علت کم شدن مکش جارو شارژی

علت کم شدن مکش جارو شارژی

چه دلایلی باعث کم شدن مکش جارو شارژی می‌شوند؟

یکی از موثرترین فاکتورها در کارایی جاروها، چه جارو برقی و چه شارژی، قدرت مکش آن‌‌ها است. جارو شارژی پس از استفاده‌های مکرر ممکن است دچار خرابی ‌شود و یکی از رایج‌ترین مشکلات این دستگاه کم شدن مکش جارو شارژی است. تعمیرات جارو شارژی به علت ساختار و سیستم پیچیده این دستگاه کمی دشوار است و باید این کار را به متخصصان و تعمیرکاران حرفه‌ای سپرد؛ تا هزینه‌ها کاهش یابند و در عین حال عیب‌یابی و تعمیر دستگاه به بهترین شکل انجام شود. در این مطلب از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر بررسی می‌کنیم که چرا برخی جارو شارژی‌ها پس از مدتی قدرت مکش اولیه خود را از دست می‌دهند.

در صورت کم شدن مکش جارو شارژی باید دستگاه را تنظیم کرد

جاروهای شارژی با مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند و به فروش می‌رسند. با توجه به مدل جارو شارژی باید تنظیمات مناسب را برای دستگاه خود در نظر بگیرید. جاروهای شارژی به علت تنوع در کاربرد، می‌توانند برای سطوح مختلفی مانند سرامیک، مبل، فرش و … مناسب باشند و نیاز است تا پیش از جارو کردن تنظیمات مورد نیاز را متناسب با کاربرد انجام دهید. در صورتی که تنظیمات دستگاه اشتباه باشد ممکن است قدرت مکش جارو کاهش پیدا کند؛ برای مثال وقتی دستگاه بر روی سطوح فرش یا مبل تنظیم شده باشد، عملکرد مناسبی برای سطوح سرامیکی ندارد؛ زیرا که برای جارو کردن سطوح سرامیکی به قدرت مکش بالاتری نیاز است.

چرا قدرت مکش جارو شارژی پس از مدتی کاهش پیدا می‌کند؟

چرا قدرت مکش جارو شارژی پس از مدتی کاهش پیدا می‌کند؟

افرادی که چندین سال است جارو شارژی را خریداری کرده‌اند و مدام از آن استفاده می‌کنند، به احتمال زیاد با مشکل کم شدن مکش جارو شارژی روبه‌رو هستند. دلایل بسیاری وجود دارند که موجب می‌شوند یک دستگاه جارو شارژی، رفته‌رفته مکش کمتری داشته باشد. یکی از رایج‌ترین این علت‌ها گرفتگی فیلتر جارو شارژی است. توصیه می‌شود که در صورت تداوم مشکلات در اسرع وقت به تعمیرکاران مراجعه کنید. در ادامه علت‌های کم شدن مکش جارو شارژی را بررسی می‌کنیم.

پر شدن مخزن جارو شارژی

برای افزایش عمر مفید دستگاه و جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی در سیستم آن، همواره گوشزد می‌شود که پیش از روشن کردن دستگاه از خالی بودن مخزن آن اطمینان پیدا کنید. زیرا این مساله باعث می‌شود که به قطعات داخلی دستگاه فشار وارد شود و در نهایت قدرت مکش دستگاه کاهش پیدا کند. بنابراین اگر فکر می‌کنید که دستگاه جارو شارژی شما آن مکش همیشگی را ندارد، در اولین مرحله مخزن آن را چک کنید و در صورت پر بودن، آن را خالی کنید.

تجمع جرم و آلودگی در قسمت‌های ورودی لوله جارو شارژی

یکی دیگر از علت‌هایی که باعث می‌شود، جارو شارژی مکش مناسب را نداشته باشد، مسدود شدن لوله در قسمت برس است که احتمالا به دلیل جارو کردن آشغال‌های بزرگ مانند پلاستیک‌ها، تکه چوب، اشیای فلزی و … می‌باشد. این پره‌های چرخنده از مهم‌ترین اجزای جارو شارژی هستند و اگر کثیف باشند مکش جارو شارژی کاهش می‌یابد. برای روان بودن حرکت این برس‌ها، بهتر است از جارو کردن نخ و موهای بلند پرهیز کنید؛ زیرا که تمیز و جدا کردن نخ و مو از این پره‌ها دشوار است و غافل بودن از آن‌ها، باعث می‌شود که قدرت مکش جارو به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کند.

مسدود شدن لوله؛ یکی دیگر از دلایل کم شدن مکش جارو شارژی

علاوه بر چک کردن محفظه جارو شارژی، ممکن است لازم باشد که لوله دستگاه را هم نیز بررسی کنید تا چیزی راه لوله را بند نیاورده باشد. ممکن است برخی مواد چسبناک یا آشغال‌های بزرگ باعث مسدود شدن لوله شده باشد. زمانی که لوله جارو برقی مسدود شده باشد، کم شدن مکش جارو شارژی امری طبیعی است. بنابراین برای رفع کردن این ضعف در جارو شارژی، با ابزارآلات مخصوص آشغال‌هایی که در لوله گیر کرده‌اند را خارج کنید؛ دقت کنید که ابزاری را انتخاب کنید که به دیواره‌های داخلی لوله جارو صدمه‌ای وارد نشود.

کثیف بودن فیلتر؛ رایج‌ترین دلیل کم شدن مکش جارو شارژی

کثیف بودن فیلتر یکی از رایج‌ترین عواملی است که باعث می‌شود قدرت مکش جارو شارژی کم شود. فیلتر قطعه‌ای مهم در این دستگاه است که در نقش یک مانع عمل می‌کند تا از نفوذ گرد و غبار و ذرات ریز معلق به درون دستگاه جلوگیری شود. جلوگیری کامل از نفوذ گرد و غبار به درون دستگاه ممکن نیست؛ بنابراین لازم است که هر چند وقت یک بار در صورت کثیف بودن، فیلتر جارو شارژی را تمیز کنید تا فیلتر دستگاه به بهترین شکل عمل کند.

کثیف بودن فیلتر بر قدرت مکش جارو تاثیر بسیاری دارد و اگر زمان زیادی است که از تمیز بودن فیلتر غافل شده‌اید، ممکن است که لازم باشد برای تعویض این قطعه اقدام کنید. همچنین لازم است که در بازه‌های زمانی معین، به دفترچه راهنما دستگاه رجوع کنید و با کمک این دفترچه‌ها فیلتر جارو شارژی را تمیز کنید.

کاهش کیفیت باتری جارو شارژی

ممکن است که برای کم شدن مکش جارو شارژی، اولین حدس شما خرابی باتری دستگاه باشد. باتری جارو شارژی پس از استفاده‌های مکرر و طولانی‌مدت دچار ضعف می‌شود و کیفیت همیشگی خود را از دست می‌دهد؛ چرا که انرژی مورد نیاز برای تمام عملکردهای جارو، از باتری تامین می‌شود. اگر شارژ دستگاه تمام شده باشد دستگاه روشن نخواهد شد. بنابراین در صورتی که اطمینان کامل دارید باتری جارو به اندازه کافی شارژ دارد، بهتر است برای تعویض باتری به یک متخصص تعمیر وسایل الکترونیکی مراجعه کنید؛ زیرا که معمولا امکان تعمیر باتری وجود ندارد.

جارو کردن اجسام سخت

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام استفاده از جارو شارژی رعایت کرد، پرهیز از جارو کردن اشیای سخت است. زیرا که وجود اجسام سخت مانند تکه‌های بزرگ پلاستیکی، اسباب بازی، فلز و … در درون دستگاه ممکن است باعث گرفتگی لوله، گرفتگی برس و در نهایت کم شدن مکش جارو شارژی شود.

چه اجسامی را نباید با جارو شارژی تمیز کرد؟

برای جلوگیری از کم شدن مکش جارو شارژی بهتر است که به یاد داشته باشیم. در استفاده از جارو شارژی باید از جارو کردن برخی از اجسام سخت که در لوله گیر می‌کنند، اجسامی که باعث کند شدن برس جارو می‌شوند، اجسامی که به قطعات داخلی دستگاه آسیب می‌رسانند و … پرهیز کرد. در ادامه از برخی از اجسامی که بهتر است از تمیز کردن آن‌ها با جارو شارژی خودداری کرد نام می‌بریم:

  • تکه‌های بزرگ شیشه‌ای
  • مواد مرطوب
  • خاکستر شومینه
  • نخ و مو (به مقدار زیاد)
  • مواد آرایشی و رنگ‌ها
  • سکه، گیره و سایر اجسام سخت و کوچک

کاهش مکش جارو شارژی؛ یکی از عوامل خاموش شدن ناگهانی دستگاه

دلایلی که باعث می‌‌شوند قدرت مکش جارو شارژی کاهش پیدا کند، در برخی مواقع باعث می‌شوند که دستگاه خودبه‌خود خاموش شود. عواملی همچون گرفتگی لوله، پر بودن مخزن جارو شارژی، انسداد و آلودگی فیلتر و … باعث می‌شوند که گردش هوای مطلوب در دستگاه به وجود نداشته باشد و منجر به خاموشی ناگهانی دستگاه شود.

رفع مشکل کم شدن مکش جارو شارژی با خدمات تعمیرکاران حرفهای

رفع مشکل کم شدن مکش جارو شارژی با خدمات تعمیرکاران حرفهای

جارو شارژی نسبت به جارو برقی مزایایی دارد؛ برای مثال این دستگاه فاقد سیم است و همین مساله حمل و جابه‌جایی آن را آسان می‌کند. اما دلایل بسیاری وجود دارند که باعث می‌شوند این دستگاه پس از مدتی کیفیت همیشگی خود را از دست بدهد و دچار مشکلاتی مانند کم شدن مکش شود. به طور کلی همواره پیشنهاد می‌شود پس از بروز مشکل کم شدن مکش جارو شارژی به تعمیرکاران معتبر و مجاز در زمینه تعمیرات جاروشارژی مراجعه کنید تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود و همچنین عیب‌یابی دستگاه به بهترین شکل انجام شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین