علت خاموش شدن خردکن برقی

علت خاموش شدن خردکن برقی

خاموش شدن خردکن برقی در حین انجام کار

با استفاده از خردکن برقی می توان به راحتی انواع گوشت، مرغ، سبزیجات، حبوبات و هر آنچه که نیاز به ریز شدن داشته باشد را خرد کنید. اما این دستگاه در حین کار ممکن است دچار مشکلاتی شود که یکی از رایج ترین مشکلات این دستگاه، خاموش شدن خردکن برقی در حین کار است و اغلب اوقات خرد کن پس از خاموش شدن دوباره روشن نمی شود. در ادامه این مطلب که توسط نمایندگی تعمیرات همیار ریپیر تهیه شده است با دلایل و راهکارهای اصلی حل این مشکل آشنا شوید.

دلایل خاموش شدن خردکن برقی را می دانید؟

دلایل خاموش شدن خردکن برقی را می دانید؟

خاموش شدن خرد‌کن برقی در حین کار می تواند دلایل مختلفی از جمله، استفاده نادرست از دستگاه، فشار بیش از حد داشته باشد. در ادامه برخی از رایج ترین دلایل خاموش شدن دستگاه خردکن در حین کار و روش های پیشگیری از آن را برای شما شرح داده ایم.

فشار بیش از حد به موتور خردکن برقی

یکی از مواردی که باعث می شود خردکن برقی در حین کار خاموش شود، فشار بیش از حد به موتور دستگاه است. در بسیاری از موارد مشاهده می شود که افراد حجم زیادی از مواد را درون خردکن می ریزند و انتظار دارند که دستگاه آن ها را برایشان خرد کند. در حالی که خردکن های برقی دارای یک ظرفیت مشخص برای مواد غذایی هستند و اگر از حد مجاز آن ها عبور کنید، قادر به انجام کار نخواهند بود. از سوی دیگر نباید دستگاه را به طور مداوم روشن نگه دارید. لام است پس از هر 20 دقیقه استفاد از خردکن برقی به آن اجازه دهید تا خنک شود و سپس دوباره آن را روشن کنید.

ایراد در برد الکترونیکی خرد‌کن برقی

برد الکترونیکی خردکن برقی یکی از قطعاتی است که نقش حیاتی در عملکرد این دستگاه دارد، چرا که تمام دستورات از برد الکرونیکی به سایر بخش ها انتقال داده می شوند. این قطعه حساس ممکن است به دلایل مختلفی از جمله نوسانات برقی و استفاده مداوم آسیب ببیند. آسیب دیدگی در این قطعه یکی از دلایل رایج خاموش شدن خردکن برقی در حین کار است.

استفاده از خردکن برقی برای مواد غذایی سفت

این مساله کاملا طبیعی است که با ریختن مواد غذایی سفت داخل خردکن برقی، موتور دستگاه با فشار زیادی مواجه خواهد شد و در نتیجه خردکن برقی خاموش می شود. چرا که خردکن برقی برای خردکردن مواد غذایی بسیار سفت طراحی نشده است. ریختن مواد غذایی سفت در خوردکن برقی علاوه بر اینکه باعث خاموشی دستگاه می شود، ممکن است به تیغه ها و دیگر قطعات دستگاه آسیب دی وارد کند.

وجود ایراد در موتور خردکن برقی

یکی از رایج ترین عواملی که ممکن است، باعث خاموش شدن خردکن برقی در حین کار باشد، وجود ایرادات مختلف در موتور دستگاه می باشد. اگر احتمال می دهید که مشکل خاموش شدن خردکن برقی مربوط به بخش موتوری است، از تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید، چرا که رفع این مشکل نیازمند دانش و تجربه است و افراد عادی نمی توانند آن را انجام بدهند.

حرارت بالا در موتور دستگاه

حرارت بالا می تواند دلیل خاموش شدن خردکن برقی باشد. بیشتر مدل های خردکن برقی به گونه ای طراحی شده اند که با بالا رفتن بیش از حد حرارت خاموش می شوند. این امر به خاطر حفظ سلامت دستگاه و مشتریان صورت می گیرد. اگر دستگاه بیش از حد داغ شود، سوئیچ محافظتی یا همان ترموستات فرمان خاموش شدن دستگاه را صادر می کند و از آتش گرفتن دستگاه جلوگیری می کند. بنابراین لازم است دستگاه را در شرایطی قرار ندهید که باعث می شود، دستگاه بسیار داغ شود.

نقص در قسمت فن پروانه ای دستگاه خردکن برقی

فن پروانه ای یکی از حساس ترین قطعاتی است که در داخل خردکن برقی  قرار دارد. بروز هر گونه صدمه ای در این قطعه می تواند باعث شود، خردکن برقی خاموش شود. فن پروانه ای وظیفه پایین آوردن دمای موتور و قطعات داخلی دستگاه را برعهده دارد. در صورت خرابی فن پروانه ای، دستگاه نمی تواند گرما را از خود خارج کند. همین امر کافی است تا خردکن برقی به یک باره خاموش شود.

خراب شدن اورلود خردکن برقی

یکی از قطعات مهم در دستگاه های خردکن برقی، اورلود می باشد. نقش این قطعه حفاظت الکتریکی از خردکن برقی است. اورلود ممکن است، به خاطر بروز مشکلاتی از جمله وارد شدن بار اضافی، خرابی پروانه و رسوب گرد و غبار بر روی این قطعه، دچار خرابی شود. پس لازم است، از سلامت اورلود برای استفاده بدون مشکل از خردکن برقی اطمینان حاصل کنید.

تعمیر خرد‌کن برقی را به متخصصین بسپارید

تعمیر خرد‌کن برقی را به متخصصین بسپارید

در بسیاری از مواقع افراد می توانند با انجام کارهای ساده مثل تقسیم حجم مواد غذایی و یا استراحت دادن به دستگاه، مشکل خاموش شدن خردکن برقی را رفع کنند. اما از سوی دیگر ممکن است مشکل خاموشی خردکن برقی دلایل تخصصی داشته باشد. برای رفع این گونه از مشکلات به مهارت و تجربه بالایی نیاز است. در چنین مواقعی پیشنهاد می کنیم، حل مشکل را به متخصصان مجرب در زمینه تعمیرات خرد کن برقی بسپارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 15 میانگین: 3.5]

2 thoughts on “علت خاموش شدن خردکن برقی”

  1. سلام: نمی دانم چرا کلید های خرد کن بعد از چند ثانیه قفل می‌کند و دود زایی میکند؟لطفا راهنمایی کنید.تشکر

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین