است.

در زیر دلایلی را که باعث داغ شدن موتور و در نهایت خاموش شدن جاروبرقی می شود را با هم بررسی می کنیم.

گیر کردن جسم خارجی در اجزاء متصل

اگر جسم خارجی در اجزاء متصل به جاروبرقی مثل پارویی،تلسکوپی،زانویی و خرطومی گیر کرده باشد به موتور شدیداً آسیب رسانده و باعث داغ شدن بیش از حد موتور می شود که همین موضوع دلیل خاموش شدن جاروبرقی شماست.

پس مراقب باشید که جسم خارجی در بخش های متصل به جاروبرقی گیر نکند و اگر این اتفاق افتاده است حتما به سرعت آن را پیدا کرده و خارج کنید.

کثیف بودن فیلتر هوا

درون جاروبرقی یک فیلتر هوا وجود دارد که پشت کیسه ی جاروبرقی قرار گرفته است.اگر فیلتر هوا کثیف شده باشد باعث می شود هوا به خوبی به موتور نرسد و همین امر موجب داغ شدن بیش از حد موتور خواهد شد.

فیلتر هوای جاروبرقی خود را بررسی کنید و آن را تمیز نموده یا در صورت لزوم تعویض کنید.

کثیف بودن فیلتر هپا

در بعضی جاروبرقی ها فیلتر هپا وجود دارد که این فیلتر در جاروبرقی های متفاوت جاهای گوناگونی ست اما معمولا در پشت جاروبرقی و پشت مخزن قرار می گیرد.در صورتی که این فیلتر کثیف بشود باعث می شود هوای کثیف از جاروبرقی خارج نشده و دوباره وارد موتور شود که این مسئله به موتور شما آسیب می رساند.

برای تست این مورد می توانید فیلتر هپا را از جاروبرقی خود خارج کرده و جاروبرقی را در محیط باز روشن کنید اگر در این حالت جاروبرقی شما خاموش نشد این بدان معناست که مشکل جاروبرقی شما به خاطر مشکل فیلتر هپاست که در این حالت فیلتر هپا باید تعویض شود.

تعویض نکردن کیسه ی جاروبرقی

هر زمان که شصت درصد کیسه ی جاروبرقی پر شد باید کیسه دور انداخته شده و تعویض شود.استفاده از کیسه های دائمی به دلیل اینکه هوا به سختی از آن عبور می کند منجر به آسیب موتور خواهد شد پس سعی کنید کیسه های جاروبرقی خود را مرتبا تعویض کنید.

حال در مواردی ممکن است جاروبرقی پس از خاموش شدن دیگر روشن نشود.

حال در مواردی ممکن است جاروبرقی پس از خاموش شدن دیگر روشن نشود.

اگر تمام این موارد را انجام داده ولی مشکل جاروبرقی شما حل نشد ممکن است یکی از موارد زیر اتفاق افتاده باشد و برای حل شدن حتما باید به متخصصین تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید.

خرابی کلید روشن و خاموش

اگر کلید شما در کارایی خود تداوم نداشته باشد ممکن است جاروبرقی شما پس از چند دقیقه خاموش شود که در این صورت بایدکلید جاروبرقی را تعویض کنید.

مشکلات برق

اگر برق منزل شما دچار مشکل باشد و به هر دلیلی برق به خوبی به جاروبرقی نرسد ممکن است جاروبرقی شما خاموش شود.

آسیب دیدن هر یک از اجزاء دیگر دستگاه

ممکن است موتور یا هر یک از اجزاء دیگر دستگاه آسیب جدی دیده باشد که در این صورت نیز باید تعمیر یا تعویض شوند

چگونه عمر جاروبرقی خود را افزایش دهیم؟

اجتناب از رطوبت

در حالی که این برای بسیاری از افراد واضح است، کسانی هستند که نمی دانند رطوبت چقدر می تواند برای جاروبرقی مضر باشد. در جاهایی از خانه که رطوبت وجود دارد جاروبرقی نکشید، زیر ا این کار عمر جاروبرقی شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد

دوشاخه و سیم ها را چک کنید

بهترست حواستان به سیم ها یا دوشاخه باشد که آسیب نبینند .سعی کنید سیم ها روی اجسام تیز کشیده نشوند یا در هم گره نخوردند.اگر از سیم ها و دوشاخه مراقبت کنید عمر دستگاه شما به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

آشغال های بزرگ را با جاروبرقی جمع نکنید.

بعضی از اجسام بزرگ برای مثال سکه ها اگر وارد لوله ی جاروبرقی بشوند می توانند به لوله و موتور جاروبرقی شما آسیب برسانند پس قبل از جاروبرقی کشبدن بهتر است اجسام بزرگ را از روی زمین بردارید.

کیسه ی جاروبرقی را مرتبا تعویض کنید.

همان طور که در بالا نیز ذکر شد تعویض نکردن کیسه ی جاروبرقی می تواند به دستگاه شما صدمه بزند پس سعی کنید به محض پر شدن حدود شصت درصد آن، کیسه را تعویض کنید.

مواظب باشید نخ یا مو در برس جاروبرقی گیر نکرده باشد.

برس جاروبرقی خود را تمیز نگه دارید.در صورتی که نخ یا مو دور آن پیچیده شده باشد قبل از جاروبرقی کشیدن آن ها را از برس جدا کنید.

حداقل سالی یک بار جاروبرقی را سرویس کنید.

سعی کنید حداقل سالی یک بار با کمک متخصصین جاروبرقی خود را سرویس کنید یا این کار عمر دستگاه خود را افزایش خواهید داد.

جمع بندی

به طورکلی تمیز نگه داشتن اجزاء مختلف جاروبرقی شما امر مهمیست و نادیده گرفتن این موضوع در طولانی مدت باعث صدمه ی جدی به جاروبرقی شما خواهد شد.

پس با توجه به نکات ذکر شده و رعایت آن ها از دستگاه خود مراقبت کرده و در صورت آسیب  حل مشکل را به متخصصین این حوزه بسپارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین