علت کند شدن تیغه دستگاه اپیلیدی

علت کند شدن تیغه دستگاه اپیلیدی

کند شدن تیغه دستگاه اپیلیدی قابل تعمیر است

بسیاری از بانوان برای از بین بردن موهای زائد بدن خود از دستگاه اپیلیدی استفاده می کنند. احتمال دارد پس از مدتی، تیغه این دستگاه کند شده و به درستی کار نکند. بسیاری از افرادی که از این دستگاه استفاده می کنند، با این مشکل روبرو شده اند و نمی دانند چگونه آن را برطرف کنند. خوشبختانه این دستگاه به راحتی قابل تعمیر است و حتی با انجام اقدامات پیشگیرانه می توان از کند شدن تیغه آن جلوگیری کرد و طول عمر آن را افزایش داد. در این مطلب از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر با ما همراه باشید تا به بررسی دلایل کند شدن تیغه دستگاه اپیلیدی و روش های رفع این مشکل بپردازیم.

چرا گاهی دستگاه اپیلیدی کند می شود؟

چرا گاهی دستگاه اپیلیدی کند می شود؟

اپیلیدی یک دستگاه عالی برای از بین بردن موهای زائد به شمار می رود که به مرور زمان ممکن است دستگاه خراب شده و به درستی عمل نکند. در چنین شرایطی ذهن افراد به سمت کند شدن تیغه دستگاه اپیلیدی می رود. باید بدانید که دستگاه اپیلیدی مانند ریش تراش تیغه ندارد؛ در واقع این دستگاه شبیه به موچین عمل می کند. بنابراین نمی توان گفت که تیغه دستگاه کند شده است. دستگاه اپیلیدی با استفاده از فنر، دیسک یا موچین موها را گرفته و از پوست جدا می کند.

اپیلیدی هایی که با فنر موها را از بین می برند، معمولا بعد از مدتی فنر آن ها کش می آید و دیگر موها را از بدن جدا نمی کند. دیسک و موچین نیز پس از مدتی از کار می افتند؛ در نتیجه فضای کافی برای عبور مو از آن ها وجود دارد. از همین رو اپیلیدی نمی تواند موها را از بین ببرد. گاهی ممکن است سر اپیلیدی به دلیل تمیز نبودن کند شده و به درستی کار نکند. سر اپیلیدی معمولا به دلیل وجود گردوغبار، چربی پوست، کرم، عرق و سلول های مرده پوست در قسمت فنر، دیسک یا موچین کثیف شود. در نتیجه سر اپیلیدی به اصطلاح کند می شود. دلایل دیگری نیز برای کند شدن تیغه دستگاه اپیلیدی وجود دارد که در ادامه مطلب به بررسی آن ها می پردازیم.

گلوله شدن موها روی سر دستگاه اپیلیدی

زمانی که موها روی سر دستگاه اپیلیدی گلوله و جمع شوند باعث کند شدن تیغه دستگاه اپیلیدی و عملکرد نادرست آن می شوند. این اتفاق زمانی می افتد که سر دستگاه را به موقع تمیز نکنید. در واقع گلوله شدن موها در سر اپیلیدی باعث می شود تا فنر، دیسک یا موچین دستگاه به درستی نچرخد. به دلیل این فرایند، دستگاه برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد خاموش می شود. تنها راه رفع این مشکل، تمیز کردن سر اپیلیدی و جدا کردن موهای گلوله شده از آن است.

داغ شدن بیش از حد اپیلیدی

گاهی ممکن است که اپیلیدی پس از داغ شدن به صورت اتوماتیک خاموش نشود. در چنین شرایطی دستگاه شروع به داغ شدن بیش از حد می کند و تیغه آن کند خواهد شد. در صورتی که دستگاه اپیلیدی بیش از حد داغ شود، موتور آن آسیب خواهید دید. بروز چنین مشکلی و کند شدن تیغه دستگاه اپیلیدی تنها دو دلیل می تواند داشته باشد. دلیل اول این است که قطعات دستگاه ضعیف هستند و دلیل دوم می تواند استفاده طولانی مدت از دستگاه در یک نوبت باشد. با تعویض قطعات و کمتر کار کشیدن از دستگاه این مشکل رفع می شود.

ضعیف شدن باتری یا موتور دستگاه اپیلیدی

باتری دستگاه اپیلیدی ممکن است بعد از مدتی فاسد شده و انرژی لازم برای از بین بردن موها توسط دستگاه را تامین نکند. از همین رو باعث کند شدن تیغه دستگاه اپیلیدی می شود. با تعویض باتری دستگاه می توانید این مشکل را رفع کنید. موتور دستگاه نیز ممکن است پس از مدتی ضعیف شود و نتواند مانند روزهای اول کار خود را انجام دهد. به این ترتیب تیغه اپیلیدی قدرت کافی برای از بین بردن موها نخواهد داشت. در صورت ضعیف شدن موتور دستگاه، بهتر است آن را تعویض کنید. بهتر است برای تعویض موتور دستگاه از تکنسین متخصص در زمینه تعمیرات اپیلاسیون کمک بگیرید.

روش های برطرف کردن کندی دستگاه اپیلیدی

روش های برطرف کردن کندی دستگاه اپیلیدی

دستگاه اپیلیدی به دلایل مختلفی مانند وجود گردوغبار، چربی پوست و گلوله شدن موها کثیف شود؛ در نتیجه عملکرد درستی نخواهد داشت. بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از کند شدن تیغه دستگاه اپیلیدی به دلیل کثیفی، تمیز کردن دستگاه به طور منظم است. به عبارتی دیگر قبل از به کار گیری اپیلیدی حتما از تمیز بودن آن مطمئن شوید. همچنین باید زمانی از دستگاه استفاده کنید که موها و پوست شما کاملا تمیز باشد. به این ترتیب مواردی مانند چربی پوست، کرم و ذرات شامپو روی سر دستگاه قرار نمی گیرند.

در هنگام استفاده از اپیلیدی مطمئن شوید که دستگاه بیش از حد داغ نمی شود؛ هر زمان که احساس کردید، دستگاه در حال داغ شدن است، بلافاصله آن را خاموش کنید. سپس بررسی کنید که در قسمت سر دستگاه مو یا ذرات خارجی گیر نکرده باشند. در نهایت به دستگاه اجازه دهید تا کاملا خنک شود و سپس دوباره از آن استفاده کنید. در دفترچه راهنمای دستگاه روش های استفاده از دستگاه برای حفظ باتری و افزایش طول عمر آن درج شده است. حتما دفترچه راهنما را مطالعه کنید و جلوی فاسد شدن باتری دستگاه اپیلیدی را بگیرید.

به خاطر داشته باشید که دستگاه باید در محیطی قرار بگیرید که دمای آن بین 15 تا 32 درجه سانتی گراد باشد. در نتیجه قطعات آن به دلیل سرما یا گرمای زیاد، ضعیف و خراب نخواهند شد. به خاطر داشته باشید که دستگاه اپیلیدی نباید در محیط مرطوب نگهداری شود. رطوبت محیط وارد سر دستگاه شده و باعث کند شدن تیغه دستگاه اپیلیدی خواهد شد؛ بنابراین آن را در حمام و دستشویی رها نکنید.

با اقدامات پیشگیرانه از کند شدن دستگاه اپیلیدی جلوگیری کنید

با نگهداری صحیح از دستگاه اپیلیدی و رعایت نکات درج شده در دفترچه راهنمای آن می توانید از کند شدن تیغه دستگاه اپیلیدی جلوگیری کنید. برخی از اپیلیدی ها دارای سر جداشونده هستند که می توانید آن را به راحتی تعویض کنید. در صورت بروز مشکل و کند شدن دستگاه ابتدا باید موتور دستگاه را بررسی کنید؛ در صورت سالم بودن موتور دستگاه قسمت سر دستگاه را چک کنید و از تمیز بودن آن مطمئن شوید. به این ترتیب می توانید دلیل بروز مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.7]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین