علت داغ نشدن اتو بخار

علت داغ نشدن اتو بخار

داغ نشدن اتو یک نقص فنی رایج است

دستگاه های اتو بخار پس از استفاده طولانی مدت با برخی مشکلات فنی مواجه می شوند که گرم نشدن اتو بخار یکی از رایج ترین آن‌ ها است. این نقص که دلایل متعددی دارد، عملکرد مناسب اتو بخار را از بین می برد. در این مطلب که توسط نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر تهیه شده است به علت داغ نشدن اتو بخار و راهکارهای رفع آن می پردازیم.

چرا دستگاه اتو بخار داغ نمی شود؟

علت گرم نشدن اتو بخار ناشی از اخلال در بخش های مختلف دستگاه اتو است که رفع این اختلالات، راهکارهای خاص خود را دارند. از آن جایی که اتو بخار دستگاهی برقی است، رفع این نقایص باید توسط متخصصین ماهر انجام شود. در ادامه به علت داغ نشدن اتو بخار و راهکارهای رفع این مشکلات می پردازیم.

 در برخی موارد نقص در برد الکتریکی علت گرم نشدن اتو بخار است

برد الکتریکی در دستگاه های برقی، وظیفه ارسال فرمان به نقاط مختلف و مدیریت کردن آن ها را بر عهده دارد. خرابی در برد الکتریکی اتو بخار، که مغز متفکر این دستگاه ها به شمار می رود، عامل اخلال در ارسال فرمان به المنت برای گرم کردن دستگاه است. برای رفع علت داغ نشدن اتو بخار ناشی از خرابی برد الکتریکی، باید به سرعت برد را تعویض کرد.

آسیب دیدن المنت؛ اصلی ترین علت داغ نشدن اتو بخار

المنت اتو مسئولیت گرم کردن این دستگاه را برعهده دارد. در صورت خرابی این قطعه، عملکرد سیستم حرارتی اتو با مشکل مواجه می شود و می تواند اصلی ترین علت گرم نشدن اتو بخار باشد. تعویض المنت مناسب ترین راهکار برای رفع این مشکل در اتو بخار است.

آسیب دیدن ترموستات

تنظیم دمای اتو بخار برعهده ترموستات است. در صورت آسیب دیدن این قطعه مهم، اتو بخار توانایی تنظیم دمای خود را ندارد و اصطلاحا اتو داغ نمی‌شود. با توجه به اهمیت قطعه ترموستات، در صورت خرابی آن، باید به سرعت آن را با یک ترموستات با کیفیت تعویض کرد.

اختلال در سیم کشی می تواند علت گرم نشدن اتو باشد

در صورت آسیب به سیم کشی اتو بخار، مقدار جریان برق ورودی به دستگاه قطع شده و با وجود سالم بودن سایر قطعه ها، اتو گرم نمی شود. در صورت بروز نقص در سیستم سیم کشی اتو بخار، باید دو شاخه برق اتو را تعویض کرد.

عدم آگاهی از تنظیمات درست اتو بخار

دستگاه های پیشرفته اتو بخار، با عملکرد متفاوت خود، به تنظیمات مناسبی نیاز دارند. سیستم خاموشی خودکار این دستگاه، دمای اتو را برای جلوگیری از سوزاندن لباس ها پائین نگه می دارد. عدم آگاهی از تنظیمات مناسب این قطعه، می تواند علت داغ نشدن اتو بخار باشد. برای رفع این مشکل، باید با استفاده از دفترچه راهنما، تنظیمات سیستم خاموشی را به حالت اولیه بازگرداند.

کثیف شدن سطح اتو بخار؛ از علت های گرم نشدن این دستگاه برقی

با توجه به رسوبات موجود در آب، استفاده از آب باعث جمع شدن رسوبات در کف و سطح اتو بخار شده و در بسیاری از موارد مانع از گرم شدن اتو بخار می شود. یکی از راهکارهای موثر برای رسوب زدایی اتو بخار، استفاده از ترکیبات رسوب زدا مانند آب و سرکه است.

نقص در جریان برق ورودی به اتو بخار

یکی از علت‌های نادر گرم نشدن اتو بخار، نقص در برق ساختمان و نرسیدن جریان برق مناسب به اتو برای گرم شدن آن است. یکسان نبودن مقدار ولتاژ برق ورودی اتو و ولتاژ پشتیبان کننده دستگاه، می تواند علت داغ نشدن اتو بخار باشد. در چنین مواردی باید اتصالات برق ساختمان را بررسی کرد و از ولتاژ مناسب اتو بخار برای گرم شدن آن استفاده کرد.

گرم نشدن اتو بخار به عوامل مختلفی بستگی دارد

گرم نشدن اتو بخار به عوامل مختلفی بستگی دارد

گرم نشدن اتو بخار از جمله نقص‌ های فنی این دستگاه به‌شمار می‌رود که به عوامل متعددی بستگی دارد. به همین دلیل برای ارائه راهکارهای رفع آن باید علت اصلی این نقص را پیدا کنید. نکته مهم این است که معمولا دلیل بروز این مشکل، نقص در برخی قطعات اتو بخار است و برای حل آن باید از کمک تعمیرکاران ماهردر زمینه تعمیرات اتوبخار استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین