علت کم شدن باد سشوار

علت کم شدن باد سشوار

علت کم شدن باد سشوار چیست؟

سشوار یکی از کاربردی ترین وسایل برای حالت دهی به موها است که بسیاری از آقایان و بانوان به صورت متداول از آن استفاده می‌ کنند. در برخی از موارد، شاهد آن هستیم که قدرت باد سشوار به مرور زمان کاهش پیدا می کند و این دستگاه دیگر توان خروجی سابق خود را ندارد. مهم ترین سوالی که در صورت بروز این مشکل برای افراد به وجود می آید این است که علت کم شدن باد سشوار چیست؟ عوامل متعددی وجود دارند که می توانند باعث کم شدن باد سشوار شوند. از کثیف شدن فیلتر، خراب شدن سیم پیچی گرمایشی تا خراب شدن فن، همه دلایلی برای کاهش شدت باد سشوار هستند. در این مطلب از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر، قصد داریم تا شما را با دلایل اصلی بروز این مشکل و روش تعمیر سشوار آشنا کنیم.

کثیف شدن فیلتر می تواند علت کم شدن باد سشوار باشد

فیلتر یکی از اجزای اصلی سشوار به شمار می آید که وظیفه جلوگیری از ورود گرد و غبار و سایر آلاینده ها به داخل این دستگاه را برعهده دارد. کثیف شدن فیلتر را به عنوان علت کم شدن باد سشوار می شناسند. به مرور زمان، بخشی از این آلودگی و گرد و غبار باعث کثیف و مسدود شدن فیلتر و در نهایت کاهش قدرت باد سشوار می شوند. کثیف شدن فیلتر سشوار خود می تواند دلایل متعددی داشته باشد.

از مهم ترین دلایل آلوده و مسدود شدن فیلتر سشوار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده مکرر و طولانی مدت از سشوار
  • استفاده از سشوار در محیط های آلوده و پر از گرد و غبار
  • عدم رسیدگی به فیلتر سشوار و بی توجهی به تمیز کردن آن به صورت مداوم

در صورتی که قصد تمیز کردن فیلتر سشوار را دارید، باید ابتدا سشوار را از برق بکشید و فیلتر را از سایر بخش های سشوار جدا کنید. سپس در مرحله اول فیلتر را با استفاده از جارو برقی یا یک برس تمیز کرده و سپس آن را با استفاده از آب گرم و یک شوینده مناسب به طور کامل شستشو دهید. سپس می‌توانید فیلتر را خشک کرده و آن را دوباره بر روی سشوار نصب کنید.

در صورتی که با تمیز کردن فیلتر مشکل کاهش شدت باد سشوار برطرف نشد، ممکن است شما نیاز به تعویض فیلتر داشته باشید. مراحل تعویض فیلتر بسیار ساده بوه و تنها کافی است که فیلتر قدیمی را از سشوار جدا و فیلتر جدید را به جای آن نصب کنید. در صورت نیاز به کمک یا مشاوره می‌توانید با یک تعمیرکار حرفه ای سشوار تماس بگیرید.

خراب شدن سیم پیچی داخلی و نقش آن در کاهش باد سشوار

اگر به دنبال علت کم شدن باد سشوار هستید، باید قسمت های مختلف این دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. یکی دیگر از بخش های سشوار که عملکرد آن به صورت مستقیم با قدرت باد این دستگاه در ارتباط است، سیم کشی داخلی نام دارد. در صورت که این سیم کشی دچار قطعی یا اتصالی شود، سشوار قادر به استفاده از ظرفیت کامل خود نخواهد بود و راندمان یا بازده آن به شدت کاهش پیدا می کند.

از جمله دلایلی که می توانند باعث بروز این مشکل شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تماس با رطوبت یا آب
  • قطع و وصل شدن جریان برق در هنگام استفاده از سشوار
  • افزایش دمای سشوار
  • ضربه به سشوار

در صورت بروز چنین مشکلی، شما باید نسبت به تعویض سیم پیچی داخلی سشوار اقدام کنید. برای این منظور، پیشنهاد می کنیم که حتما از خدمات یک تعمیرکار باتجربه و متخصص بهره مند شوید. زیرا تعویض سیم پیچی فرایندی تخصصی است که به دقت بالایی نیاز دارد.

خراب شدن فن یکی از دلایل کم شدن باد سشوار است

یکی دیگر از قسمت های اصلی سشوار فن این دستگاه است. همان‌ طور که می دانید فن وظیفه انتقال و پمپاژ جریان هوا به داخل سشوار را برعهده دارد. به همین دلیل ممکن است خراب شدن فن علت کم شدن باد سشوار باشد. قرار گرفتن سشوار در مکان‌های مرطوب یا در مجاورت آب، وارد شدن ضربه های سنگین به سشوار و استفاده بیش از اندازه و مکرر از سشوار می توانند باعث خرابی فن این دستگاه شوند.

در صورتی که فن دستگاه شما دچار خرابی شده باشد، باید به سراغ تعویض آن بروید. برای تعویض فن سشوار شما باید پیچ های موجود در پشت سشوار را باز کرده و پس از پیدا کردن فن خراب، آن را از بدنه سشوار جدا کنید. در مرحله بعد فن جدید باید جایگزین فن خراب شود و سپس پشن سشوار و پیچ های آن به درستی در سر جای خود نصب شوند. در صورتی که احساس می کنید برای تعویض فن سشوار نیاز به کمک دارید، می توانید با یک تعمیرکار باتجربه و متخصص سشوار تماس بگیرید.

کاهش شدت باد سشوار دلایل متعددی دارد

اگر شما نیز از آن دسته افرادی باشید که به صورت مداوم از سشوار برای حالت دهی به موهای خود استفاده می کنند، احتمالا با مشکل کاهش توان و شدت باد سشوار مواجه شده اید.عوامل متعددی وجود دارند که می توانند باعث کاهش شدت باد این دستگاه شوند. در صورتی که برای شناسایی علت کم شدن باد سشوار و برطرف کردن آن با مشکل مواجه شده اید، می توانید تعمیر سشوار خود را به یک تعمیرکار متخصص واگذار کنید. تیک عمیرکار باتجربه سشوار می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن دستگاه شما را عیب یابی کرده و مشکل را به طور کامل برطرف کند.

سوالات متداول

آیا دلایل دیگری نیز وجود دارند که بتوانند باعث کاهش شدت باد سشوار شوند؟

عوامل دیگری مانند استفاده بیش از اندازه از سشوار، خراب شدن سیم پیچی گرمایشی دستگاه، بروز مشکلات مختلف در سیستم برق سشوار و … از جمله عواملی هستند که می توانند باعث کاهش شدت باد شوند.

چگونه می توانیم برای برطرف کردن مشکل کاهش باد سشوار را عیب یابی کنیم؟

چگونه می توانیم برای برطرف کردن مشکل کاهش باد سشوار را عیب یابی کنیم؟

در گام اول می توان بخش های اصلی که می توانند باعث به وجود آمدن مشکل کاهش باد سشوار شوند را مورد ارزیابی قرار داد. همچنین برای عیب یابی دقیق می توانید با یک تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیر سشوار تماس بگیرید.

هزینه تعمیر و رفع مشکل کاهش باد سشوار چقدر است؟

هزینه شما برای تعمیر و برطرف کردن مشکل کاهش باد به علت کم شدن باد سشوار بستگی دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین