علت کم شدن فشار آب کارواش خانگی

علت کم شدن فشار آب کارواش خانگی

کم شدن فشار آب کارواش خانگی؛ مشکلی آزاردهنده

کم شدن فشار آب در کارواش خانگی، یکی از مشکلاتی است که ممکن است در زمان استفاده از این دستگاه رخ دهد. علت کم شدن فشار آب کارواش خانگی می ‌تواند به عوامل مختلفی ربط داشته باشد. گاهی اوقات استفاده نادرست و افراطی از کارواش خانگی می تواند مشکلات و هزینه های سنگینی را برای شما ایجاد کند که حتی ممکن است این هزینه ها بیشتر از هزینه خرید یک کارواش خانگی باشند. همچنین کاهش فشار آب کارواش خانگی می‌ تواند باعث کاهش قدرت آب ‌پاشی و عملکرد نامناسب در زمان تمیز کردن خودرو شود. اگر شما هم به دنبال علت کم شدن فشار آب کارواش خانگی خود هستید و نمی دانید چگونه آن را بررسی کنید، تا آخر این مطلب که توسط نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر تهیه شده است با ما همراه باشید.

عوامل موثر در کم شدن فشار آب کارواش خانگی

یکی از رایج ترین مشکلات هنگام کار با کارواش خانگی کم شدن فشار آب آن است. گاهی اوقات فشار آب خروجی از کارواش خانگی کمتر از مقدار تنظیم شده و مورد انتظار است. این افت فشار ناگهانی در کارواش های خانگی می تواند دلایل زیادی داشته باشد که از رایج ترین آن ها می توان به وجود آلودگی در پمپ دستگاه و فرسودگی قطعات اشاره کرد. در ادامه دلایل کم شدن فشار آب کارواش خانگی را بررسی می کنیم:

  • وجود جرم و آلودگی در پمپ آب کارواش خانگی
  • وجود نشتی در شلنگ خروجی آب
  • فرسودگی واشر ها
  • وجود گرفتگی در فیلتر مکش دستگاه
  • کم بودن فشار منبع آب اصلی
  • گرفتگی دهانه شیر خروجی
  • نفوذ هوا به لوله های ورودی آب
  • یخ زدگی
  • فرسودگی نازل
  • عدم روغن کاری مناسب

وجود جرم و آلودگی در پمپ آب کارواش خانگی

می توان گفت که وجود آلودگی در پمپ، رایج ترین علت کم شن فشار آب کارواش های خانگی است. تقریبا از هر 10 مورد خرابی کارواش های خانگی 8 الی 9 مورد به دلیل وجود جرم و آلودگی در پمپ آب آن ها است. وجود آلودگی در پمپ آب کارواش خانگی باعث گرفتگی شیر و لوله ها، نازل و لنس دستگاه می شود. برای رفع این مشکل بهتر است که ابتدا پمپ آب دستگاه شستشو و سپس نازل ها تعویض شوند. همچنین توجه داشته باشید که قبل از تعویض نازل به سایز آن دقت کنید تا مشکلی پیش نیاید.

وجود نشتی در شلنگ خروجی آب

گاهی اوقات ممکن است در شلنگ خروجی آب کارواش خانگی نشتی هایی وجود داشته باشد. شلنگ خروجی آب دستگاه را بررسی کنید و در صورت وجود نشتی به سرعت شلنگ جدیدی را جایگزین شلنگ قبلی کنید تا از شر نشتی آب خلاص شوید.

فرسودگی واشر ها

یکی دیگر از مواردی که ممکن است علت کم شدن فشار آب خانگی باشد، فرسودگی واشر است. فرسودگی واشر های کارواش خانگی موجب بسته شدن راه های عبور آب و در نتیجه کم شدن ناگهانی فشار آب کارواش خانگی می شوند. واشر ها را بررسی کنید و در صورت وجود فرسودگی، سریعا واشر های فرسوده را تعویض نمایید.

وجود گرفتگی در فیلتر مکش دستگاه

فیلتر مکش کارواش خانگی گاهی اوقات دچار گرفتگی هایی می شود. این گرفتگی ها به عوامل مختلفی بستگی دارند که وجود آلودگی و جرم گرفتگی یکی از آن ها است. فیلتر مکش دستگاه را بررسی و در صورت وجود گرفتگی، آن را تمیز کنید.

کم بودن فشار آب منبع اصلی

گاهی اوقات ممکن است که علت کم شدن فشار آب کارواش خانگی از خود دستگاه نباشد و عاملی خارجی باعث کم شدن فشار آب دستگاه شود. منبع آبی که آب کارواش خانگی شما از آن تامین می شود را دوباره بررسی کنید. در صورت وجود مشکل در منبع آب اصلی، به دنبال حل مشکل آن باشید.

گرفتگی دهانه شیر خروجی

دهانه شیر خروجی کارواش خانگی پس از گذشت زمان به دلیل استفاده های پیاپی دچار گرفتگی هایی می شود. بهترین راه برای حل این مشکل تعویض دهانه شیر خروجی و جایگزین کردن آن با یک دهانه شیر جدید و بهتر است.

نفوذ هوا به لوله های ورودی آب

در هنگام استفاده از کارواش خانگی ممکن است هوای غیر طبیعی به لوله های ورودی آب دستگاه نفوذ کند و باعث کم شدن فشار آب کارواش خانگی شود. برای رفع این مشکل کافیست ابتدا لوله های دستگاه را باز کنید، سپس هوای اضافی جمع شده در لوله ها را آزاد کرده و مجددا لوله ها را به دستگاه وصل کنید.

یخ زدگی

یکی دیگر از موارد مهمی که می تواند علت کم شدن فشار آب کارواش خانگی باشد، یخ زدگی آب درون منبع یا درون پمپ است. اکثر مواقع این مشکل در فصل زمستان یا در هوای سرد اتفاق می افتد. برای رفع این مشکل راه های زیادی وجود دارد. اما ساده ترین و کاربردی ترین راه که از بروز مشکلات دیگر در آینده نیز جلوگیری می کند، استفاده از هیتر یا ضد یخ در داخل پمپ آب کارواش خانگی است.

فرسودگی نازل

فرسودگی نازل هم از مواردی است که می تواند از علت های کم شدن فشار آب کارواش خانگی باشد. برای حل این مشکل نازل دستگاه را بررسی کنید. در صورت وجود فرسودگی یا خرابی در نازل دستگاه، نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

عدم روغن کاری مناسب

کارواش های خانگی که پمپ های قدرتمندی دارند، به دلیل لغزش صحیح قطعات داخلی روی هم نیاز به روغن کاری مناسب و به موقع دارند. این روغن کاری برای کاهش اصطکاک و خرابی های ناشی از آن انجام می‌ شود. اگر قطعات داخلی به موقع و به درستی روغن کاری نشوند، قطعات داخلی دستگاه آسیب می بینند و حتی ممکن است باعث مخلوط شدن آب و روغن در داخل دستگاه شوند.

رفع مشکل کم شدن فشار آب کارواش خانگی

یک بررسی کامل و نهایی انجام دهید

کم شدن فشار آب کارواش خانگی می تواند به عوامل بسیار زیادی بستگی داشته باشد. اگر مطمئن نیستید که مشکل دستگاه شما از کجاست، یک بررسی کلی بر روی آن انجام دهید. پمپ آب، شلنگ ها، واشر ها و بقیه مواردی که در مقاله گفته شد را بررسی کنید. در صورت پیدا کردن مشکل و خرابی اقدام به تعمیر و یا تعویض آن قطعه کنید. اما اگر همچنان نتوانستید علت کم شدن فشار آب کارواش خانگی خود را پیدا کنید، به یک تعمیرکار مطمئن در زمینه تعمیر کارواش خانگی مراجعه کنید و از تعمیرات غیر حرفه ای خودداری کنید.

سوالات متداول

اگر پس از بررسی کارواش خانگی متوجه شدیم مشکل از دستگاه نیست، چه کنیم؟

اگر پس از بررسی کارواش خانگی هیچ مشکلی در دستگاه پیدا نشد، ابتدا منبع آب اصلی را بررسی و در صورت نبود مشکل، به نمایندگی یا یک تعمیرکار مطمئن مراجعه کنید.

چگونه کارواش خانگی را تعمیر کنیم؟

برای تعمیر کارواش خانگی حتما به نمایندگی دستگاه یا یک تعمیرکار مطمئن مراجعه کنید و تا حد امکان از تعمیر در خانه دوری کنید.

قطعات جانبی کارواش خانگی را از کجا تهیه کنیم؟

انواع قطعات جانبی کارواش خانگی در بازار موجود هستند. شما می‌ توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی قطعات جانبی کارواش خانگی خود را پیدا و تهیه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین