علت خاموش نشدن چراغ سبز آبسرد کن

علت خاموش نشدن چراغ سبز آبسرد کن

خاموش نشدن چراغ سبز آبسرد کن، مشکلی است که باید سریعا رفع شود

آبسردکن‌ها یکی از پرمصرف‌ترین وسایل در فصول گرم سال هستند. علاوه بر نوشیدن آبی خنک در گرما که عطش شما را برطرف می‌کند، می‌توانید با استفاده از این دستگاه آب گرم مورد نیاز برای تهیه انواع نوشیدنی‌ها مثل چای، اسپرسو و کاپوچینو را تهیه کنید. اما مانند هر وسیله برقی، احتمال وجود خرابی‌هایی مثل نشتی آب از دستگاه و یا گرم و سرد نکردن آب سرد کن وجود دارد. یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که کاربران آبسردکن‌ها گزارش می‌کنند، خاموش نشدن چراغ سبز آبسرد کن است.  در این مطلب از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر قصد داریم طرز صحیح استفاده از این وسیله به همراه راهکارهای حل مشکل خاموش نماندن چراغ سبز آبسرد کن را به شما آموزش بدهیم.

شناخت طرز کار آبسردکن‌ها باعث تشخیص خرابی‌های آن‌ها می‌شود

پیش از اینکه بخواهیم دلایل خاموش نشدن چراغ سبز انواع آبسرد کن را بررسی کنیم، می‌خواهیم طرز استفاده صحیح از این وسیله را به شما آموزش بدهیم تا درک دقیقی از عملکرد این دستگاه و خرابی‌های رایج آن داشته باشید. به طور کلی آب سرد کن دستگاهی است که در بیشتر بیمارستان‌ها، مساجد، ادارات، کافه‌ها، رستوران‌ها و منازل مسکونی یافت می‌شوند.

اجزای تشکیل‌دهنده دستگاه‌های آبسرد کن

شاید با خود فکر کنید که نمی‌شود از آب سرد کن در منزل استفاده کرد. اما کاملا در اشتباه هستید. چرا که می‌توانید به جای استفاده از بطری‌های درون یخچال به سراغ این دستگاه بروید و آب خنک مورد نیاز برای اعضای خانواده را فراهم کنید. با وجود اینکه نام دستگاه آب سرد کن است اما بعضی از مدل‌ها آب گرم هم آماده می‌کنند. بعضی از مدل‌ها حتی پا را فراتر گذاشته و امکان تهیه آب جوش برای انواع نوشیدنی‌ها مانند چای و قهوه را فراهم می‌کنند. در این نوع از آبسردکن‌ها قسمتی که برای آب سرد است درست شبیه به یخچال و بخشی هم که مربوط به آب گرم می‌شود مثل سماور فعالیت می‌کند.

از جمله اجزای تشکیل‌دهنده آب سرد کن می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • کمپرسور در یخچال‌ها و آبسردکن‌ها با در نظر گرفتن نوع و مدل دستگاه قدرت متفاوتی دارد
  • لوله‌های آب سرد کن از جنس پلمیر هستند و باعث خنگ نگه داشتن آب می‌شوند
  • کندانسور با لوله‌های مارپیچی خود وظیفه جذب حرارت را دارد
  • مخزن آب سرد کن استیلی است. زیرا باید دوام بالایی داشته باشد و رسوبات را درون خود جمع نکند
  • فیتلر تصیفه مسئولیت پاکسازی و همچنین تصفیه آب را بر عهده دارد

چراغ‌های آبسردکن چطور عمل می‌کنند؟

در قسمت قبلی با عملکرد و اجزای تشکیل دهنده آب سرد کن‌ها آشنا شدیم. حال در این قسمت قصد داریم دلایل خاموش شدن چراغ‌های آبسرد کن به ویژه چراغ سبز را بررسی کنیم تا با فعالیت عادی و سالم این دستگاه‌ها آشنایی داشته باشیم و با مقایسه دلایل خرابی، بتوانیم به سادگی خرابی‌ها را تشخیص و برای رفع آن‌ها از تعمیرکاران ماهر کمک بگیریم. به طور کلی در پشت دستگاه‌های آب سرد کن دو چراغ به رنگ‌های سبز و قرمز دیده می‌شوند. چراغ سبز مربوط به آب سرد و چراغ قرمز هم برای آب گرم است.

در خصوص اهمیت این چراغ‌ها و کارایی که دارند، توجه شما را به نکات زیر جلب می‌کنیم:

  • زمانی که شما شروع به روشن کردن دستگاه می‌کنیدف ابتدا دستگاه را به برق می‌زنید تا دستگاه شما کار خود را آغاز کند. همچنین مدتی زمان لازم است تا آب آب سرد کن به دمای مطلوب برسد
  • اصولا بعد از اینکه دمای آب موجود در دستگاه به درجه مناسب رسید، چراغ باید خاموش شود. در حقیقت می‌توانیم بگوییم که زمانی چراغ خاموش می‌شود، این به معنای رسیدن آب به دمای مطلوب در این دستگاه‌ها می‌باشد
  • بعد از سپری شدن مدتی، آب از دمای مطلوب خود خارج می‌شود. در این شرایط چراغ مجددا روشن می‌شود تا دمای آب درون منظم تنظیم شود.

مهم‌ترین دلایل خاموش نشدن چراغ سبز آبسردکن

مهم‌ترین دلایل خاموش نشدن چراغ سبز آبسردکن

تا این بخش از مطلب متوجه شدید که روشن شدن چراغ سبز دستگاه آبسرد کن به معنای این است که دستگاه در حال تلاش برای رسیدن به دمای مطلوب است که چراغ سبز بر همین مساله تاکید می‌کند. اما در صورت خاموش نشدن چراغ سبز آبسرد کن و یا یکسره روشن بودن آن، چطور می‌توانیم متوجه این مشکلات بشویم و آن‌ها را برطرف کنیم؟ توجه داشته باشید که تمامی این موارد باید حتما توسط تعمیرکاران مجرب بررسی شوند.

نقص فنی سوئیچ لامپ

یکی از اصلی‌ترین دلایل خاموش نشدن چراغ سبز آبسرد کن، وجود خرابی در سوئیچ لامپ آبسردکن یخچال است. اصولا سویچی در نزدیکی درب یخچال قرار دارد که باعث می‌شود در زمان فشار دادن پدال آبسرکن، لامپ آن روشن شود. در صورتی که این لامپ روشن شود، این احتمال وجود دارد که به دلیل خرابی این قطعه، لامپ آبسرد کن روشن مانده باشد که در چنین شرایطی باید حتما لامپ را تعویض کنید.

خاموش نشدن چراغ سبز آبسرد کن به دلیل بروز مشکل در لامپ دستگاه

یکی از دلایل عمده خاموش نشدن چراغ سبز آبسرد کن، خرابی لامپ آبسرد کن است. اما این مشکل فنی دقیقا چیست و در زمان وقوع آن باید چه کاری انجام دهیم؟ کاملا طبیعی است که یکی از دلایل وقوع چنین خرابی، مشکل لامپ آبسردکن باشد. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که لامپ آبسرد کن شما سالم است، باید لامپی جدید را تست کنید. اگر مشاهده کردید که لامپ خریداری شده به خوبی کار می‌کرد، می‌توانید نتیجه بگیرید که ایراد اصلی از لامپ بوده است.

دکمه لامپ آبسردکن‌ها

به طور کلی بر روی بیشتر یخچال فریرزها یا به شکل دکمه‌ای و یا لمسی، کلیدهایی وجود دارند که برای روشن و خاموش کردن لامپ آبسردکن طراحی و تعبیه شده‌اند. حال در این شرایط این احتمال وجود دارد که به شکل اتفاقی دست شما یا سایر افراد به این دکمه خورده باشد و لامپ دستگاه روشن شده باشد. در این هنگام می‌توانید به سادگی با فشار دادن آن لامپ را خاموش کنید.

از طرفی دیگر ممکن است مشکلی در اتصال به کلید ایجاد شده باشد که در این صورت باید سریعا اقدام به برطرف کردن آن شود. در بعضی موارد شاهد این هستیم که یخچال لمسی نیست و به شکل دکمه‌ای این آپشن را دارد. حتی در بعضی موارد ممکن است که کلید چراغ آبسردکن یخچال در فضای داخل گیر کرده باشد که معمولا می‌توانید با 5 الی 10 ثانیه نگه داشتن، این مشکل را رفع کنید. در صورتی که دید مشکل هنوز هم وجود دارد، می‌توانید بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی در حد 5 تا 10 دقیقه مجددا مجددا دستگاه را به برق وصل کنید.

ایرادات سیم‌های برق یخچال، زمینه‌ساز خاموش نشدن چراغ سبز آبسردکن می‌شوند

از دیگر دلایل خاموش نشدن چراغ سبز آبسرد کن باید به ایرادات سیم‌کشی‌های برق اشاره کرد. به منظور اینکه از یخچال در هنگام فشار دادن پدال آبسردکن، آبی خنک خارج شود، در پشت دکمه‌ها سیم‌کشی‌هایی است که به بخش‌های مختلف یخچال دستورات لازم را می‌دهد. حال این احتمال وجود دارد که به علت استفاده غیراصولی و طولانی مدت، مشکلاتی برای این سیم‌پیچی‌ها ایجاد شود. در صورت بروز چنین مشکلی شما باید این مشکل را به سرعت رفع کنید تا ایرادی در سایر قسمت‌های یخچال ایجاد نشود.

حل مشکل خاموش نشدن چراغ سبز آبسرد کن را باید به تعمیرکاران سپرد

در زمان بروز مشکل خاموش ندشن چراغ سبز آبسردکن بهتر است به صدای دستگاه توجه داشته باشید. زیرا ممکن است دستگاه آبسرد کن شما بعد از اینکه دما را به حد مطلوب برساند، فعالیت خود را متوقف کند اما همچنان روشن مانده باشد. در این مطلب راهکارهایی گفته شد که می‌توان با استفاده از آن‌ها اقدام به عیب‌یابی و رفع این مشکل کرد. در صورتی که باز هم موفق به برطرف کردن مشکل چراغ‌های هشداردهنده دستگاه نشدید، باید برای جلوگیری از وارد آمدن آسیب‌های بیشتر، از انجام اقدامات خودسرانه پرهیز کنید و دستگاه خود را به تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر آبسردکن نشان بدهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین