علت خاموش شدن چایساز

علت خاموش شدن چای ساز

علت خاموش شدن چای ساز ها در مدل های مختلف چیست

علت خاموش شدن چای ساز چیست؟ چگونه می ‌توانیم این مشکل را در سریع ‌ترین زمان ممکن حل کنیم؟ خاموش شدن ناگهانی چای ساز یکی از مشکلات متداول این دستگاه به شمار می ‌آید که به دلایل مختلفی مانند روشن بودن دکمه خاموش خودکار و یا تایمر، جابه‌جایی آهنربای زیر مخزن از محل خود، خرابی در سیم دو شاخه و همچنین سایر مشکلات مربوط به خاموشی در برخی از مدل‌ها رخ می ‌دهد. در این مطلب نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر به بررسی علل رایج بروز این مشکل تخصصی و راهکار های رفع آن می ‌پردازیم.

خاموش شدن چای ساز در برخی از مدل ‌ها امری طبیعی است

علت اصلی خاموش شدن چای ساز در برخی از مدل ها به دلیل تکنولوژی های به کار رفته در این دستگاه ها است. این تکنولوژی ها در جهت کاهش میزان مصرف انرژی در این دستگاه ها طراحی شده است. در بعضی از چای ساز های کوچک سیستمی قرار دارد که به طور خودکار بعد از گذشت 90 ثانیه از عدم استفاده از دستگاه، چای ساز را به طور خودکار خاموش می کند.

به جز چای ساز های کوچک، خاموشی اتوماتیک را می توان در این مدل ها هم دید:

 • چای ساز های تک نفره
 • چای ساز های دو نفره

علت خاموش شدن چای ساز در مواردی روشن بودن تایمر خاموشی است

بعضی از مدل های چای ساز در سیستم خود قابلیتی دارند که با استفاده از تایمر خاموشی برای دستگاه تعیین می شود. در این شرایط در صورتی که دکمه تایمر خاموشی خودکار چای‌ ساز روشن باشد، دستگاه بعد از مدت تنظیم شده به صورت خودکار خاموش خواهد شد. اگر از این قابلیت دستگاه خود تا به حال خبر نداشته اید  بهتر است هر چه سریع تر نسبت به مطالعه راهنمای استفاده از چای‌ ساز اقدام کنید.

قابلیت خاموشی خودکار همیشه هم برای شما مشکل ساز نیست

همچنین به یاد داشته باشید که این قابلیت آنقدرها هم بد نیست و نیازی نیست که آن را برای همیشه از کار بیندازید. بلکه در صورتی که با زمان خاموشی دستگاه مشکل دارید می‌توانید این زمان را روی بزرگترین عدد تنظیم کنید. این کار باعث می ‌شود تا در مصرف برق هم صرفه‌جویی کنید و از طرفی طول عمر دستگاه خود را بالا ببرید.

جابه‌جایی آهنربای نگهدارنده مخزن از دلایل خاموش شدن چایساز است

جابه‌جایی آهنربای نگهدارنده مخزن از دلایل خاموش شدن چای ساز است

علت اصلی خاموش شدن چای ساز در بعضی از موارد به جابجا شدن آهنربای نگهدارنده مخزن در زمان فعالیت دستگاه مرتبط است. اگر این آهنربا شکسته شده و یا از جای خود حرکت کرده باشد، مخزن به المنت دستگاه و برق آن وصل نشده و در نتیجه به صورت ناگهانی خاموش می ‌شود. در چنین شرایطی باید نسبت به رفع عیب و تعمیر آهنربای مخزن نگهدارنده سریعا اقدام شود. اگر در این زمینه تجربه کافی ندارید باید از تعمیرکاران مجرب نمایندگی کمک بگیرید.

خاموش شدن چای ساز به علت مشکلات سیم دو شاخه در حین کار

در بعضی از مدل های چای ساز مشاهده شده که به دلیل استفاده نادرست در هنگام اتصال سیم به چای‌ ساز بعد از مدتی سوکت اتصال چای‌ ساز خراب شده و سیم سر جای خودش نمی‌ ماند. در این مواقع باید نسبت به تعمیر این سوکت اقدام کنید. همچنین این ایراد می‌تواند از انتهای سیم دو شاخه خود چای‌ ساز باشد که در این مواقع چاره ‌ای جز تعویض سیم دو شاخه نخواهید داشت.

سوالات متداول

آیا می توان خرابی برد الکترونیکی را علت خاموش شدن چای ساز دانست؟

برد الکترونیکی یکی از مهم ترین قسمت های هر چای ساز یا هر وسیله الکترونیکی است. تمامی تنظیمات و فرمان های چای ساز از طریق برد الکترونیکی به سایر قسمت ها منتقل می شود. اگر چای ساز شما از برد الکترونیکی برای کنترل و فرمان استفاده می کند، در صورت روشن نشدن چای ساز باید به این قسمت مراجعه کنید. در صورت خرابی این قطعه می توان برد را تعویض و یا تعمیر کرد.

هزینه تعمیر چای ساز معمولا چقدر است؟

هزینه تعمیر با توجه به مدل دستگاه شما متغیر است.

خاموش شدن ناگهانی چایساز؛ مشکلی که نباید آن را دست کم گرفت

خاموش شدن ناگهانی چای ساز؛ مشکلی که نباید آن را دست کم گرفت

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در حین روشن کردن چای ساز خود ببینید که دستگاه کار نمی کند. اگر کمی درباره عیب یابی و تعمیر دستگاه های برقی سر رشته داشته باشید، ممکن است بتوانید دستگاه را عیب یابی کرده و شاید آن را تعمیر کنید. اما در بیشتر مواقع یا در این زمینه اطلاعاتی ندارید و یا ممکن است به جای تعمیر، بر خرابی آن هم بیافزایید. بهترین کار در چنین شرایطی کمک گرفتن از یک تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیرات چای ساز می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

1 thought on “علت خاموش شدن چای ساز”

 1. سلام
  وقت بخیر
  چای ساز برینا سه دکمه دارم
  سینی چایساز بعد از نیم ساعت به صورت خودکار خاموش می شود
  آیا می توان کاری کرد که خاموشی خودکار غیر فعال شود و یا زمان آن بیشتر شود؟
  ممنون میشم راهنمایی فرمایید.
  سپاس

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین