علت صدای زیاد جارو شارژی

علت صدای زیاد جاروشارژی

ریشه‌یابی علت صدای زیاد جاروشارژی به عنوان یک وسیله کارآمد

جارو شارژی ها جزو وسایل برقی مفید و پرکاربردی هستند که به وسیله آن ها می ‌توانید در سریع ترین زمان ممکن نظافت را انجام دهید. با وجود جارو شارژی دیگر احتیاجی ندارید تا برای تمیزکاری های سطحی از جارو برقی های سنگین استفاده کنید. اما گاهی اوقات دیده شده که صدایی نامتعارف از درون این دستگاه شنیده می‌ شود. علت صدای زیادی جاروشارژی چیست و چطور می توانیم این مشکل را رفع کنیم؟ در این مطلب که توسط نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر تهیه شده است دلایل رایج سر و صدای زیادی جارو شارژی و راهکارهای از بین بردن این مشکل را به شما می‌ گوییم.

چند علت مختلف برای صدای زیادی جاروشارژی

جارو های شارژی به دلیل وزن سبک و عملکرد قدرتمندی که دارند امروزه مورد پسند بسیاری از بانوان خانه دار واقع شده اند. اما حتی این وسیله کاربردی، کم حجم و سبک هم می تواند دچار مشکلاتی شود. در مواردی دیده شده است که صدای این دستگاه ها زیاد و نامتعارف می شود. در ادامه این بخش قصد داریم دلایل رایج سر و صدای بالا جارو شارژی ها را مورد بررسی قرار بدهیم.

یکی از چند علت صدای زیاد جاروشارژی کثیف بودن فیلتر است

اولین دلیل وجود سر و صدای زیادی در جاروشارژی‌ها کثیفی فیلتر است. چرا که فیلتر از اصلی ترین اجرا در مدل های مختلف جارو برقی به ویژه جارو های شارژی است. توجه داشته باشید که کثیف بودن فیلتر می‌تواند باعث شود که گرد و خاک و ریزگردهای موجود در هوا وارد جارو شوند. یکی از دردسرهای بی شماری که چنین مشکلی در فیلتر ها می تواند ایجاد کند، سر و صدای زیادی جارو شارژی است.

برای رفع این مشکل باید اقدامات زیر را انجام دهید:

  • در صورت مشاهده کثیفی فیلتر باید آن را در اسرع وقت جدا کرده و سپس تمیز کنید
  • اگر فیلتر قابل شستشو و یا تعویض کردن است بهتر است آن را شسته و یا جایگزین کنید

شکستن بلبرینگ ها می تواند باعث ایجاد سر و صدای نامتعارف در جارو شارژی ها شود

بلبرینگ ها از جمله قطعاتی در جارو شارژی ها هستند که در صورت بروز شکستگی می توانند سر و صدای زیادی درون جارو شارژی ها در زمان کار ایجاد کنند. توجه داشته باشید که صدای ناشی از شکستگی بلبرینگ های دستگاه بسیار واضح است و کاربران می توانند با مقداری دقت و تمرکز عیب این وسیله را تشخیص دهند. اگر در زمینه تعمیر جارو شارژی تخصصی ندارید توصیه می کنیم که حتما تعمیر و تعویض سایر قطعات را نیز به یک تکنسین ماهر بسپارید تا در صورت صلاحدید این افراد بلبرینگ دستگاه تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض شود.

علت دیگر صدای زیاد جاروشارژی می تواند خرابی موتور دستگاه باشد

از دیگر دلایلی که می تواند باعث ایجاد سر و صدای زیادی در زمان کار با جارو شارژی شود می توانیم به چرخش موتور اشاره کنیم. با در نظر گرفتن اینکه موتور از اصلی ترین اجزای جارو شارژی است این مشکل می تواند در عملکرد اصلی دستگاه مشکلاتی را ایجاد کند. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم تا در زمان خرید این وسیله به نوع موتور مورد استفاده در ساخت جارو شارژی توجه داشته باشید؛ چرا که بعضی از موتور ها صدای چندان بالایی از خود ایجاد نمی کنند.

انسداد لوله های جارو شارژی

یکی از چند علت صدای زیادی جاروشارژی وجود انسداد در لوله های این دستگاه است. بسیاری از مواقع احتمالا این مشکل برای شما پیش آمده است که لوله های جارو شارژی با مکیدن آشغال های بزرگ مسدود شده باشد. وجود چنین مشکلی می تواند سر و صدای زیادی در زمان کار با دستگاه ایجاد کند. سر و صدای بلندی که ناشی از مسدود بودن لوله ها باشد را می توانید به سادگی تشخیص دهید. به همین خاطر کاربران در چنین شرایطی به سادگی می توانند لوله ها را بررسی کرده و با رفع این مسدودی مشکل سر و صدای بیش از حد جارو شارژی ها را برطرف کنند.

از دیگر دلایل سر و صدای بالای جارو شارژی ها باید به شکستگی بدنه دستگاه اشاره کرد

یکی دیگر از مواردی که می تواند تاثیر مستقیمی روی سر و صدای بالای دستگاه های جارو شارژی داشته باشد، شکستگی بدنه است. به طور کلی جنس بدنه اغلب مدل های جارو شارژی از پلاستیک مقاوم است. اگر شرایطی پیش بیاید که دستگاه با خطراتی مثل افتادن از دست و یا خوردن ضربه مواجه شود این احتمال وجود خواهد داشت که بخشی از بدن شکسته شده و در زمان انجام کار این شکستگی عامل ایجاد سر و صدای بالا در دستگاه باشد. در چنین شرایطی باید با حضور نیروهای تعمیرکار متخصص بخش شکسته شده بدنه دستگاه به سرعت تعویض شود.

وجود پاکت نامرغوب و تقلبی در جارو شارژی

یکی دیگر از علت های صدای زیادی جاروشارژی وجود پاکت یا کیسه بی کیفیت در آن است. پاکت های ضخیم در بلند مدت آسیب های جدی را به دستگاه وارد می کنند که همین مساله باعث می شود در زمان کار با جارو شارژی صدایی شبیه به سوت از درون این دستگاه شنیده شود.

از طرفی پاکت های غیر استاندارد می توانند احتمال سوراخ شدن، ترکیدگی و نشت گرد و خاک از دریچه ورودی پاکت به درون دستگاه را به طور قابل توجهی افزایش بدهند. برای رفع چنین مشکلی باید از پاکت های مخصوص متناسب با برند جارو شارژی خود استفاده کنید. توصیه می کنیم که با تکمیل ظرفیت 70 درصد از حجم یک کیسه آن را با یک پاکت نو و استاندارد جایگزین کنید.

تعمیر قطعات جارو شارژی هاتوسط تکنسین ماهر

از اقدامات خودسرانه برای تعمیر قطعات جارو شارژی ها خودداری کنید

شکستگی برس جارو شارژی و تجمع گرد و غبار بر روی فن دستگاه می تواند صدای تولید شده توسط دستگاه های جارو شارژی را افزایش دهد. شما با نظافت به موقع دستگاه می توانید از بروز صدای زیاد در جارو شارژی جلوگیری کنید. توصیه بعدی ما به شما این است که پس از اتمام کار با جارو شارژی مقداری به دستگاه استراحت بدهید. در نهایت هم باید از انجام هر نوع اقدام خود سرانه برای تعمیر و تعویض قطعات جاروشارژی خودداری کنید و جهت جلوگیری از  هزینه های هنگفتی که ممکن است متحمل آن شوید با تکسنین ماهر در این زمینه تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا استفاده از کیسه نامرغوب برای جارو شارژی می تواند باعث سر و صدای دستگاه شود؟

بله وجود کیسه های نامرغوب و بی کیفیت می تواند منجر به ایجاد سر و صدای نامتعارف در دستگاه شود.

در زمان شکستگی بلبرینگ های جارو شارژی بهتر است چه اقداماتی را انجام دهیم؟

در صورت مشاهده شکستگی بلبرینگ باید مراحل تعمیر یا تعویض آن را به تعمیرکاران ماهر بسپارید.

آیا کثیفی فیتلر می تواند علت صدای زیاد جاروشارژی باشد؟

بله کثیف بودن فیلتر می ‌تواند باعث شود که گرد و خاک و ریزگرد های موجود در هوا وارد جارو شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین