علت سوختن المنت هیتر برقی

علت سوختن المنت هیتر برقی

چطور به سادگی مشکل سوختن المنت هیتر برقی را برطرف کنیم

المنت یکی از اجزای اصلی هیتر های برقی است که وظیفه تولید حرارت را بر عهده دارد. در مدل های قدیمی تر هیتر المنت به شکل یک مقاومت مفتولی بود که به دور سرامیک و یا آجر نسوز پیچیده می شد. اما چه عاملی باعث سوختن المنت هیتر برقی می شود؟ به طور کلی وجود گرمای بیش از حد یکی از عوامل سوختن این قطعه است. این گرمای بیش از حد می تواند ناشی از جریان الکتریسیته و یا خرابی ترموستات باشد. در این مطلب از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر با دلایل و راهکارهای رفع مشکل سوختن المنت هیتر برقی آشنا می شویم.

با دلایل عمده سوختن المنت هیتر برقی آشنا شوید

با دلایل عمده سوختن المنت هیتر برقی آشنا شوید

نقطه داغ روی المنت حرارتی، نقطه ای است که دمای آن قطعا بالاتر از سایر قسمت های المنت است. بنابراین امکان شکستن المنت حرارتی در نقطه داغ وجود دارد. همین امر ممکن است علت روشن نشدن و یا سوختن المنت بخاری برقی باشد. به دلیل اکسیداسیون در دمای بالا مواد اکسید می شوند که ممکن است باعث خرابی و یا سوختگی عنصر گرمایش یا همان المنت شود.

از دیگر عوامل موثر در سوختن المنت هیتر برقی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • سوختن المنت بر اثر خوردگی
  • خرابی مکانیکی
  • سیم‌کشی معیوب
  • فشار سیستم و تنظیم بیش از حد ترموستات
  • سایش و پارگی

در زمان تعمیر المنت هیتر برقی بهتر است به نکات زیر توجه کنید

قبل از هر گونه عیب یابی و تعمیر بخاری باید از کشیده شدن پریز مطمئن شوید. به شما توصیه می کنیم بعد از کشیدن پریز صبر کنید تا المنت ها و بخاری سرد شوند و بعد از آن پیچ ها را باز کنید. اگر نیاز به تعویض المنت شد، از المنت با مقاومت مشابه استفاده کنید.

حتما از اهم سنج و دم باریک استفاده کنید

برای رفع این مشکل می توانید از اهم سنج هم استفاده کنید. استفاده از یک دم باریک هم می تواند در زمان بررسی سوختن المنت هیتر برقی مفید باشد. چرا که صفحه‌ های منعکس کننده گرمای المنت ‌ها، لبه ‌های بسیار تیزی داشته و باید هنگام باز و بسته کردن این لبه ‌های صاف و تیز از دم باریک استفاده شود تا آسیبی به دستانتان وارد نشود.

بهتر است هر چند وقت یک بار صفحات صیقلی را به خوبی تمیز کنید

برای حفظ بازدهی هر چه بیشتر بخاری‌ های برقی، بهتر است هرچند وقت یک بار صفحات صیقلی را تمیز کنید.در استفاده از هیتر برقی ها این نکات را به خاطر داشته باشید از تمیز کردن بخاری و یا بدنه آن با پارچه خیس و مرطوب و یا آب ریختن روی آن حتما جلوگیری به عمل آید. مواظب باشید هنگام بلند کردن، بخاری از دستتان نیفتد و یا از وارد شدن ضربات شدید به بخاری جلوگیری کنید. هرگز از دوشاخه زنگ زده و یا اکسید شده استفاده نکنید چرا که موجب ایجاد جرقه و آتش سوزی می شود. از پریز، دوشاخه و یا سیم های رابط مخصوص آمپر بالا برای روشن کردن بخاری استفاده کنید.

از دیگر نکات مهمی که باید در زمان استفاده از هیتر برقی به آن ها توجه کنید عبارتند از:

  • از هیتر برقی به مدت طولانی استفاده نکنید
  • از شستن و تمیز کردن بدنه بخاری برقی با پارچه خیس و مرطوب و یا قرار دادن دستگاه در داخل آب به شدت پرهیز کنید زیرا المنت دستگاه می ‌سوزد
  • در صورتی که خروج دود از پشت بخاری و یا بوی سوختن لاستیک را از دستگاه مشاهده کردید، آن را سریعا از برق خارج نموده و به بررسی سیم کشی و اتصالات بپردازید

سوالات متداول

چه عواملی بیشترین تاثیر را در سوختن المنت هیتر برقی دارند؟

از مهم ترین این عوامل می توانیم به خوردگی و سیم کشی معیوب اشاره کنیم.

نقطه داغ حرارتی چگونه باعث سوختن المنت می شود؟

امکان شکستن المنت حرارتی در نقطه داغ وجود دارد. همین امر ممکن است علت روشن نشدن و یا سوختن المنت باشد. از طرفی به دلیل اکسیداسیون در دمای بالا مواد اکسید می شوند که ممکن است باعث خرابی و یا سوختگی عنصر گرمایش یا همان المنت شود.

چرا باید از دم باریک برای بررسی المنت استفاده کنیم؟

صفحه‌ های منعکس کننده گرمای المنت ‌ها، لبه ‌های بسیار تیزی داشته و باید در زمان باز و بسته کردن این لبه ‌های صاف و تیز از دم باریک استفاده شود تا آسیبی به دستانتان وارد نشود.

حل مشکل سوختن المنت هیترهای برقی نیاز به دانش فنی تعمیرکاران دارد

حل مشکل سوختن المنت هیترهای برقی نیاز به دانش فنی تعمیرکاران دارد

هیتر برقی یا بخاری برقی یکی از وسایل گرمایشی پرطرفدار و ضروری در بسیاری از خانه‌ ها و اداره ‌ها است که گاهی مانند هر دستگاه برقی دیگری ممکن است دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر پیدا ‌کند. یکی از قطعات مهم در هیتر های برقی المنت است که در این مطلب به آن پرداختیم. به شما پیشنهاد می کنیم در صورت بروز هرگونه مشکل در این قطعه حتما به یک تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیرات هیتر برقی مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین