علت لرزش دستگاه آبمیوه گیری

علت لرزش دستگاه آبمیوه گیری

از بین رفتن واشر بین گلویی و تیغه؛ دلیل اصلی لرزش آبمیوه گیری

آبمیوه گیری دستگاهی پرکاربرد در تهیه انواع آبمیوه ها و دسرها است که رایج ترین ایراد آن لرزش و ایجاد سروصدای ناشی از آن است. این مشکل علل مخصوص به خود را دارد، اما شایع ترین دلیل آن، از بین رفتن واشر بین گلویی و تیغه است. ایرادات دیگری نیز وجود دارند که باعث ایجاد لرزش در این دستگاه می‌ شوند. برخی از این ایرادات بسیار جزئی بوده و در منزل به راحتی قابل تعمیر هستند. اما برخی دیگر، مربوط به موتور و قطعات داخلی آبمیوه گیری می شوند و تعمیر آن ها به دانش فنی خاص آن نیاز دارد. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات همیار ریپیر با دلایل لرزش دستگاه آبمیوه گیری و راهکارهای برطرف کردن آن آشنا می‌ شویم.

مهمترین دلایل ایجاد لرزش در آبمیوه گیری را بدانید

مهمترین دلایل ایجاد لرزش در آبمیوه گیری را بدانید

در هنگام استفاده از آبمیوه گیری، معمولا لرزش های خفیف و ضعیف در دستگاه اتفاق می افتد که کاملا طبیعی هستند؛ اما گاهی این دستگاه لرزش های بیش از حد دارد. دلایل مختلفی باعث لرزش دستگاه آبمیوه گیری می شوند که در صورت عدم بررسی و تعمیر برخی از آن ها، دستگاه آسیب جدی خواهد دید.

مهم ترین دلایل ایجاد لرزش در آبمیوه گیری عبارتند از:

  • از بین رفتن واشر بین گلویی و تیغه
  • خرابی فیلترهای فلزی در آبمیوه گیری
  • پر شدن مخزن دستگاه از تفاله ها در حین کار و عدم تخلیه آن ها
  • ناصاف بودن سطح قرار گرفتن دستگاه آبمیوه گیری و یا متحرک بودن آن
  • وجود خرابی در موتور

در ادامه به بررسی دلایل و راهکارهای این مشکل می پردازیم.

خرابی فیلترهای فلزی دستگاه آبمیوه گیری

فیلترهای فلزی در آبمیوه گیری، تفاله های میوه ها را از آبمیوه جدا می کنند. فیلترهای فلزی روی تیغه های دستگاه قرار می گیرند؛ بنابراین در صورتی که از جای خود خارج شوند، به احتمال زیاد موجب ایجاد لرزش در دستگاه آبمیوه گیری در حین کار می شوند. در چنین مواردی، ابتدا باید دستگاه را خاموش کرده و سپس باز کنید تا از قرار گرفتن صحیح فیلتر در محل مناسب خود اطمینان حاصل کنید. اگر فیلتر از محل خود خارج شده باشد، باید آن را به طرز صحیح به محل مناسب خود متصل کنید.

پر شدن مخزن دستگاه از تفاله ها در حین کار و عدم تخلیه آن ها

یکی از رایج ترین علل لرزش دستگاه آبمیوه گیری، تخلیه نشدن به موقع تفاله‌ میوه‌ ها است. این مشکل را نیز به راحتی می توانید در خانه رفع کنید. برای رفع این مشکل، بعد از پر شدن مخزن دستگاه، تفاله ‌های میوه ها را خارج کنید. در هنگام استفاده از آبمیوه گیری نیز باید مرتبا مخزن تفاله ها را چک کنید و تا قبل از پر شدن مخزن، آن ‌را تخلیه کنید. هیچ گاه نباید تفاله‌ های میوه بیش از حد درون دستگاه جمع شوند؛ چرا که باعث مسدود شدن مسیر گلویی آبمیوه گیری می‌ شوند و ایجاد دردسر می کنند.

از بین رفتن واشر بین گلویی و تیغه، رایج ترین دلیل لرزش دستگاه آبمیوه گیری است

موتور آب میوه گیری بخش های مختلفی دارد که یکی از آن ها واشر بین تیغه و گلویی دستگاه است. از بین رفتن و یا ساییده شدن این واشر که بین تیغه و گلویی موتور قرار دارد، باعث لرزش آب میوه گیری خواهد شد. این واشر بین دو قسمت تیغه و گلویی موتور قرار گرفته است تا ارتباط مستقیمی با یکدیگر نداشته باشند. در اثر استفاده مداوم از دستگاه، این واشر پلاستیکی به مرور زمان از بین خواهد رفت.

برای تعویض واشر، ابتدا باید با استفاده از یک پیچ گوشتی، کوپلینگ را از روی شفت موتور جدا کرد. البته برخی از کوپلینگ ها به گونه ای طراحی شده اند که با چرخاندن نیز می توان آن ها را از موتور جدا کرد و نیازی به پیچ گوشتی نیست. پس از باز کردن این قسمت، بین تیغه و گلویی یک واشر جدید قرار دهید تا جلوی ساییدگی و ایجاد لرزش در دستگاه آبمیوه گیری گرفته شود.

ناصاف بودن سطح قرار گرفتن آبمیوه گیری و یا متحرک بودن آن

از دیگر دلایل لرزش دستگاه آبمیوه گیری تراز نبودن دستگاه یا قرار گرفتن آن بر سطحی ناهموار است. با قرار دادن دستگاه بر روی سطحی صاف، می ‌توان از بروز این مشکل نیز جلوگیری کرد. در صورتی ‌که زیر آبمیوه گیری، سینی قرار می‌دهید، بهتر است آن سینی صاف و بدون دسته باشد. اگر آبمیوه گیری را روی سطوح ناصاف یا ناهموار قرار بدهید، بدون شک این مساله موجب لرزش آبمیوه گیری خواهد شد.

مراجعه به تعمیرکاران ماهر برای رفع مشکلات فنی آبمیوه گیری

مراجعه به تعمیرکاران ماهر برای رفع مشکلات فنی آبمیوه گیری

بیشتر دلایل لرزش دستگاه آبمیوه گیری را می توانید در خانه و بدون مراجعه به تعمیرکار برطرف کنید. برای مثال، می توانید به راحتی در خانه این دستگاه را باز کرده و مخزن تفاله های میوه آن را تخلیه کنید تا از لرزش آن جلوگیری شود. اما دلایل تخصصی تر، مانند خرابی قطعات اصلی موتور، باید توسط یک تکنسین ماهر بررسی و برطرف شوند.

برای رفع مشکل لرزش دستگاه آبمیوه گیری که ناشی از دلایل فنی باشد، بهتر است آن را به نمایندگی های مجاز و تعمیرکاران با تجربه و متخصص در زمینه تعمیرات آبمیوه گیری بسپارید. در صورت نداشتن اطلاعات یا دانش فنی کافی در این زمینه، تعمیر خودسرانه این گونه دستگاه های حساس، تنها باعث خرابی بیشتر یا از بین رفتن قطعات آن ها خواهد شد که هزینه های بالایی برای تعمیر خواهند داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین