علت از کار افتادن گوشت کوب برقی

علت از کار افتادن گوشت کوب برقی

راهنمای حل مشکل از کار افتادن گوشت کوب برقی

بسیاری از افراد در آشپزخانه خود از وسایل برقی مختلفی برای تهیه غذا استفاده می‌کنند. این وسایل سرعت آشپزی را افزایش می‌دهند. یکی از این وسایل، گوشت‌کوب برقی است که کاربردهای زیادی در تهیه غذا دارد. اما این وسیله برقی گاهی با مشکلاتی مانند از کار افتادن و خاموش شدن روبه‌رو می‌شود. بیشتر افراد از دلایل بروز این مشکل آگاه نیستند و نمی‌توانند آن را رفع کنند. با شناخت دلایل بروز این مشکل ممکن است بتوانید این مشکل را برطرف کنید. با ما همراه باشید تا در این مطلب از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر به بررسی دلایل بروز مشکل از کار افتادن گوشت کوب برقی و روش‌های رفع آن بپردازیم.

دلایل رایج از کار افتادن گوشت کوب برقی

دلایل رایج از کار افتادن گوشت کوب برقی

به طور کلی در حین کار کردن با وسایل برقی ممکن است با مشکل از کار افتادن وسیله یا خاموش شدن آن در حین کار مواجه شوید. گوشت‌کوب برقی نیز از این قانون جدا نیست و ممکن است با چنین مشکلاتی روبه‌رو شده و دیگر کار نکند. باید بدانید که از کار افتادن گوشت کوب برقی ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد. نکته بسیار مهم در این زمینه شناسایی دلیل بروز این مشکل مهم است؛ چرا که تنها در صورت شناسایی دلالی می‌توان چنین مشکلی را برطرف کرد.

برخی از دلایلی که ممکن است باعث از کار افتادن و نچرخیدن گوشت کوب برقی شود، عبارتند از:

  • اختلال در اتصالات برق دستگاه
  • نوسان برق
  • سوختن موتور دستگاه
  • سوختن برد الکترونیکی دستگاه
  • ضربه خوردن بدنه دستگاه
  • خوردگی یا زنگ‌زدگی قطعات فلزی دستگاه
  • عدم استفاده از ظرف و تیغه مناسب

اختلال در اتصالات برقی؛ از دلایل از کار افتادن گوشت کوب برقی

همیشه زمانی که وسایل برقی از کار می‌افتند، اولین احتمال اختلال در اتصالات برقی دستگاه است. از کار افتادن گوشت کوب برقی نیز ممکن است به همین دلیل باشد. بنابراین در اولین قدم باید تمام اتصالات برقی دستگاه بررسی شوند. باید بدانید که هر گونه اختلال در اتصالات برقی باعث عدم دریافت نیروی الکتریکی لازم به موتور دستگاه و روشن شدن آن می‌شود. بنابراین ابتدا باید برق منزل را چک کنید و از قطع نبودن آن مطمئن شوید. سپس پریز برق را بررسی کرده و از عدم قطعی در آن اطمینان حاصل کنید.

این امکان وجود دارد قطعی در پریز برق باشد؛ برای بررسی آن، دوشاخه سیم برق دستگاه را به پریز دیگری متصل کنید. به این ترتیب می‌توانید بفهمید که مشکل از پریز است یا دوشاخه و سیم دستگاه ایراد دارند. در صورتی که پریز مشکلی نداشته باشد، لازم است که دوشاخه و سیم برق دستگاه بررسی شوند تا در صورت قطعی در آن‌ها، تعمیر یا تعویض شوند.

نچرخیدن گوشت کوب برقی و کار نکردن آن به دلیل نوسان برق

دومین احتمال پس از قطعی اتصالات برقی وسایل برقی، وجود نوسانات برق است. به طور معمول برق ساختمان نوساناتی دارد؛ به این معنی که ولتاژ برق ورودی به وسایل برقی یکسان نیست. از همین رو ممکن است میزان ولتاژ برق بیش از حد وارد یک دستگاه برقی شده و قطعات الکترونیکی آن را بسوزاند. از کار افتادن گوشت کوب برقی نیز می‌تواند به همین دلیل باشد. توجه داشته باشید که بهتر است دوشاخه سیم دستگاه را مستقیم به پریز متصل نکنید؛ چرا که با اتصال مستقیم دستگاه به پریز، برق نوسان دار وارد دستگاه شده و آن را می‌سوزاند.

بهترین کار این است از یک محافظ استفاده کنید. چرا که دستگاه‌های محافظ به این صورت طراحی شده‌اند که برق نوسان دار را دریافت کرده و آن را با میزان ولتاژ مناسب به دستگاه‌های برقی انتقال دهند. در صورت از کار افتادن گوشت کوب برقی به دلیل نوسان برق، باید موتور و برد الکترونیکی دستگاه بررسی کرده و قطعات خراب شده را تعمیر یا تعویض کنید.

سوختن موتور گوشت‌کوب برقی؛ از علت‌های فنی خاموش شدن این دستگاه

گاهی وسایل برقی در اثر کار کردن زیاد در یک زمان، ممکن است بیش از حد داغ شده و موتور آن‌ها بسوزد. یکی از دلایل از کار افتادن گوشت کوب برقی نیز می‌توان همین موضوع باشد. اگر به دستگاه فشار آورده و از آن کار بکشید، ممکن است بیش از حد معمول داغ شود. در نتیجه حرارت بالا ممکن است به موتور دستگاه آسیب وارد کند.

باید بدانید که به طور معمول گوشت‌کوب برقی فن خنک‌کننده برای موتور خود ندارد. به همین دلیل به‌هیچ‌عنوان نباید به صورت ممتد از این دستگاه استفاده کنید و اجازه ندهید که بیش از حد معمول داغ شود. در صورت سوختن موتور دستگاه، باید آن را تعویض کنید. برای تعویض موتور و تعمیر گوشت کوب برقی خود نماندگی معتبر برند تولیدکننده دستگاه تماس بگیرید.

کار نکردن گوشت‌کوب برقی به دلیل سوختن برد الکترونیکی دستگاه

تمام وسایل برقی یک برد الکترونیکی دارند که به‌نوعی مغز دستگاه به شمار می‌رود. برد الکترونیکی در واقع با استفاده از نیروی الکتریسیته، تمام دستورات وارد شده از دکمه‌های دستگاه را به موتور و سایر قطعات ارسال می‌کند. به این ترتیب دستوران وارد شده از دکمه‌های دستگاه اجرا می‌شوند. این امکان وجود دارد که در اثر نوسان برق، داغ شدن بیش از حد و یا ضربه شدید به دستگاه، برد الکتریکی آسیب دیده و بسوزد. در نتیجه دستورات وارد شده از دکمه‌ها به سیار قطعات منتقل نشده و دستگاه کار نمی‌کند. این شرایط ممکن است دلیل از کار افتادن گوشت کوب برقی باشد. در صورتی که برد الکترونیکی آسیب دیده و بسوزد، حتما باید تعویض شود.

ضربه خوردن به بدنه گوشت‌کوب برقی و کار نکردن آن

گوشت‌کوب برقی دارای قطعات فلزی و پلاستیکی مختلفی است؛ بنابراین در صورت وارد شدن ضربه به آن ممکن است به قطعات داخل دستگاه نیز آسیب وارد شود. به طور کلی ضربه خوردن گوشت‌کوب برقی می‌تواند باعث شکستگی و خرد شدن قطعات پلاستیکی دستگاه شده و باعث از کار افتادن گوشت کوب برقی شود. در نتیجه اگر دستگاه ضربه خورد باید قطعات داخلی آن را بررسی کنید و در صورت وجود خرابی، آن‌ها را تعمیر یا تعویض کنید. بهتر است برای تعمیر گوشت کوب برقی با نماندگی معتبر برند تولیدکننده دستگاه خود تماس بگیرید.

خوردگی یا زنگ‌زدگی قطعات فلزی دستگاه گوشت‌کوب برقی

گوشت‌کوب برقی دارای تعدادی قطعه فلزی مانند توربین، تیره و بخش‌هایی از موتور است. این قطعات در صورت تماس پیدا کردن با آب و رطوبت، خورده شده و زنگ می‌زنند. چنین شرایطی قدرت دستگاه کاهش می‌دهد و به‌نوعی باعث از کار افتادن گوشت کوب برقی می‌شود. در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شدید و ایراد از خوردگی و زنگ‌زدگی قطعات دستگاه باشد، باید آن‌ها را تعویض کنید. همیشه دقت داشته باشید که دستگاه در معرض رطوبت و آب قرار نگیرد تا چنین مشکل ایجاد نشود.

عدم استفاده از تیغه و ظرف مناسب؛ از دیگر دلایل خاموش شدن گوشت‌کوب برقی

گاهی ممکن است ظرفی که برای له و خرد کردن مواد غذایی با گوشت‌کوب برقی انتخاب کرده‌اید، ظرفیت کافی نداشته باشد. در نتیجه این امکان وجود دارد که به دستگاه فشار وارد شده و بیش از حد داغ شود که این شرایط به از کار افتادن گوشت کوب برقی منجر خواهد شد. بنابراین لازم است که حتما ظرفی با حجم مناسب برای کار با این دستگاه انتخاب کنید. از سوی دیگر ممکن است که تیغه گوشت‌کوب برقی کند شده باشد. در این شرایط نیز به دستگاه فشار وارد شده و امکان داغ شدن بیش از حد دستگاه وجود دارد. بنابراین بهتر است تیغه‌های کند را کنار بگذارید و از تیغه‌های تیز استفاده کنید.

سوالات متداول

دلیل از کار افتادن گوشت کوب برقی چیست؟

این مشکل دلایل مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سوختن موتور یا برد الکترونیکی، اختلال در اتصالات برقی، نوسان برق و … اشاره کرد.

آیا ممکن است به دلیل استفاده از ظرف کوچک، گوشت‌کوب برقی از کار بیفتد؟

بله. در چنین شرایطی فشار زیادی به دستگاه وارد شده و بیش از داغ می‌شود و در نتیجه از کار می‌افتد.

چگونه می‌توانیم از خراب شدن گوشت‌کوب برقی در اثر نوسان برق جلوگیری کنیم؟

برای این کار باید از یک محافظ استفاده کنید. ابتدا محافظ را به پریز برق متصل کرد و سپس دوشاخه گوشت‌کوب برقی را به محافظ متصل کنید.

بدون نگرانی مشکل از کار افتادن گوشت کوب برقی را برطرف کنید

بدون نگرانی مشکل از کار افتادن گوشت کوب برقی را برطرف کنید

از کار افتادن گوشت کوب برقی مشکل نگران‌کننده‌ای نیست. تنها کافی است که دلیل بروز این مشکل را شناسایی کنید تا بتوانید آن را حل کنید. همچنین اقداماتی مانند استفاده از محافظ و عدم استفاده ممتد می‌تواند در جلوگیری از بروز این مشکل مفید باشند. در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات بهتر است به نمایندگی‌های معتبر برند دستگاه خود مراجعه کنید. به این ترتیب اقدامات تعمیر و تعویض قطعات معیوب به بهترین شکل انجام می‌شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین