علت شارژ نشدن ماشین ریش تراش

علت شارژ نشدن ماشین ریش تراش

خرابی باتری؛ یکی از دلایل شارژ نشدن ریش تراش

با پیشرفت تکنولوژی تیغ ها و ریش تراش های دستی کم کم جای خود را به ماشین های ریش تراش برقی و شارژی دادند. مکانیزم این دستگاه ها بر پایه کارکرد یک موتور کوچک و تیغه‌ های مینیاتوری طراحی شده است. این تیغه‌ها بدون آسیب رساندن به پوست، تنها موها را کوتاه می‌کنند. این ماشین ‌های ریش تراش از طریق اتصال مستقیم به برق و یا باتری‌ های قابل شارژ داخلی کار می کنند. اما گاهی اتفاق می افتد که بنا بر دلایل مختلف ریش تراش حتی با وجود اتصال به برق شارژ نمی شود. این اتفاق ممکن است به دلیل خرابی باتری و یا عوامل دیگری اتفاق بیفتد. اما آنچه اهمیت دارد این است که در صورت نداشتن دانش فنی مورد نیاز باید برای تعمیر به تعمیرکاران مجرب مراجعه کنید. در این مطلب از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر به بررسی دلایل شارژ نشدن ریش تراش می پردازیم.

بررسی دلایل اصلی شارژ نشدن ریش تراش

بررسی دلایل اصلی شارژ نشدن ریش تراش

دلایل مختلفی می توانند باعث شارژ نشدن ریش تراش شوند. از خرابی باتری گرفته تا عمل نکردن سوکت شارژ و یا سیم شارژر. اما در مرحله اول همواره باید چک کنید که آیا ریش تراش به برق متصل است یا خیر. در صورت اتصال به برق، احتمالا دلایل دیگری باعث شارز نشدن ریش تراش می شوند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

عدم اتصال صحیح شارژر به پریز برق

قبل از پرداختن به دلایل دیگر شارژ نشدن ریش تراش، پس از این که از اتصال آن به برق مطمئن شدید، از اتصال صحیح شارژر به پریز برق نیز اطمینان حاصل کنید. چرا که ممکن است در صورت عدم اتصال صحیح، ریش تراش اتصالی کند و باعث تحمیل هزینه های سنگین تری برای تعمیر شود.

خرابی آداپتور و یا سیم شارژر

گاهی ممکن است خرابی قطعه ای در شارژر باعث شارژ نشدن ریش تراش شود. از کار افتادن قطعه ای در آداپتور شارژر و یا پاره شدن سیم شارژر می توانند باعث این مشکل شوند. در چنین حالتی احتمالا باید به فکر یک شارژر نو باشید. البته در صورتی که آداپتور قابل باز کردن باشد می توان با تعویض قطعه‌، مشکل آن را برطرف کرد.

عدم سازگاری شارژر و ریش تراش با یکدیگر

برخی افراد در صورت خرابی شارژر خود ریش تراش به استفاده از شارژری که مخصوص ریش تراش دیگری است روی می آورند. این مساله نیز می تواند یکی از دلایل شارژ نشدن ریش تراش باشد. البته استفاده از شارژر دیگر برای ریش تراش، حتی در صورت شارژ کردن دستگاه، می تواند به آن آسیب بزند. چرا که هر شارژر جریان مشخص و متفاوتی از برق را وارد دستگاه می کند. با نوسان جریان برق ورودی به ریش تراش، قطعات آن مانند باتری و سوکت آسیب خواهند دید.

روشن بودن حالت صرفه جویی در انرژی

برخی ماشین های ریش تراش جدیدتر، حالتی وجود دارد که در صورت کمبود میزان باتری فعال شده و باعث افزایش مدت نگهداری باتری برای مدت کوتاهی می شود تا باتری دیرتر خالی شود. این حالت با اتصال به شارژر و صحت عملکرد آن پس از مدتی غیر فعال می شود و ریش تراش به حالت عادی شارژ خواهد شد.

خراب شدن موتور ریش تراش

با گذشت زمان و فرسودگی ریش تراش و همچنین نگهداری نادرست از این دستگاه، قطعاتی از موتور آن آسیب خواهند دید. از این رو، ریش تراش دیگر نمی تواند به حالت طبیعی کار کند. این مساله ممکن است یکی دیگر از دلایل شارژ نشدن ریش تراش باشد. چرا که در صورت عدم کارکرد صحیح موتور، کل دستگاه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

بررسی راهکارهای رفع مشکل شارژ نشدن ریش تراش

برطرف کردن مشکل شارژ نشدن ریش تراش، راهکارهای مختلفی دارد. البته در صورتی که مشکل این دستگاه فنی باشد، همواره باید به یک تعمیرکار ماهر مراجعه کنید. برخی از راهکارهایی که قبل از مراجعه به تعمیرکار می توانید آن ها را امتحان کنید، در ادامه بررسی شده اند.

شارژر را به درستی وصل کنید

گاهی ممکن است مشکل شارژ نشدن ریش تراش به خاطر مشکل اتصال آن به برق باشد. در این حالت تنها کاری که باید انجام دهید این است که شارژر دستگاه خود را به درستی وصل کنید. اگر پس از بررسی های خود متوجه شدید که آداپتور معیوب است، باید آن را تعمیر کنید. گاهی نیز ممکن است مشکل از پریز برق باشد که در این حالت، به سادگی ماشین اصلاح را به پریز برق دیگری وصل کنید.

از شارژر سازگار با دستگاه استفاده کنید

اگر مشکل شارژ نشدن ریش تراش ناشی از سازگاری بین شارژر و دستگاه باشد، چاره ای جز تعویض شارژر ندارید. همیشه بهتر است از شارژر اصلی همراه با ماشین اصلاح برقی استفاده کنید. در صورتی که شارژر اصلی دستگاه خراب شد، به دنبال شارژر دیگری از همان برند و مخصوص مدل دستگاه خود بگردید.

بررسی حالت صرفه جویی در انرژی

دانستن این که آیا حالت صرفه جویی در انرژی فعال شده، بسیار ساده است. برای انجام این کار، کافی است سیم شارژر را قبل از وصل کردن مجدد آن از پریز جدا کنید. چراغ نشانگر دستگاه باید دوباره چشمک بزند. در این صورت مشخص می شود که دستگاه به طور معمول در حال شارژ شدن است.

نگهداری صحیح از ریش تراش برای حفظ سلامت موتور

برای جلوگیری از ایجاد مشکل برای موتور، نگهداری مداوم آن مهم است. توصیه می شود هر از چند گاهی آن را روغن کاری کنید تا عمر آن افزایش یابد. اگر موتور به طور کامل از کار بیفتد، چاره ای جز تعویض آن ندارید. همچنین به یاد داشته باشید که تیغه های موتور را در صورتی که قابل جداسازی باشند، به طور منظم بشویید، هر گونه کف باقی مانده را بردارید و آن را با دقت خشک کنید.

مراجعه به تعمیرکاران متخصص در صورت فنی بودن مشکل شارژ ریش تراش

مراجعه به تعمیرکاران متخصص در صورت فنی بودن مشکل شارژ ریش تراش

در این مطلب با دلایل و راهکارهای رفع مشکل شارژ نشدن ریش تراش آشنا شدیم. نکته مهمی که وجود دارد این است که این راهکارها تنها در صورتی کاربرد دارند که مشکل دستگاه فنی نباشد. اما در صورتی که ایراد فنی متوجه دستگاه است، همواره باید برای تعمیر به نمایندگی های مجاز برند دستگاه و یا تعمیرکاران مجرب و ماهر در زمینه تعمیرات ریش تراش مراجعه کنید. چرا که نداشتن دانش فنی لازم و اقدام به تعمیر، تنها باعث خرابی بیشتر دستگاه و افزایش هزینه های مربوط به تعمیر خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین