علت گرم نکردن سماور برقی

علت گرم نکردن سماور برقی

گرم نکردن انواع سماور برقی پدیده ای طبیعی در این لوازم خانگی است

در دنیای امروز بسیاری از افراد برای رسیدگی سریع به کار های روزمره خود به زمان بیشتری نیاز دارند. لوازم الکتریکی مانند سماور برقی باعث شده سرعت عمل در انجام امور مربوط به آشپزخانه افزایش پیدا کند. اما همین دستگاه کاربردی ممکن است به مرور زمان دچار مشکلات مختلف شود. گرم نکردن سماور برقی یکی از همین مشکلات است که در بیشتر مدل ها رخ می دهد. در این مطلب از نمایندگی خدمات تعمیرات همیار ریپیر به بررسی کامل مشکل گرم نکردن سماور های برقی می پردازیم.

با دلایل عمده گرم نکردن سماور برقی آشنا شوید

عدم وجود جریان برق در پریز می‌تواند اولین احتمال برای بروز این مشکل باشد. بنابراین با رعایت نکات ایمنی و با استفاده از یک ولت‌ متر می توانید آن را بررسی کنید. در صورتی که متوجه شدید پریز برق ندارد، مشکل آن را برطرف کنید. ایجاد نوعی اتصالی در سیم‌ بندی سماور نیز می‌تواند باعث گرم نکردن سماور برقی شود. برای حل این مشکل لازم است درپوش تحتانی سماور را باز کنید تا اگر سیم قطع شده‌ ای وجود دارد، آن را تعمیر کنید.

از دیگر دلایل بروز این مشکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرابی ترموستات
  • سوختگی سیم های داخل سماور
  • مشکلات کابل یا دو شاخه

گرم نکردن سماور برقی به دلیل خرابی قطعه ترموستات

یکی از مشکلات رایج سماور برقی، روشن نشدن و گرم نکردن آن به علت خاطر خرابی ترموستات است. ترموستات یک قطعه مهم است که وظیفه تنظیم درجه حرارت را بر عهده دارد. برای عیب‌یابی ترموستات اهم‌متر را که روی رنج R×1 تنظیم شده است به دو پایه ترموستات وصل کنید. در صورتی که مشکل از قطعه ترموستات نباشد، عقربه آن منحرف می ‌شود. در شرایطی که عیب از ترموستات باشد، جهت تعمیر یا تعویض آن باید اقدام کنید.

سیم های داخل سماور سوخته اند

سوختن سیم‌ های داخل سماور می‌تواند یکی دیگر از علت‌های گرم نکردن سماور برقی باشد. سماور برقی دارای عایق حرارتی (مقوا و نخ نسوز) است، تا مانع از سوختن سیم‌ های داخلی آن شود. با فرسودگی عایق حرارتی، دیگر مانعی برای نفوذ حرارت و آسیب دیدن سیم ‌ها و دیگر قطعه ‌ها وجود ندارد. بنابراین لازم است برای رفع مشکل، عایق حرارتی سماور تعمیر شود.

گرم نکردن سماور برقی به دلیل مشکلات کابل یا دو شاخه

با خراب شدن دوشاخه یا کابل، سماور برقی روشن نمی‌ شود. با رعایت نکات ایمنی با استفاده از یک ولت‌متر از سالم بودن دو شاخه و سیم رابط مطمئن شوید. اگر متوجه مشکل در آن ‌ها شدید لازم است جهت تعمیر یا تعویض اقدام کنید.

نکاتی برای نگهداری بهتر از سماور برقی

در بخش های قبلی به بررسی مشکل گرم نکردن سماور برقی پرداختیم و راه‌ حل رفع آن‌ را با هم مرور کردیم. دقت داشته باشید که استفاده صحیح و مراقبت از سماور برقی تا حد زیادی می‌تواند عمر مفید آن را افزایش دهد و از بروز مشکلاتی مانند گرم نکردن جلوگیری کند. بنابراین نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را بهتر است همیشه مدنظر قرار دهید.

از جلمه این نکات می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • تا جایی که برای‌ شما امکان پذیر است، از آب فیلتر شده برای سماور استفاده کنید
  • به هیچ عنوان سماور برقی را بدون آب، روشن نکنید
  • سماور را بیشتر از خط نشانه آن پر از آب نکنید. چرا که سر ریز شدن آب به اجزای داخلی سماور برقی آسیب زیادی می‌ رساند
  • هر سه ماه یک بار فضای داخلی سماور را با مخلوط دو فنجان آب و یک فنجان سرکه جرم‌ گیری کنید. مخلوط حاصل شده را داخل سماور بریزید و بگذارید جوش بیاید، سپس خالی کنید و دوباره داخل سماور سه فنجان آب خالی بریزید و بعد از جوش آمدن آن را خالی کنید

سوالات متداول

آیا گرم نکردن سماور ممکن است به دلیل المنت باشد؟

بله این مشکل می تواند به دلیل نرسیدن برق به المنت، سوختن آن و یا وجود رسوب زیاد روی المنت باشد.

چرا گاهی اوقات پیش از اینکه آب سماور بجوشد سماور خاموش می شود؟

 این مشکل به دلیل نقص فنی قطعه ترموستات است

تست المنت به منظور عیب یابی مشکل گرم نکردن چگونه است؟

بیشتر تعمیر کاران ابتدا فاز یا نول را که از پریز گرفته شده به یکی از پایه های المنت متصل می کنند. سیم دوم را که از سیم پریز اخذ شده روی پایه دوم المنت بازی می دهند. در صورت مشاهده هرگونه جرقه روی پایه دوم، می توان نتیجه گرفت که المنت کاملا سالم است. در غیر این صورت المنت سوخته است.

گرم نکردن سماور برقی مشکلی رایج اما قابل حل ست

گرم نکردن سماور برقی مشکلی رایج اما قابل حل ست

عملکرد سماور برقی می‌تواند مانند خیلی از لوازم خانگی دیگر دچار مشکل شود، اما برطرف کردن مشکلات آن کار چندان سختی نیست. در خیلی از مواقع با نگهداری صحیح از سماور می ‌توانید از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. از جمله این موارد نگهداری می‌توان به استفاده از آب فیلترشده، بیش از حد پر نکردن آب سماور و همچنین جرم گیری کردن سماور به طور مرتب اشاره کرد. با در نظر گرفتن تمام این موارد اما در صورت بروز مشکلاتی مانند گرم نکردن بهتر است با تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیرات سماور برقی تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

44291259

فرم سفارش آنلاین