علت روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری

علت روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری

علت روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری؛ پرمصرف ‌ترین دستگاه در آشپزخانه

آبمیوه گیری یکی از دستگاه های پرمصرف در خانه است که به دلایل مختلف، احتمال خرابی آن وجود دارد. نرسیدن برق، قرار دادن دستگاه در جای نامناسب، خرابی پریزی که دستگاه به آن متصل است، مشکل در یکی از قطعات اصلی و بسیاری مسائل دیگر می توانند علت بروز این مشکل باشند. برای حل مشکل و خرابی های دستگاه آبمیوه گیری ابتدا باید علت بروز مشکل را پیدا کرد. علت روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری هر کدام از موارد بالا که باشد، برای حل آن باید اقدام به خصوصی انجام داد که در ادامه این مطلب که توسط نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر به آن ها اشاره خواهیم کرد.

علت روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری چیست؟

آبمیوه گیری یکی از دستگاه های برقی و پر مصرف خانگی است. این دستگاه توسط برندهای مختلف و در انواع گوناگونی تولید می شود. بعضی از انواع این دستگاه مخصوص گرفتن آب میوه ها و بعضی دیگر برای گرفتن آب سبزیجات نیز استفاده می شوند. این دستگاه هم مانند دیگر وسایل برقی احتمال خرابی دارد. برای رفع خرابی، ابتدا باید علت روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری را مشخص کرد. در واقع ابتدا باید دستگاه را عیب یابی کرد و سپس بر اساس آن برای حل مشکل اقدام کرد. در ادامه چند علت روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری را معرفی می‌ کنیم.

خرابی پریز و نرسیدن برق

خرابی پریز برق و نرسیدن انرژی برق به دستگاه گاهی علت روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری است. در این شرایط برق به دستگاه نمی رسد و به همین دلیل دستگاه شما روشن نمی شود. برای اینکه این مشکل را عیب یابی کنید و تشخیص دهید که آیا روشن نشدن دستگاه به دلیل نرسیدن برق است یا نه، چند راه مختلف دارید که عبارتند از:

  • ابتدا پریز برق را با یک ولتاژ آومتر یا ولت متر تست کنید، در صورتی که برق در پریز باشد از این طریق مشخص می شود.
  • بعد از عیب یابی پریز برق و اطمینان از صحت آن نوبت به جریان برق دستگاه می رسد. پیش از هر چیز، سیم رابط یا سیم برق دستگاه را بررسی کنید. گاهی خرابی هایی مانند پارگی اتصالات در سیم برق باعث بروز این مشکل و روشن نشدن دستگاه است.

خرابی کلید استارت دستگاه

دیگر علت روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری، خرابی کلید استارت دستگاه است. اگر کلید به درستی عمل نکند برق از منبع به دستگاه نرسیده و در نتیجه آبمیوه گیری روشن نمی شود. به منظور تشخیص این موضوع می توانید از آومتر استفاده کنید.

سوختن موتور

گاهی روشن نشدن آبمیوه گیری به دلیل سوختن موتور اتفاق می افتد. البته سوختن موتور دستگاه علائم هم دارد، برای مثال موتور سوخته بوی بدی دارد و در صورتی که نیم سوز شده باشد هم با علائمی مانند لرزش دستگاه در زمان روشن کردن، سر و صدای موتور یا قطع و وصل شدن حین کار مشخص می شود. آبمیوه گیری های هر برند، موتور مخصوص به خود را دارند اما نشانه های سوختن موتور در بیشتر برندها یکسان و مشابه است.

خرابی اورلود

مونتاژ نادرست قطعات

گاهی اوقات علت روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری مونتاژ نادرست قطعات است. بعضی از آبمیوه گیری ها دارای پارچ مجزا هستند و زمانی کار می کنند که پارچ و دیگر قطعات آن به درستی جای گرفته یا در اصطلاح در جای خود چفت و جفت شوند. در صورتی که مونتاژ قطعات پیش از روشن کردن دستگاه به درستی انجام نشود، احتمال روشن نشدن دستگاه بسیار زیاد است.

استفاده نادرست از دستگاه

علت روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری گاهی استفاده نادرست از دستگاه نیز هست. برای مثال اگر بیشتر از ظرفیت آبمیوه گیری خود از آن استفاده کنید، احتمال آسیب به قطعات اصلی دستگاه و کاهش طول عمر آن وجود دارد یا اتصال دستگاه به منبع برقی بیشتر از توان آن هم گاهی باعث بروز چنین مشکلی می شود.

روش های حل مشکل روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری

روش های حل مشکل روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری

پس از عیب یابی دستگاه و مشخص کردن دلایل احتمالی روشن نشدن آبمیوه گیری نوبت به رسیدگی و برطرف کردن مشکل می رسد. به منظور حل مشکل روشن نشدن و تعمیر دستگاه ابتدا باید تمام موارد گفته شده در بالا را تک به تک بررسی کرد. اگر بابت استفاده درست و صحیح از دستگاه خود اطمینان دارید، ابتدا باید اتصال برق را بررسی کنید. در صورتی که مشکل از پریز برق باشد، کافی است جای دستگاه را عوض کنید یا در صورتی که مشکل از سیم برق باشد، کافی است کابل اتصال را عوض کنید تا دستگاه به درستی کار کند.

در صورتی که ایراد دستگاه مشکلات داخلی مانند سوختن موتور یا ایراد در عملکرد یکی از قطعات اصلی مانند کلید استارت یا اورلود باشد، نیاز است که قطعه معیوب تعویض یا تعمیر شود. به منظور تعویض یا تعمیر قطعه نیاز به ابزار به خصوصی است. داشتن پیچ گوشتی و ابزارآلات مناسب برای باز کردن دستگاه و از همه مهم تر آشنایی با چگونگی تعویض قطعات، مهم ترین نکات در تعمیر آبمیوه گیری هستند.

علت روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری؛ دستگاهی با خرابی ‌های متعدد اما قابل حل

علت روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری گاهی خرابی در خود دستگاه و گاهی مشکلات جانبی مانند خرابی پریز و اتصالات برقی است. جهت رفع مشکلات این دستگاه ابتدا باید مشکل را عیب یابی کرد و سپس براساس آن برای حل مشکل اقدام کرد. در این میان گاهی نیاز است که از خدمات سرویس کاران یا نمایندگان تعمیر دستگاه های خانگی مانند نمایندگی برند آبمیوه گیری خود استفاده کنید. به خصوص اگر تجربه ای در کار با دستگاه های برقی نداشته باشید. با این حال روش های گفته شده در بالا کمک زیادی به عیب یابی و حل مشکل این دستگاه می کند.

سوالات متداول

 

رایج ترین علت روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری چیست؟

دلایل زیادی برای روشن نشدن آبمیوه گیری وجود دارد که از جمله آن ها می توان به نرسیدن برق، خرابی اتصالات، سوختن موتور و… اشاره کرد.

مشکل نرسیدن برق به دستگاه را چگونه می توان تشخیص داد؟

برایی تست برق رسانی به دستگاه ابتدا باید وجود برق در پریز را بررسی کرد و در صورت اطمینان از صحت آن، کابل برق و اتصالات آن را مورد بررسی قرار داد.

برای حل مشکل روشن نشدن دستگاه آبمیوه گیری چه باید کرد؟

تعویض یا تعمیر قطعات، تغییر اتصالات و مراجعه به سرویس کار مجاز چند راه اصلی برای رفع مشکل روشن نشدن آبمیوه گیری هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین