علت کم شدن مکش جاروبرقی

علت کم شدن مکش جاروبرقی

کم شدن مکش جاروبرقی؛ از مشکلات آشنای این دستیار تمیزکاری

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که به تمیزی و مرتب بودن خانه خود اهمیت می دهید، حتما در طول روز از جاروبرقی استفاده می کنید. در این میان ممکن است افراد در زمان استفاده از جاروبرقی با مشکل کم شدن مکش جاروبرقی روبرو شوند. اگر شما هم با این مشکل روبرو شده اید، نگران نباشید. برای آشنایی با علت‌ های بروز و روش‌های حل این مشکل، خواندن این مطلب که توسط نمایندگی تعمیرات همیار ریپیر تهیه شده است به شما پیشنهاد میشود.

علت کم شدن مکش جاروبرقی و راهکارهای حل این مشکل

علت کم شدن مکش جاروبرقی و راهکارهای حل این مشکل

در نگاه اول نمی توان یک راهکار و علت مشخص برای کم شدن مکش جاروبرقی ارائه کرد. چرا که این مشکل ممکن است این مشکل به دلایل مختلفی صورت بگیرد. در ادامه برخی از رایج ترین دلایل کم شدن مکش در دستگاه های جاروبرقی را به طور خلاصه برای شما شرح داده ایم.

فیلتر و کیسه جاروبرقی را بررسی کنید

یکی دیگر از مواردی که ممکن است، باعث شود شما با مشکل کم شدن مکش جاروبرقی روبرو شوید، کثیفی فیلتر دستگاه یا پر بودن مخرن آن است. این امر واضح است که در صورت وجود یکی از این دو مشکل، قدرت و بازدهی جاروبرقی کاهش پیدا می کند. برای حل این مشکل لازم است، فیلتر جاروبرقی را پاکسازی یا در صورت نیاز آن را تعویض کنید. همچنین از وجود فضای خالی در مخرن جاروبرقی اطمینان حاصل کنید. در برخی موارد لازم است که مخرن و فیلتر جاروبرقی را باز کرده و چند ساعتی در معرض هوای آزاد قرار دهید.

رسوب لوله جاروبرقی

اگر به دنبال منشا کم شدن مکش جاروبرقی هستید و نمی توانید آن را پیدا کنید، حتما لوله جاروبرقی را بررسی کنید. یکی از مواردی که باعث می‌ شود بازدهی جاروبرقی کاهش پیدا کند، مسدود بودن لوله جاروبرقی است. همان طور که می دانید لوله جاروبرقی به سادگی جدا می شود. در ابتدا لوله جاروبرقی را جدا کرده و مجرای ورودی جاروبرقی را کاملا تمیز کنید. سپس لوله را با استفاده از ابزاری مثل سشوار و یا شستشو با آب پاکسازی کنید و سپس آن در جای خود قرار دهید.

وجود نشتی هوا در اتصالات جاروبرقی

اگر می خواهید مشکل کم شدن مکش جاروبرقی را رفع کنید، شاید لازم باشد که اتصالات پلاستیکی لوله خرطومی به خصوص در محل اتصال به بدنه و لوله تلسکوپی را بررسی کنید. اگر این قسمت ها نشتی داشته باشند، هوا از آن ها عبور می کند و نه تنها مکش جاروبرقی کم می شود، بلکه ممکن است آسیب های جدی به دیگر قطعات دستگاه وارد شود. پس لازم است که از عایق بودن اتصالات جاروبرقی به خصوص در محل اتصال لوله به دستگاه، اطمینان حاصل کنید.

وجود مشکل در برس و غلتک جاروبرقی

وجود نقص در برس یا غلتک جاروبرقی می تواند مکش دستگاه شما را کاهش دهد. این مشکل در بسیاری از مواقع مشاهده شده است، اما احتمال بروز آن نسبت به دیگر موارد کمتر است. برای حل مشکل قطعه برس و غلتک لازم است، هرچند وقت یکبار آن را بررسی و در صورت نیاز آن را پاکسازی کنید. به مرور زمان ممکن است، روی این قطعه با رسوب گرد و خاک و یا دیگر موارد پوشیده شود و این قطعه به درستی کار  نکند. شما می توانید، برس و غلتک جاروبرقی را تمیز و یا در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

تنظیم نبودن کفی جاروبرقی

تنظیم نبودن کفی جاروبرقی یکی از ساده ترین و در عین حال رایج ترین دلایل کم شدن قدرت جاروبرقی است. کفی جاروبرقی باید در جای خود و در ارتفاع مناسب قرار بگیرد. در بسیاری از مواقع مشاهده شده است که کفی جاروبرقی کج یا به شکلی اشتباه در جای خود قرار دارد و به همین خاطر مکش آشغال ‌ها به درون کیسه به درستی انجام نمی شده است.

 اگر اطمینان دارید که مشکل کم شدن قدرت جاروبرقی از بخش کفی آن است، با استفاده از دکمه یا اهرمی که در زیر جاروبرقی وجود دارد، کفی را تنظیم کند. توجه داشته باشید که راهنمای تنظیم کفی هر جاروبرقی به طور کامل در دفترچه راهنمای آن نوشته شده است.

نقص موتور ممکن است دلیل کم شدن مکش جاروبرقی باشد

نقص فنی موتور جاروبرقی می تواند مقدار مکش جاروبرقی را کاهش دهد. موتور قلب تپنده جاروبرقی است و واضح است با وجود خرابی در این قطعه، دستگاه نمی تواند به درستی کار خود را انجام بدهد و با مشکلاتی از جمله کم شدن مکش روبرو می شود. اگر مطمئن نیستید که موتور دستگاه شما آسیب دیده است یا خیر، در حین کار به دنبال مواردی از جمله صدای موتور غیرمعمول ، روشن و خاموش شدن دستگاه به طور خودکار در حین کار، داغ شدن بیش از حد و بوی سوختگی باشید. اگر یکی از این موارد را مشاهده کردید، باید بدانید که موتور جاروبرقی آسیب دیده است.

رفع مشکل کم شدن مکش جاروبرقی را به متخصصین بسپارید

رفع مشکل کم شدن مکش جاروبرقی را به متخصصین بسپارید

اگر همه مواردی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم را بررسی کردید و نتوانستید مشکل کم شدن مکش را رفع کنید، به احتمال زیاد دستگاه شما در بخش موتوری دچار مشکل شده است. بنابراین لازم است، از فردی که در زمینه تعمیر جاروبرقی تخصص و تجربه دارد، کمک بگیرید. در چنین مواردی مشکل کم شدن مکش جاروبرقی خود را به متخصصان تعمیر لوازم خانگی بسپارید تا این دستگاه دچار مشکلات بیشتری نشود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین